Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Podnikatelská mise do Malajsie | Tisk |  E-mail
Středa, 22 únor 2017

Za Hospodářskou komoru ČR si Vás dovolujeme pozvat na podnikatelskou misi HK ČR do Malajsie, která se uskuteční ve dnech 22. - 28. května 2017. Mise bude spojená s návštěvou největšího strojírenského veletrhu v Malajsii - Metaltech 2017 a bude organizovaná ve spolupráci se ZÚ Kuala Lumpur.

Pro české firmy bude zařízena reklama a upozornění o české delegaci na veletrhu ještě před samotnou výstavou. Dále české firmy dostanou příležitost se prezentovat na vlastním stánku pro českou podnikatelskou reprezentaci. Předjednána je také možnost prezentace českých firem na matchmakingovém semináři v rámci veletrhu za účelem navázání relevantních přímých obchodních kontaktů. Pro informaci uvádíme, že se očekává účast až 27 000 návštěvníků a 1 400 firem z celého regionu.

V jednání je rovněž separátní seminář ve spolupráci s partnerskou organizací (hospodářskou komorou). Možné je i zajištění případného setkání s Vašimi místními partnery. Předpokládá se i jednání se zástupci českého ZÚ, kde lze konzultovat obchodní příležitosti v teritoriu přímo s obchodním radou.

Malajsie patří k nejrozvinutějším zemím v regionu Jihovýchodní Asie s vizí zařadit se do roku 2020 mezi rozvinuté země světa. Vedle solidně diverzifikované ekonomiky nabízí tato země strategickou polohu s dobrým přístupem na trhy členských států organizace ASEAN. Na letošní rok je predikováno tempo růstu HDP na 4,6 %. V loňském roce to bylo 4,3 %.

Záloha na účastnický poplatek činí 1.722,- EUR pro členy HK ČR, případně 1.812,- EUR pro nečleny. Cena zahrnuje 4 x ubytování se snídaní, letenku komerční linkou (Praha-Kuala Lumpur-Praha), podíl na místních transferech, pronájmy jednacích prostor, podíl na cateringu, organizaci firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise. Pro firmy, které účastnický poplatek nemohou uhradit v EUR, je stanoven ekvivalent v Kč, a to ve výši 46.700 Kč pro členy a 49.100 Kč pro nečleny HK ČR (o této skutečnosti nás prosím informujte a vyznačte v závazné přihlášce).

V případě Vašeho zájmu o účast zašlete sken vyplněné a podepsané závazné přihlášky na  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Dále prosím přiložte vyplněný firemní profil v angličtině ve formátu MS WORD.

Uzávěrka přihlášek je již 20. března.2017.

Formulář přihlášky je možné stáhnout zde: 

http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=startdown&id=805

Zdroj: Hospodářská komora České republiky 

 
HK ČR: Nové dávky a sociální výhody jsou rizikem pro státní rozpočet, hrozí zvyšování daní | Tisk |  E-mail
Úterý, 21 únor 2017

Na program schůze 21. února zařadila vláda další z řady materiálů z dílny MPSV, které se dotýkají oblasti pracovního práva a sociální politiky. Jedná se o analýzu variant navýšení dávek nemocenského při dlouhodobé dočasné pracovní neschopnosti. Hospodářská komora upozorňuje, že návrhy na zavádění nových dávek a různých sociálních a zaměstnaneckých výhod mohou vést k tlaku na zvyšování daní a pojistných odvodů. Návrhy MPSV jsou navíc předkládány veřejnosti a vládě nekoncepčně.

„Ačkoliv Hospodářská komora ČR nezpochybňuje samotný záměr konstruktivně řešit sociální situaci dlouhodobě práce neschopných zaměstnanců, důrazně upozorňuje, že navýšení výplaty dávek nemocenského povede k nárůstu mandatorních výdajů státního rozpočtu, a tedy buď posílí sklon veřejných financí ke schodkovitosti, anebo tlak na zvyšování daní a pojistných odvodů,“ upozorňuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Ten zároveň připomíná i celkovou nesystémovost aktuálně navrhovaných změn v oblasti nemocenského pojištění: „Zavedení otcovské poporodní péče a dlouhodobého ošetřovného, návrh na zrušení karenční doby. Hovoří se rovněž o zavedení nárokových dnů indispozičního volna (tzv. sick days), a to bez vazby na eventuální zrušení karenční doby,“ vypočítává Dlouhý.

Nekoncepčnost lze ostatně demonstrovat i na dalším materiálu, zařazeném na program téže schůze vlády. Je jím poslanecký návrh skupiny poslanců ČSSD na novelu zákoníku práce, kterou se má zavést tzv. ošetřovatelská dovolená. Z poslaneckého materiálu není vůbec zřejmé, jak a zda je propojen s aktuálně projednávanou vládní novelou zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, která má zavést podobně zaměřenou novou dávku – dlouhodobé ošetřovné. 

