Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Podnikatelská mise zítra zamíří do jihokorejského Soulu a Busanu | Tisk |  E-mail
Pátek, 27 říjen 2017

Hospodářská komora ČR organizuje podnikatelskou misi doprovázející ve dnech 28. října až 2. listopadu předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha do Korejské republiky.

Během mise bude patnáctičlenná podnikatelská delegace v průběhu Česko-korejského podnikatelského fóra v Soulu a Busanu jednat se svými korejskými partnery o nových kontraktech. Firmy z oboru dopravního strojírenství, farmaceutického průmyslu, dřevozpracujícího průmyslu, potravinářství, R&D či security navštíví mimo jiné Korejský elektronický technologický institut (KETI) či kontejnerový přístav v Busanu. Misi vede viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář.

Korejský trh je velmi náročný, protože se na něm střetává konkurence z celého světa. ČR je v průmyslové Korejské republice ale dobře známá tradičními strojírenskými výrobky, jako jsou obráběcí stroje, hřídele, subdodávky pro loďařský průmysl nebo stroje a zařízení pro automobilovou výrobu.

Hospodářská komora udržuje s Koreou a místními partnerskými obchodními a průmyslovými komorami bohaté styky. Například v únoru 2015 Hospodářská komora organizovala pod vedením jejího prezidenta Vladimíra Dlouhého doprovodnou podnikatelskou misi do Koreje (70členná delegace) při oficiální návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky. V dubnu 2015 české a korejské firmy o obchodní spolupráci jednaly v Praze – Hospodářská komora ve spolupráci s Agenturou na podporu obchodu a investic „KOTRA“, Ministerstvem průmyslu, obchodu a energetiky a Korejskou mezinárodní obchodní asociací KITA zorganizovala „Czech-Korean BizTechDay“.

V závěru roku 2015 zavítala do Prahy tehdejší jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje, která se setkala s prezidentem Milošem Zemanem během celodenního Česko-korejského podnikatelského fóra v režii Hospodářské komory ve spolupráci s Korejskou obchodní a průmyslovou komorou a agenturou KOTRA. Loni v listopadu pod hlavičkou Hospodářské komory 35členná delegace podnikatelů jednala o obchodu během Česko-korejského podnikatelského fóra v Soulu při pracovní cestě ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka.

 

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 
KHKOK vás zve na seminář na téma Zaměstnávání cizinců mimo EU /Ukrajinců/ v praxi | Tisk |  E-mail
Úterý, 24 říjen 2017

Řeší vaše společnost dlouhodobě nedostatek zaměstnanců v dělnických profesích? Lze na českém trhu práce získat zaměstnance, kteří tu nejsou či pracovat nechtějí? Jak je to s náborem zaměstnanců mimo EU? Odpovědi nejen na tyto otázky můžete získat dne 15. listopadu od 9:00 do 13:00 v budově Bea Centrum Olomouc na semináři pořádaném KHK OK.

Budou vám zde předány praktické zkušenosti, jak lze řešit nábor mimo EU se zaměřením na země východního bloku a návod, jak připravit a realizovat projekt, který zabezpečí dostatek kvalitních zaměstnanců.

Seminářem vás bude provázet Ing. Ladislav Kožíšek – HR manažer s třináctiletou praxí nadnárodního českého zaměstnavatele a osobními zkušenostmi s vedením projektů s tématem zaměstnávání Ukrajinců v logistice a výrobě.

Seminář se bude konkrétně dotýkat otázek rozhodovacího procesu, realizace projektu zaměstnávání cizinců mimo EU, legislativních podmínek, Režimu Ukrajina v praxi, přípravy projektu v praxi, komunikace se státní správou, rizik náboru v zahraničí či adaptace nových zaměstnanců ze zahraničí. Na závěr bude návštěvníkům zajímajícím se o administrativní náležitosti Režimu Ukrajina k dispozici pracovník KHK OK, Martin Pirkl.

Svou účast můžete hlásit prostřednictvím emailu ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny či Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ) či telefonicky (587332066).

Další informace naleznete také na oficiální pozvánce.

 
Podnikatelé si přejí, aby nová vláda konečně uvolnila regulace a snížila odvodovou zátěž | Tisk |  E-mail
Pátek, 20 říjen 2017

Celkem 77 % podnikatelů by si nejvíce přálo, aby vláda ustavená po volbách snížila jejich regulatorní a odvodovou zátěž. Zlepšit by měla ale také vymahatelnost práva a podmínky pro získávání kvalifikované pracovní síly. Vyplývá to z ankety Hospodářské komory mezi živnostníky a firmami napříč kraji i odvětvími.

V rámci Komorového barometru měli podnikatelé vybrat pět z deseti možností, které by si nejvíce přáli od příští vlády. Na 77 % podnikatelů by si nejvíce přálo snížení regulatorní zátěže. Za překážky podnikání považují netransparentnost právního rámce, platební a jiné povinnosti v daňovém systému, administrativní a další činnosti přímo nesouvisející s podnikáním, ale i náročnou komunikaci mezi podnikatelem a státem nebo omezování podnikatelské svobody.

