Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Pozvánka na doprovodnou podnikatelskou misi do Číny | Tisk |  E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Vážené dámy, vážení pánové, 

Krajská hospodářská komora si Vás jménem Hospodářské komory ČR dovoluje pozvat k účasti v doprovodné podnikatelské misi ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové do Číny ve dnech 9. – 14. dubna 2017.

Mise je zaměřena na méně navštěvované provincie  Che-nan a města Čeng-čou ve východní Číně a provincie Jün-nan a města Kchun-ming v jihozápadní Číně. Tyto provincie a města se vyznačují významnými historickými a přírodními památkami.

Zaměření mise je především na firmy z oborů cestovního ruchu, lázeňství, hotelnictví a přidružené obory, například sklářský průmysl, potravinářský atd. V obou městech se uskuteční podnikatelská fóra a B2B jednání. Plánuje se rovněž jednání s guvernéry zmíněných provincií. Podnikatelská delegace doprovodí ministryni na oficiální přijetí a zároveň se zúčastní i společenského programu, který bude připravován ve spolupráci se ZÚ Peking.

Vedoucím podnikatelské delegace bude viceprezident HK ČR Michal Štefl. Cesta se uskuteční vládním speciálním letadlem, místní transfery pronajatými autobusy. Jednání budou tlumočena.

Vzhledem ke skutečnosti, že do Číny je vízová povinnost, cestovní pas musí mít platnost ještě 6 měsíců po návratu. Zároveň Je třeba dodat s vyplněnou žádostí o vízum fotografii, viz pokyn na vízové žádosti.

Vyplněné vízové formuláře s pasy a fotografiemi a podepsanou závaznou přihlášku na misi včetně firemního profilu a formuláře pro prezentaci zašlete emailem na  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 Uzávěrka přihlášek je již v úterý 14.března 2017.

 Formuláře můžete stahovat zde:

Závazná přihláška na podnikatelskou misi

Profil firmy

Formulář pro prezentaci

 Zdroj: Hospodářská komora ĆR

  

 
"Exit ze současného kurzového režimu – politika a role ČNB po exitu“ | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 23 únor 2017

Krajská hospodářská komora si Vás dovoluje pozvat na přednášku s ústředním tématem "Exit ze současného kurzového režimu – politika a role ČNB po exitu“.

Přednáškou, která se uskuteční dne 21.3.2017 od 11:00 – 12:30 hodin v olomouckém RCO Centru, Vás bude provázet pan Vojtěch Benda, který od dubna 2016 působí jako člen bankovní rady České národní banky. Seminář je zdarma. 

Budeme se těšit na Vaši účast!

Více informací naleznete zde:

http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=806

 

 
Podnikatelská mise do Malajsie | Tisk |  E-mail
Středa, 22 únor 2017

Za Hospodářskou komoru ČR si Vás dovolujeme pozvat na podnikatelskou misi HK ČR do Malajsie, která se uskuteční ve dnech 22. - 28. května 2017. Mise bude spojená s návštěvou největšího strojírenského veletrhu v Malajsii - Metaltech 2017 a bude organizovaná ve spolupráci se ZÚ Kuala Lumpur.

Pro české firmy bude zařízena reklama a upozornění o české delegaci na veletrhu ještě před samotnou výstavou. Dále české firmy dostanou příležitost se prezentovat na vlastním stánku pro českou podnikatelskou reprezentaci. Předjednána je také možnost prezentace českých firem na matchmakingovém semináři v rámci veletrhu za účelem navázání relevantních přímých obchodních kontaktů. Pro informaci uvádíme, že se očekává účast až 27 000 návštěvníků a 1 400 firem z celého regionu.

V jednání je rovněž separátní seminář ve spolupráci s partnerskou organizací (hospodářskou komorou). Možné je i zajištění případného setkání s Vašimi místními partnery. Předpokládá se i jednání se zástupci českého ZÚ, kde lze konzultovat obchodní příležitosti v teritoriu přímo s obchodním radou.

Malajsie patří k nejrozvinutějším zemím v regionu Jihovýchodní Asie s vizí zařadit se do roku 2020 mezi rozvinuté země světa. Vedle solidně diverzifikované ekonomiky nabízí tato země strategickou polohu s dobrým přístupem na trhy členských států organizace ASEAN. Na letošní rok je predikováno tempo růstu HDP na 4,6 %. V loňském roce to bylo 4,3 %.

Záloha na účastnický poplatek činí 1.722,- EUR pro členy HK ČR, případně 1.812,- EUR pro nečleny. Cena zahrnuje 4 x ubytování se snídaní, letenku komerční linkou (Praha-Kuala Lumpur-Praha), podíl na místních transferech, pronájmy jednacích prostor, podíl na cateringu, organizaci firemních jednání, službu pracovníků HK ČR po dobu mise a organizační náklady spojené s přípravou mise. Pro firmy, které účastnický poplatek nemohou uhradit v EUR, je stanoven ekvivalent v Kč, a to ve výši 46.700 Kč pro členy a 49.100 Kč pro nečleny HK ČR (o této skutečnosti nás prosím informujte a vyznačte v závazné přihlášce).