„Legislativní návrhy jsou předkládány nekoordinovaně a nejsou brány v potaz přímé ani nepřímé náklady, které by si opatření případně vyžádala,“ doplňuje ředitel Odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory Ladislav Minčič.

Hospodářská komora ČR upozorňuje, že navržené koncepty by ještě více zatížily systém pracovněprávních vztahů. To vše za situace, kdy odvodové zatížení práce v ČR (34 % z hrubé mzdy) je jedno z vůbec nejvyšších v celé Evropské unii, přestože státní rozpočet vykazuje přebytek.

Zdroj: Hospodářská komora České republiky 

 
KHKOK vás zve na 8. ročník Olomouckého půlmaratonu | Tisk |  E-mail
Pátek, 17 únor 2017

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje si Vás jako partner akce dovoluje pozvat na již osmý ročník sportovně-kulturní události – Olomoucký 1/2Maraton 2017. Akce, která se koná v rámci běžeckého seriálu RunCzech 2017, proběhne v sobotu 24. června 2017. Závod je nejstarším mimopražským závodem RunCzech běžecké ligy a získal nejvyšší ocenění -  zlatou známku kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). V letošním roce očekáváme na startovní čáře přes 9700 běžců z více než 45 zemí světa.

V rámci 1/2Maratonu Olomouc můžete absolvovat půlmaratonskou trasu, podělit se o porci kilometrů se svými přáteli ve čtyřčlenné štafetě, zúčastnit se spolu se svými dětmi, vnoučaty a dalšími členy rodiny dm rodinného běhu, nebo si vyzkoušet 2Run, který je skvělou alternativou k 1/2Maratonu. V poslední zmiňované kategorii se duo běžců o celou vzdálenost podělí téměř rovným dílem, první z běžců vyrazí na úsek dlouhý 10 kilometrů, zbylých 11,0975 kilometrů dokončí druhý člen týmu.

Více informací o závodu, který celosvětově propaguje nejen Českou republiku, ale hlavně Olomoucký region, je možné dohledat na oficiálních stránkách www.runczech.com.

Zdroj: www.runczech.com

 
Představení Švýcarska po obchodní stránce | Tisk |  E-mail
Úterý, 14 únor 2017

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje si Vás dovoluje pozvat na seminář, který bude KHKOK pořádat společně se smíšenou Obchodní komorou Švýcarsko - Česká republika, jejíž jednatelka, paní Alena Koukalová, bude přednášet o aspektech obchodování ve Švýcarsku.

Akce bude zorganizována stylem neformálního ranního posezení (snídaně) a uskuteční se v rámci Švýcarského dne v Olomouci, 3. března

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.  

http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=804

 
Nové dotační příležitosti pro podnikatele Olomouckého kraje | Tisk |  E-mail
Pondělí, 13 únor 2017

Sdružení příjemců evropských dotací si Vás dovoluje pozvat na seminář konaný ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje na téma Nové dotační příležitosti pro podnikatele Olomouckého kraje

Máte investiční záměry na nejbližší roky? Chcete pořizovat nové technologie, rekonstruovat podnikatelský objekt, vybavit školicí centrum atd.? Potřebujete vzdělávat své zaměstnance? Dozvědět se jak úspěšně plánovat projekty a jak se vyhnout zbytečným pochybením při jejich realizaci? Nejen to, ale i další konkrétní informace, zkušenosti a praktické rady se dozvíte ZDARMA od dotačních expertů a odborníků z institucí spjatých s dotacemi

Místo: Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 63, Olomouc

Termín: Středa 8. 3. 2017

Program: 

08:30 – 09:00 Prezence

09:00 – 09:15 Role Hospodářské komory při podpoře podnikatelů Olomouckého kraje

• Anežka Kramářová, DiS, vedoucí úřadu Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje

09:15 – 9:45 Integrované teritoriální investice – nový nástroj podpory podnikatelů Olomoucké aglomerace

• Mgr. Ondřej Machek, Regionální poradenská agentura, s.r.o.

9:45 – 10:15 Využití dotací při realizaci investičních projektů

• Mgr. Jaroslav Kopecký, Regionální poradenská agentura, s.r.o.

10:15 – 10:40 Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců

• Mgr. Adéla Pešková, A SCHOOL s.r.o.

10:40 – 11:00 Přestávka

11:00 – 11:20 Jak založit a úspěšně rozběhnout sociální podnik

• RNDr. Otakar Prudil, Regionální rozvojová agentura Východní Moravy

11:20 – 11:40 Dotace na pořízení a rekonstrukce nájemních bytů

• Mgr. Richard Budzák, Sdružení příjemců evropských dotací, z.s.

11:40 – 12:10 Úskalí veřejných zakázek z pohledu dodavatele i zadavatele

• JUDr. Josef Kudrna, RPA Tender, s.r.o.

12:10 Oběd

Registrace

Účast na konferenci je pro registrované zdarma. Registraci je třeba provést na emailové adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , a to nejpozději do 3. 3. 2017. Každá registrace je následně potvrzena. Těšíme se na Vaši účast.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 1063