Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Komora vyzývá ke zrušení investičních pobídek | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 20 září 2007

Návrh usnesení, které vyzývá ministra průmyslu a obchodu Martina Římana ke zrušení investičních pobídek, schválilo představenstvo Hospodářské komory ČR. „Riziko poškození českých firem v důsledku odlivu kvalifikované pracovní síly a celkové pokřivení trhu je příliš vysoké, než abychom mohli podporovat zachování investičních pobídek,“ tvrdí prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek. Za nesystémové označil investiční pobídky už v minulosti i ministr průmyslu a obchodu, zároveň však s odvoláním na politické rozložení sil uvedl, že je nehodlá zcela zrušit.

Celý článek...
 
V Olomouckém kraji známe vítěze soutěže o firmu a živnostníka roku | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 06 září 2007

firma_a_ivnostnk_roku Včera v Olomouckém kraji byl vyhlášen vítěz krajského kola soutěže PX Firma roku 2007 a Makro Živnostník roku 2007. Vítězem kategorie  FIRMA ROKU 2007 se stala společnost na zpracování biomasy a palivových briket Biomac. Titul  ŽIVNOSTNÍK ROKU 2007 získal Alois Nováček s firmou Lola, nabízející pasířské a zámečnické práce.

Celý článek...
 
V ČR roste význam nejmenších firem do deseti zaměstnanců | Tisk |  E-mail
Úterý, 04 září 2007

Přínos drobných podniků s méně než deseti zaměstnanci v Česku stále roste a je významnější než v jiných zemích. Na druhou stranu platí opak pro takzvané malé podniky do 50 zaměstnanců, jejichž počet klesá. Vyplývá to z analýzy Českého statistického úřadu.

Celý článek...
 
Vyjádření HK ČR k přijetí reformy veřejných financí | Tisk |  E-mail
Středa, 22 srpen 2007

„Za nejpřínosnější považuji snižování přímých daní, snižování progresivity daně z příjmu a nápravu některých opatření z minulosti, jako je zrušení institutu minimálního základu daně pro živnostníky a zrušení povinnosti vlastnit registrační pokladnu s fiskální pamětí, která měla platit od ledna příštího roku,“ okomentoval přijetí reformy prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek.

Celý článek...
 
Soutěž Podnikatelská nemovitost roku 2006 vyhlášena | Tisk |  E-mail
Úterý, 21 srpen 2007

podn._nemovitost_roku_smallCzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice AFI hledají nemovitosti pro podnikání, které nejvíce přispěly k rozvoji České republiky ve třech různých oblastech. Ocení Brownfield roku, Zónu s největších ekonomickým přínosem a Podnikatelskou nemovitost s největším přínosem pro rozvoj aplikovaného výzkumu. Kromě nich vyhlásí také nejlepšího Manažera podnikatelské nemovitosti. Jedná se již o 7. ročník této soutěže. V letošním roce však soutěž mění svůj název i logo. Tradiční soutěž Průmyslová zóna roku letos proběhne pod názvem Podnikatelská nemovitost roku 2006.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 Následující > Konec >>

Výsledky 1045 - 1053 z 1063