Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Firmám a živnostníkům se otevírá šance, jak o sobě dát vědět svým zákazníkům | Tisk |  E-mail
Pátek, 19 květen 2017

Právě v těchto dnech startují registrace do dvanáctého ročníku soutěže pro živnostníky a podnikatele Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Přihlašování do soutěže bude probíhat do 30. června 2017. 

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Krajská kola budou letos opět výjimečnou možností přilákat regionální klientelu, udělat si představu o místním podnikatelském prostředí, rozvíjet své podnikání a propojovat myšlenky. Proběhnou od 14. září 2017 do 22. října 2017. Nejlepší z každého kraje postoupí do celorepublikového finále, v němž bude udělena cena Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Vítězné firmy a živnostníci ze všech krajů se zde budou začátkem listopadu osobně prezentovat před odbornou porotou. Vyhlášení proběhne v prosinci 2017 v Praze na Žofíně. Na slavnostním galavečeru budou oceněni také celorepublikoví vítězové doprovodných kategorií Vodafone Odpovědná firma roku a Nejlepší Start up roku. 

Zdroj a více informací zde:  firmaroku.cz

 
Přijďte si poslechnout, jak jednat s Číňany! | Tisk |  E-mail
Úterý, 16 květen 2017

 Obchod s Čínou není tak jednoduchý jako podnikání v rámci Evropské Unie. Číňané mají jinou mentalitu, řeší jinak problémy, slyší na jiné prodejní argumenty, proto Vás zveme na business setkání na téma JAK JEDNAT S ČÍŇANY.

Cílem setkání je, abyste se dozvěděli jak s Číňany jednat a proč to někdy může být složité; řekneme si, jak z Číny dovézt zboží – jak najít dodavatele, jak ho prověřit, jak podepsat smlouvu, jak za zboží zaplatit (a nenechat se okrást) a jak sjednat jeho dopravu; a zjistíte také, jaké české výrobky mají v Číně šanci a jak je do Číny exportovat.

Lektorem semináře bude bývalý diplomat působící v Číně Mgr. et Bc. Jan Hebnar, MBA. Jestli někdo může referovat o tomto tématu pak je to právě pan Hebnar.

V letech 2013 až 2016 pracoval jako ředitel společnosti Kinex Shanghai – čínské pobočky holdingu HTC (vlastnící i český ZETOR), kterou v roce 2013 založil.  Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií a MBA na Peking University. Profesně se zabývá Asií, asijskou ekonomikou, společností a kulturou, přednáší na vysokých školách v Šanghaji interkulturní management, strategický management a mezinárodní vyjednávání. Je členem dozorčí rady European Chamber in China a šéfredaktorem komunitního občasníku o podnikání v Číně Šanghaj Plus vydávaného Generálním konzulátem ČR v Šanghaji. Je také autorem řady publikací, z těch posledních lze zmínit "Obchod s Čínou bez rizika a se ziskem". V současné době vede konzultační a obchodní společnost SINOVIA, která se obchodem s Čínou zabývá.

Srdečně Vás zveme na toto setkání, na které se můžete přihlásit podle instrukcí na pozvánce zde.

 

 

 
Zveme vás na seminář „Thajsko a Myanmar – exportní příležitosti pro české firmy“ | Tisk |  E-mail
Pondělí, 15 květen 2017

Chcete se dozvědět více o možnostech obchodování s Thajskem a Myanmarem (Barmou)? Pak si 29. května od 9:30 hod. nenechte ujít v Clarion Congress Hotelu v Olomouci seminář "Thajsko a Myanmar - exportní příležitosti pro české firmy".

Součástí semináře budou konzultace s obchodními rady z českých zastupitelských úřadů v Bangkoku a Rangúnu. Na konzultace je možné se přihlásit od 9:00 při příchodu na seminář.

Kliknutím zde naleznete pozvánku na seminář, přes kterou je možné se na akci registrovat.

Zde si také můžete stáhnout harmonogram akce.  

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí 

 
Podnikatelé z celé země si zvolí svého nového prezidenta | Tisk |  E-mail
Pátek, 12 květen 2017

Nového prezidenta Hospodářské komory České republiky, který bude hájit a prosazovat zájmy živnostníků, malých i velkých firem následující tři roky, si podnikatelé zvolí v úterý 16. května na celostátním sněmu konaného v Praze. Na prezidenta obě sněmovny Hospodářské komory – tedy zástupci okresních komor a společenstev – nominovaly současného prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého.

„Podnikatelům chci poděkovat za jejich důvěru. Před třemi lety si mne zvolili, aby jejich hlas byl dostatečně silný směrem k vládě a parlamentu. Zároveň ale také proto, abych pomohl zlepšit pošramocený obraz Hospodářské komory a pomohl podnikatelům v boji proti nekalé konkurenci a nepoctivcům na jedné straně. Na druhé straně proti znesnadňování podnikání, které se projevuje házením klacků pod nohy a v mnoha případech až buzerací státními úředníky. Zlepšili jsme image Hospodářské komory, jsme silnější, máme více členů, stali jsme se respektovanými reprezentanty podnikatelů. Nebojíme se oponovat nesmyslům, kterými mnohdy státní správa komplikuje podnikatelům život. S podmínkami pro podnikání v této zemi stále nejsme spokojeni a zůstává to jednou z klíčových priorit i dalšího mého působení ve vedení Hospodářské komory,“ zhodnotil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý své tříleté působení v čele Komory. 

