Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Prezentujte svou firmu zdarma v publikaci Významné firmy Olomouckého kraje | Tisk |  E-mail
Pondělí, 24 červenec 2017

Dovolujeme si Vám nabídnout možnost bezplatné prezentace v publikaci "Významné firmy Olomouckého kraje", kterou zpracovává Krajská hospodářská komora Ol. kraje ve spolupráci s Okresními komorami Ol. kraje za podpory OK.

Publikace bude využívána především při setkávání s velvyslanci, diplomaty, při zahraničních misích, na veletrzích a dalších akcích. Cílem je propagovat podnikání v Ol. kraji a vytvořit souhrnný materiál pro absolventy škol a podnikatele. Poslední tištěná verze byla vydána v roce 2014 a její elektronickou verzi v česko/anglickém jazyce naleznete zde. Zpracování a tisk publikace, v níž bude umístěna prezentace vaší firmy, je plánované do konce října tohoto roku. Publikace poté budou prezentovány zástupci Olomouckého kraje na několika veletrzích.

V případě Vašeho zájmu prosíme o zaslání vyplněného formuláře nejpozději do 25. 7. 2017 na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Fotografii dokumentující Vaši organizaci (min. 300 dpi) zašlete přílohou spolu s formulářem, přiložit můžete taktéž logo společnosti.

 
Konference UP Business Camp oslaví páté výročí, registrace spuštěna | Tisk |  E-mail
Středa, 19 červenec 2017

Konference UP Business Camp je, jak napovídá samotný název, organizovaná Univerzitou Palackého a tradičně ukazuje cestu k úspěšnému podnikání. Největší konference svého druhu v Olomouci proběhne 11. listopadu na právnické fakultě a přiblíží studentům, začínajícím podnikatelům a inovativním firmám startupovou scénu, marketing nebo příběhy úspěšných firem.

Konference nabídne bloky věnované problémům začínajících firem i zkušenostem tvůrců prosperujících projektů s celorepublikovým přesahem. Pro účastníky, kteří se svými produkty chtějí expandovat do zahraničí, bude připravena část s názvem Cesta za hranice. Zájemci se dovědí, jak správně nasměrovat své podnikání a získají informace o rozdílech mezi českým a zahraničním startupovým prostředím.

Součástí programu bude i představení vítězů letošní Podnikavé hlavy. „Pokud se říká, že začátky jsou vždy nejtěžší, tak v podnikání to platí dvojnásob. Ačkoli je toto přísloví velice pravdivé, není důvod ztrácet naději. Univerzita Palackého každoročně organizuje soutěž Podnikavá hlava, která má za cíl podpořit mladé podnikatele v rozjezdu své firmy. Na letošní konferenci dáme vybraným vítězům soutěže prostor představit publiku nápady, se kterými zaujaly soutěžní porotu,“ doplnil manažer konference Michal Kukučka.

Předprodej vstupenek a registrace na konferenci probíhají na webu konference.  

Zdroj: Žurnál UPOL

 
Nová sociální dávka pro zaměstnance zatíží zaměstnavatele i státní rozpočet | Tisk |  E-mail
Pondělí, 17 červenec 2017

Poslanci v pátek schválili vládní návrh na zavedení nové sociální dávky – dlouhodobého ošetřovného, která může ochromit výrobu v některých provozech. Hospodářská komora upozorňuje, že zatíží zaměstnavatele i daňové poplatníky. Má zároveň obavy z jejího zneužívání. V kombinaci s ostatními dávkami může být výhodnou alternativou k práci. Zaměstnanci ji sice budou moct čerpat až tři měsíce, avšak opakovaně, pravděpodobné je tedy její řetězení. 

