Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Konference Inovační potenciál Olomouckého kraje | Tisk |  E-mail
Středa, 30 duben 2008

V pondělí 5. května proběhne další z clyku konfercí Partnerství pro rozvoj Olomouckého kraje. Tentokrát pod názvem Inovační potenciál Olomouckého kraje. Konference se koná za významné podpory Olomouckého kraje a dalších institucí, jako Krajské hodpodářské komory Olomouckého kraje, Moravské vysoké školy Olomouc, Univerzity Palackého a statutárního města Olomouc.

Celý článek...
 
Předseda krajské komory získal ocenění | Tisk |  E-mail
Středa, 30 duben 2008

Titul Manažer odvětví stavebních a chemických materiálů roku 2008 získal Ing. Bořivoj Minář, generální ředitel STOMIX, spol. s r.o., zárověň také předseda přestavenstva Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje. Ing. Bořivoj Minář stojí v čele největšího českého výrobce kontaktních zateplovacích systémů. Pod jeho vedením společnost zaznamenává dramatický rozvoj a růst obratu již 15 let.

Celý článek...
 
MORAVA JOB 2008 - veletrh práce | Tisk |  E-mail
Úterý, 01 duben 2008

morava_job_2008_smallJiž druhý ročník veletrhu práce pořádá Olomoucký kraj letos spolu s Úřadem práce v Přerově a Vzdělávacím institutem v Prostějově. Akce má podporu také naší krajské hospodářské komory. MORAVA JOB je akce zaměřená především na řešení problémů se získáním zaměstnání pro absolventy středních škol a středních odborných učilišť, pro nezaměstnané i širokou veřejnost.

Celý článek...
 
V Olomouci se uskuteční kulatý stůl pro firmy k obchodním příležitostem v Nizozemí | Tisk |  E-mail
Pátek, 28 březen 2008

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje spolu s regionálním exportním místem Czechtrade a za podpory Olomouckého kraje chystá na začátku června obchodní misi do Nizozemí. Pro všechny firmy v kraji, které již dnes exportují nebo o exportu uvažují a region Nizozemí by je mohl zajímat, je určen kulatý stůl s názvem Nizozemsko - obchodní partner. Kulatý stůl se koná v Olomouci dne 9. 4. a má za cíl seznámit firmy s prostředím a obchodními specifiky v Nizozemsku, otevřít nové možnosti firmám pro vstup na trh Nizozemska.

Celý článek...
 
Senát schválil novelu živnostenského zákona | Tisk |  E-mail
Pátek, 21 březen 2008

S novelou živnostenského zákona, která má zjednodušit podnikání, souhlasil i Senát ČR. Nyní novela již čeká jen na podpis prezidenta republiky. Novela pak vstoupí v účinnost k prvnímu dni třetího měsíce od doby, kdy zákon vyjde ve Sbírce zákonů.
Mezi hlavní změny v rámci novely patří zavedení jediné volné živnosti s osmedesáti obory, místo průkazů živnostenského oprávnění bude stačit jediný výpis z živnostenského rejstříku, ruší se místní příslušnost podnikatele k živnostenskému úřadu, pro začínající podnikatele se snižují nároky na povinnou praxi atd.

 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Následující > Konec >>

Výsledky 1045 - 1053 z 1109