Podle Hospodářské komory nová vláda musí konečně učinit průlom v elektronizaci státní správy. Prvním krokem by mělo být neprodlené přijetí Právního elektronického systému pro podnikatele, návrh ale bohužel minulý týden neprošel senátem... 

Hospodářská komora od nové vlády očekává rovněž jasný postoj k problematice sdílené ekonomiky, cestou je odbourání regulace „tradičního“ odvětví.

Celkem 67 procentům respondentů by nejvíce ulehčilo snížení daní a/nebo odvodů. Podnikatele přitom dlouhodobě netrápí výše daní jako spíše celková odvodová zátěž, která se řadí mezi nejvyšší ve srovnání s dalšími vyspělými zeměmi.

„V rámci šetření jsme se dotazovali ale i na to, zda podnikatelé realisticky očekávají, že nová vláda jejich přání také splní. Odpověď byla bohužel převážně pesimistická. Třetina podnikatelů očekává, že nová vláda jejich přání vůbec nesplní, “poznamenal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Do ankety Komorový barometr se zapojilo 429 podnikatelských subjektů napříč kraji a odvětvími, převážně mikro a malé podniky do 50 zaměstnanců.

Hospodářská komora již před více než dvěma lety zformulovala na základě podnětů podnikatelů Desatero požadavků na vládu. Z velké části ale nebylo vládou naplněno, HK ČR jej proto aktualizovala a znovu tyto požadavky podnikatelské veřejnosti předkládá jako podnět pro nově ustanovenou vládu.

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 
Burza práce v Olomouci pomáhala těm, kteří se zajímají o svou budoucnost | Tisk |  E-mail
Středa, 18 říjen 2017

V pavilonu A na Výstavišti Flora v Olomouci proběhla v úterý 17. října od devíti hodin ráno do pěti hodin odpoledne Burza práce 2017. Akci spolupořádaly Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Úřad práce a Svaz průmyslu a dopravy České republiky za mediální podpory Olomouckého kraje, TV Morava, Olomouckého deníku a Českého rozhlasu Olomouc. Na jednom místě se zde představila šedesátka z nejvýznamnějších firem v kraji, kterým chybí kvalifikovaná síla i 24 středních a 5 vysokých škol - ty mají naopak potenciál zájemce na tyto specializované pozice připravit.

 Interaktivní exponáty, venkovní expozice vojenské techniky, laserové střelnice, zábavné chemické pokusy a soutěže pro děti zpestřily program události, na které vystavovatelé nabízely stovky pracovních míst a desítky relevantních studijních oborů. Každý ze zájemců si přitom hned u vstupu mohl zdarma vyzvednout brožuru s medailonky vystavujících společností.

Jednu z nejpočetnějších skupin návštěvníků tvořili studenti devátých tříd vybírající vhodnou střední školu, která by je připravila na budoucí profesní dráhu. O to, že by se v budoucnu ocitli bez práce, se nemusí bát. Počet nezaměstnaných v Olomouckém kraji se v současnosti sice pohybuje jen kolem 4 %, firmy nicméně stále potřebují obsadit přes 9000 volných míst.

Na Burze práce nechyběl ani předseda Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje a viceprezident Hospodářské komory ČR, Ing. Bořivoj Minář, který iniciativy podobného typu velmi kvituje a byl jednou ze zahajujících osobností této akce. 

„Hospodářská komora ČR pořádá mnoho akcí, které pomáhají českým podnikatelům. Zejména pak v období, kdy máme fatální nedostatek pracovních sil. Pokračování investičních pobídek pro lákání a podporu montoven považuji, stejně jako čeští zaměstnavatele, za podivné a nepochopitelné. Každá dotace deformuje trh. Investičně podpořená montovna pak navíc velmi často odláká zaměstnance z okolních firem." Uzavírá viceprezident Minář. 

Martin Pirkl

KHK OK 


 
Pozvánka na 5. kulatý stůl k implementaci strategického rámce Česká republika 2030 | Tisk |  E-mail
Středa, 18 říjen 2017

Vážené dámy, vážení pánové,

Úřad vlády České republiky připravil Strategický rámec Česko 2030, jež má být základem pro všechny strategické dokumenty a stanovuje dlouhodobé priority rozvoje České republiky. Nyní je strategický rámec rozpracováván do cílů a návazných opatření. V rámci snahy o co nejširší diskuzi pořádá Úřad vlády České republiky kulaté stoly v regionech, viz přiložená pozvánka.

Kulatý stůl se uskuteční i v Olomouci, a to 1. 11. 2017 od 14 hodin v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje.

V případě zájmu se neváhejte zaregistrovat (https://rvur.udrzitelny-rozvoj.cz/cz/akce/kulaty-stul-implementace-strategickeho-ramce-cr-2030-olomouc-171101), kapacita je omezena.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 1116