„Je jasné, že je potřeba řešit tíživou situaci zaměstnanců, kteří mají nemocného rodinného příslušníka. Ale to by měla přinést reforma sociální politiky, nelze odpovědnost státu přenášet na zaměstnavatele. Jedná se o problematiku spadající do oblasti sociální politiky nikoli pracovněprávních předpisů, kdy terénní pečovatele mají nahradit zaměstnanci-rodinní příslušníci. Navíc si nemyslím, že péčí dokážou nahradit vyškolený jak zdravotnický, tak psychologický personál,“ podotýká prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Hospodářská komora ČR nesouhlasí se zaváděním nových sociálních dávek v dnes již tak nepřehledném a administrativně komplikovaném systému české státní sociální podpory, navíc v kontextu, kdy stát zavádí i další pro zaměstnavatele zatěžující změny nemocenského pojištění, např. otcovskou poporodní péči či zvýšení nemocenské při dlouhodobé pracovní neschopnosti.

„V současné době, kdy zaměstnavatelé čelí každoročnímu razantnímu navyšování minimální mzdy, hrozbě zrušení tzv. karenční doby a zavedení povinných „sick days“ či probíhající novelizaci zákoníku práce, je toto opatření pro ně další novou zátěží v řadě,“ dodává Dlouhý. Nová dávka nejenže zvýší podnikatelům administrativní zátěž (formuláře, úprava účetních systémů, výdaje na kontroly atd.), ale především může ochromit celý provoz.

Hospodářská komora ČR má totiž obavy ze zneužívání dávky. V případě skutečně dlouhodobých zdravotně komplikovaných případů je pravděpodobné, že zaměstnanec bude dávku čerpat opakovaně, a to i v rámci jednoho roku, přičemž zaměstnanci mohou snadno hřešit na zvýšenou ochranu, kterou novinka nabízí. Krom dávky dlouhodobého ošetřovného navíc zaměstnanci mohou pobírat od nemocných osob peníze v podobě příspěvků na péči, což by navíc v kombinaci s nárokem na ostatní dávky mohlo být pro pobíratele velmi výhodnou alternativou k práci.

Daňové poplatníky navíc nová sociální dávka má podle vyčíslení MPSV vyjít na více než 2 mld. Kč, zároveň ale připouští, že nedokáže dobře odhadnout počet lidí, kteří budou dávku čerpat. Opatření si také vyžádá 65 nových úřednických pozic.

Zdroj: Hospodářská komora České republiky

 

 
Burza práce a vzdělávání v Olomouci se rozběhne 17. října | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 29 červen 2017

Na Burze práce a vzdělání se představí více než pět desítek nejvýznamnějších zaměstnavatelů z Olomouckého kraje a své studijní obory nabídnou tři desítky středních a vysokých škol. Akce je určena především zájemcům o práci, žákům posledních ročníků ZŠ, studentům SŠ a VŠ. Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program, jehož součástí budou odborné konzultace možností práce v zemích EU, poradenství v hledání zaměstnání, výběru studijních oborů či rekvalifikací a také rekvalifikacím, ale také aktivity popularizující vědu a soutěže pro žáky ZŠ a SŠ o hodnotné ceny. Vstup je ZDARMA. Další podrobnosti naleznete na WWW.BURZAPAV.CZ.

Organizátoři akce: Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

 

 

 
Absolventi učebních oborů vykazují rostoucí kvalitu | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 22 červen 2017

Dne 21. 6. byl vyhodnocen šestý ročník soutěže o nejlepší odborné práce absolventů učebních oborů. Soutěž vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR. Oproti minulému ročníku se zvýšil počet přihlášených prací ze 76 na 119. Autoři nejlepších prací převezmou na podzim ocenění z rukou prezidenta HK ČR.

Do soutěže byly letos přihlášeny práce z deseti oborů: Kadeřník, Kuchař – číšník ve třech zaměřeních (Kuchař, Číšník, Pohostinství), Cukrář, Operátor skladování, Montér suchých staveb, Umělecký kovář a zámečník, Podkovář a zemědělský kovář a Umělecký keramik, který se letos v soutěži objevil poprvé. Nejvíc žáků soutěžilo v oboru Kadeřník (27), následuje Kuchař – číšník pro pohostinství (21) a další gastronomické obory. Letos vzrostl počet prací i v oboru Operátor skladování (10).

Zdroj: Hospodářská komora ČR 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 19 - 27 z 1096