Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Zahraniční kanceláře CzechInvestu a CzechTrade se sloučí | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

czechinvestczechtradeOd příštího roku začnou agentury CzechTrade a CzechInvest sdílet síť zahraničních kanceláří. „Nejde o sloučení CzechInvestu a ChechTrade, ale o spojení jejich zahraničních
kanceláří v teritoriích, kde mají obě agentury svá zastoupení.

Celý článek...
 
Počet aktivních podnikatelů v ČR roste | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

Lidí, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, je o zhruba 85 tisíc více než v roce 2001. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). K poslednímu srpnu roku 2001 bylo 633 880 osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), které měly povinnost platit zálohy na důchodové pojištění. Letos ve stejném období jich už bylo 718 992, tj. o téměř dvanáct procent víc.

Celý článek...
 
Vyšlo 3. číslo Časopisu podnikatelů | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 27 září 2007

titul_asopisu_podnikatel-03-09-07_malKrajská hospodářská komora Olomouckého kraje ve spolupráci s okresními komorami a za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje vydává čtvrtletní zpravodaj Časopis podnikatelů. Dne 26. 9. 2007 vyšlo jeho druhé číslo.
"Podzimní číslo časopis přináší informace o připravovaných aktivitách hospodářských komor a jejich partnerů v kraji. Seznámíme vás s rozšířenou nabídkou služby CzechPoint, s aktuálními výzvami pro podnikatele, probíhajícími projekty, připravovanými semináři a konferencemi, představíme další členy hospodářských komor.

Celý článek...
 
Zdražování energie ohrožuje firmy | Tisk |  E-mail
Středa, 26 září 2007

energieEnergetická společnost ČEZ zvýší od ledna příštího roku ceny elektřiny pro firmy o 14,4 procenta. Představenstvo Hospodářské komory ČR vidí v růstu cen energií jedno z hlavních ohrožení podnikání v České republice. Elektrické energie se to týká zejména, protože její zdražování podle představenstva HK ČR má a bude mít pro některé obory katastrofální dopady.

Celý článek...
 
Komora vyzývá ke zrušení investičních pobídek | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 20 září 2007

Návrh usnesení, které vyzývá ministra průmyslu a obchodu Martina Římana ke zrušení investičních pobídek, schválilo představenstvo Hospodářské komory ČR. „Riziko poškození českých firem v důsledku odlivu kvalifikované pracovní síly a celkové pokřivení trhu je příliš vysoké, než abychom mohli podporovat zachování investičních pobídek,“ tvrdí prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek. Za nesystémové označil investiční pobídky už v minulosti i ministr průmyslu a obchodu, zároveň však s odvoláním na politické rozložení sil uvedl, že je nehodlá zcela zrušit.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Následující > Konec >>

Výsledky 1063 - 1071 z 1085