V případě Vašeho zájmu o účast zašlete sken vyplněné a podepsané závazné přihlášky na  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny . Dále prosím přiložte vyplněný firemní profil v angličtině ve formátu MS WORD.

Uzávěrka přihlášek je již 20. března.2017.

Formulář přihlášky je možné stáhnout zde: 

http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=startdown&id=805

Zdroj: Hospodářská komora České republiky 

 
HK ČR: Nové dávky a sociální výhody jsou rizikem pro státní rozpočet, hrozí zvyšování daní | Tisk |  E-mail
Úterý, 21 únor 2017

Na program schůze 21. února zařadila vláda další z řady materiálů z dílny MPSV, které se dotýkají oblasti pracovního práva a sociální politiky. Jedná se o analýzu variant navýšení dávek nemocenského při dlouhodobé dočasné pracovní neschopnosti. Hospodářská komora upozorňuje, že návrhy na zavádění nových dávek a různých sociálních a zaměstnaneckých výhod mohou vést k tlaku na zvyšování daní a pojistných odvodů. Návrhy MPSV jsou navíc předkládány veřejnosti a vládě nekoncepčně.

„Ačkoliv Hospodářská komora ČR nezpochybňuje samotný záměr konstruktivně řešit sociální situaci dlouhodobě práce neschopných zaměstnanců, důrazně upozorňuje, že navýšení výplaty dávek nemocenského povede k nárůstu mandatorních výdajů státního rozpočtu, a tedy buď posílí sklon veřejných financí ke schodkovitosti, anebo tlak na zvyšování daní a pojistných odvodů,“ upozorňuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Ten zároveň připomíná i celkovou nesystémovost aktuálně navrhovaných změn v oblasti nemocenského pojištění: „Zavedení otcovské poporodní péče a dlouhodobého ošetřovného, návrh na zrušení karenční doby. Hovoří se rovněž o zavedení nárokových dnů indispozičního volna (tzv. sick days), a to bez vazby na eventuální zrušení karenční doby,“ vypočítává Dlouhý.

Nekoncepčnost lze ostatně demonstrovat i na dalším materiálu, zařazeném na program téže schůze vlády. Je jím poslanecký návrh skupiny poslanců ČSSD na novelu zákoníku práce, kterou se má zavést tzv. ošetřovatelská dovolená. Z poslaneckého materiálu není vůbec zřejmé, jak a zda je propojen s aktuálně projednávanou vládní novelou zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, která má zavést podobně zaměřenou novou dávku – dlouhodobé ošetřovné. 

„Legislativní návrhy jsou předkládány nekoordinovaně a nejsou brány v potaz přímé ani nepřímé náklady, které by si opatření případně vyžádala,“ doplňuje ředitel Odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory Ladislav Minčič.

Hospodářská komora ČR upozorňuje, že navržené koncepty by ještě více zatížily systém pracovněprávních vztahů. To vše za situace, kdy odvodové zatížení práce v ČR (34 % z hrubé mzdy) je jedno z vůbec nejvyšších v celé Evropské unii, přestože státní rozpočet vykazuje přebytek.

Zdroj: Hospodářská komora České republiky 

 
KHKOK vás zve na 8. ročník Olomouckého půlmaratonu | Tisk |  E-mail
Pátek, 17 únor 2017

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje si Vás jako partner akce dovoluje pozvat na již osmý ročník sportovně-kulturní události – Olomoucký 1/2Maraton 2017. Akce, která se koná v rámci běžeckého seriálu RunCzech 2017, proběhne v sobotu 24. června 2017. Závod je nejstarším mimopražským závodem RunCzech běžecké ligy a získal nejvyšší ocenění -  zlatou známku kvality od Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). V letošním roce očekáváme na startovní čáře přes 9700 běžců z více než 45 zemí světa.

V rámci 1/2Maratonu Olomouc můžete absolvovat půlmaratonskou trasu, podělit se o porci kilometrů se svými přáteli ve čtyřčlenné štafetě, zúčastnit se spolu se svými dětmi, vnoučaty a dalšími členy rodiny dm rodinného běhu, nebo si vyzkoušet 2Run, který je skvělou alternativou k 1/2Maratonu. V poslední zmiňované kategorii se duo běžců o celou vzdálenost podělí téměř rovným dílem, první z běžců vyrazí na úsek dlouhý 10 kilometrů, zbylých 11,0975 kilometrů dokončí druhý člen týmu.

Více informací o závodu, který celosvětově propaguje nejen Českou republiku, ale hlavně Olomoucký region, je možné dohledat na oficiálních stránkách www.runczech.com.

Zdroj: www.runczech.com

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 1074