Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Česká republika zná nejlepší podnikatelské nemovitosti roku 2006 | Tisk |  E-mail
Středa, 10 říjen 2007

podn._nemovitost_roku_smallSedmý ročník soutěže Podnikatelská nemovitost roku 2006 má své vítěze. Ocenění zóny s největším ekonomickým přínosem si odnesla Průmyslová zóna Nošovice, která dosáhla největšího efektu z pohledu vynaložené investice a vytvořených pracovních míst. Nejlepší projekt na regeneraci brownfieldu zrealizovaly město Třinec s Třineckými železárnami. Jejich Průmyslová zóna Třinec - Baliny je již kompletně obsazena novými investory. Největší přínos pro rozvoj aplikovaného výzkumu přinesl Česku společný projekt Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Zlínského kraje Technologické inovační centrum s.r.o., které nabízí komplexní podporu inovačního podnikání. Manažerkou podnikatelské nemovitosti roku se stala vedoucí odboru magistrátu města Pardubice Hana Svobodová, která se podílí na realizaci Městské průmyslové zóny Pardubice.

Celý článek...
 
Podnikatelské klima v ČR se zhoršilo | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

Přestože Česká republika patří mezi 21 zemí, které vloni přijaly tři a více reforem, pokud jde o příznivé podnikatelské prostředí, opět si pohoršila. Ve zprávě Světové banky (SB), která každoročně porovnává podmínky pro podnikání ve 178 zemích světa, patří Česku 56. příčka. Vloni bylo na 52. V rámci unijních zemí se pohybuje na konci pelotonu. „Umístění České republiky na třetí pozici od konce mezi zeměmi Evropské unie by pro naši politickou reprezentaci mělo být bezmála poplašnou zprávou.

Celý článek...
 
Zahraniční kanceláře CzechInvestu a CzechTrade se sloučí | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

czechinvestczechtradeOd příštího roku začnou agentury CzechTrade a CzechInvest sdílet síť zahraničních kanceláří. „Nejde o sloučení CzechInvestu a ChechTrade, ale o spojení jejich zahraničních
kanceláří v teritoriích, kde mají obě agentury svá zastoupení.

Celý článek...
 
Počet aktivních podnikatelů v ČR roste | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 04 říjen 2007

Lidí, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, je o zhruba 85 tisíc více než v roce 2001. Vyplývá to z evidence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). K poslednímu srpnu roku 2001 bylo 633 880 osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), které měly povinnost platit zálohy na důchodové pojištění. Letos ve stejném období jich už bylo 718 992, tj. o téměř dvanáct procent víc.

Celý článek...
 
Vyšlo 3. číslo Časopisu podnikatelů | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 27 září 2007

titul_asopisu_podnikatel-03-09-07_malKrajská hospodářská komora Olomouckého kraje ve spolupráci s okresními komorami a za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje vydává čtvrtletní zpravodaj Časopis podnikatelů. Dne 26. 9. 2007 vyšlo jeho druhé číslo.
"Podzimní číslo časopis přináší informace o připravovaných aktivitách hospodářských komor a jejich partnerů v kraji. Seznámíme vás s rozšířenou nabídkou služby CzechPoint, s aktuálními výzvami pro podnikatele, probíhajícími projekty, připravovanými semináři a konferencemi, představíme další členy hospodářských komor.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Následující > Konec >>

Výsledky 1072 - 1080 z 1096