Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Zdražování energie ohrožuje firmy | Tisk |  E-mail
Středa, 26 září 2007

energieEnergetická společnost ČEZ zvýší od ledna příštího roku ceny elektřiny pro firmy o 14,4 procenta. Představenstvo Hospodářské komory ČR vidí v růstu cen energií jedno z hlavních ohrožení podnikání v České republice. Elektrické energie se to týká zejména, protože její zdražování podle představenstva HK ČR má a bude mít pro některé obory katastrofální dopady.

Celý článek...
 
Komora vyzývá ke zrušení investičních pobídek | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 20 září 2007

Návrh usnesení, které vyzývá ministra průmyslu a obchodu Martina Římana ke zrušení investičních pobídek, schválilo představenstvo Hospodářské komory ČR. „Riziko poškození českých firem v důsledku odlivu kvalifikované pracovní síly a celkové pokřivení trhu je příliš vysoké, než abychom mohli podporovat zachování investičních pobídek,“ tvrdí prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek. Za nesystémové označil investiční pobídky už v minulosti i ministr průmyslu a obchodu, zároveň však s odvoláním na politické rozložení sil uvedl, že je nehodlá zcela zrušit.

Celý článek...
 
V Olomouckém kraji známe vítěze soutěže o firmu a živnostníka roku | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 06 září 2007

firma_a_ivnostnk_roku Včera v Olomouckém kraji byl vyhlášen vítěz krajského kola soutěže PX Firma roku 2007 a Makro Živnostník roku 2007. Vítězem kategorie  FIRMA ROKU 2007 se stala společnost na zpracování biomasy a palivových briket Biomac. Titul  ŽIVNOSTNÍK ROKU 2007 získal Alois Nováček s firmou Lola, nabízející pasířské a zámečnické práce.

Celý článek...
 
V ČR roste význam nejmenších firem do deseti zaměstnanců | Tisk |  E-mail
Úterý, 04 září 2007

Přínos drobných podniků s méně než deseti zaměstnanci v Česku stále roste a je významnější než v jiných zemích. Na druhou stranu platí opak pro takzvané malé podniky do 50 zaměstnanců, jejichž počet klesá. Vyplývá to z analýzy Českého statistického úřadu.

Celý článek...
 
Vyjádření HK ČR k přijetí reformy veřejných financí | Tisk |  E-mail
Středa, 22 srpen 2007

„Za nejpřínosnější považuji snižování přímých daní, snižování progresivity daně z příjmu a nápravu některých opatření z minulosti, jako je zrušení institutu minimálního základu daně pro živnostníky a zrušení povinnosti vlastnit registrační pokladnu s fiskální pamětí, která měla platit od ledna příštího roku,“ okomentoval přijetí reformy prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 121 122 123 124 Následující > Konec >>

Výsledky 1090 - 1098 z 1109