Hospodářská komora pod vedením Dlouhého posílila svůj vliv a zkvalitnila služby poskytované svým členům. Za pomoci vlastních špičkových právníků připomínkuje a prosazuje změny na základě podnětů podnikatelů v rámci meziresortního připomínkového řízení do 300 národních a evropských zákonů a vyhlášek ročně. Stala se také lídrem ekonomické diplomacie, dnes organizuje rekordní počet podnikatelských misí, vloni otevřela úspěšný program pro podnikatele se zájmem o íránský trh Brána do Persie.

Hospodářská komora také představila Právní elektronický systém pro podnikatele, který by mohl podnikatelům už od roku 2018 ulevit do administrativy a byrokracie a který by umožnil správu povinností podnikatelů vůči státu elektronicky. Projekt minulý týden projednala vláda a míří ke schválení do Poslanecké sněmovny.

Současně s novým prezidentem si podnikatelé zvolí také představenstvo nebo dozorčí radu Hospodářské komory. O funkci viceprezidentů se uchází současní viceprezidenti Irena Bartoňová Pálková, Bořivoj Minář, Roman Pommer, Michal Štefl, nově ale také Marta Nováková a Karel Ernest. Do orgánů Hospodářské komory může být zvolen každý člen Komory – fyzická osoba, za právnické osoby pak fyzické osoby, které jsou jejich statutárním orgánem nebo členy statutárního orgánu.

Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů, sdružuje 15 tisíc členů organizovaných v 60 regionálních a 102 oborových asociacích. Disponuje nejhustší sítí regionálních zastoupení, podnikatelům je k dispozici v 73 městech po celé ČR. Hospodářská komora ČR je jediným zákonným zástupcem podnikatelů, ukotveným v zákoně č. 301/1992 Sb. o Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR, což ji zajišťuje výjimečné postavení při hájení zájmů podnikatelů jak na půdě Parlamentu ČR, tak i ministerstev a dalších úřadů státní správy. Navazuje na tradici obchodních komor z roku 1850, v živnostenské části se hlásí k historickému odkazu středověkých cechů, jejichž kořeny sahají až do období vlády Karla IV.

Zdroj: HK ČR

 

 
KHK OK Vás zve na Krajskou exportní konferenci | Tisk |  E-mail
Úterý, 09 květen 2017

Za Krajskou hospodářskou komoru Olomouckého kraje si Vás dovolujeme pozvat na Krajskou exportní konferenci, kterou pořádá dne 25. 5. 2017 v Ostravě v hotelu Best Western Hotel Vista Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje a Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje a partnery.

Konference navazuje na loňskou sérii Krajských exportních konferencí a vystoupí na ní zástupci HK ČR, KHK OK, HKH MSK, Ministerstva zahraničních věcí ČR, bank, pojišťovacích společností, Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR a dalších významných aktérů v podpoře exportu.

Prominentní řečníci budou uvádět konkrétní příklady týkající se přípravy a realizace exportního případu, jak správně postupovat a čeho se vyvarovat, poradí, jak se vyhnout neúspěchu a představí novinky z oblasti podpory exportu jak zkušeným exportérům, tak exportérům začínajícím.

Novinkou programu letošní série Krajských exportních konferencí je zařazení kurzu prezentačních dovedností pro exportéry provedený experty Diplomatické akademie MZV ČR a také setkání s vybranými zahraničními diplomaty, kteří budou autentickou příležitostí pro účastníky projednat konkrétní možnosti průniku na mimoevropské trhy. Cílem bude zároveň představit zahraničním diplomatům potenciál regionu včetně stěžejních oborů.

Akce klade zvýšený důraz na segment malých a středních podniků.

Program:

09:30 – 10:00 Prezence

10:00 – 10:15 Zahájení konference Ing. Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory ČR a předseda představenstva Krajské hospodářské komory OK, Ing. Jan Březina, předseda představenstva Krajské hospodářské komory MSK, Ing. Marek Svoboda, ředitel Odboru ekonomické diplomacie

10:15 – 12:30 Správný postup při přípravě a realizaci exportního případu, úskalí exportního financování, právní aspekty, jak se vyhnout potížím, příklady / tipy / doporučení, otázky & odpovědi

12:30 – 13:00 Přestávka (občerstvení)

13:00 – 14:00 Kurz prezentačních dovedností pro exportéry

14:15 – 15:00 Představení vybraných zemí prostřednictvím zahraničních diplomatů, možnost networkingu

15:00 – 15:45 Možnost networkingu se zahraničními diplomaty

Místo konání: Best Western Hotel Vista, Kpt. Vajdy 3046/2, Ostrava-Zábřeh

Registrace: na konferenci se můžete přihlásit nejpozději do 22. 5. 2017 prostřednictvím emailu na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny či Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo telefonicky na +420 587 332 066

Účastnický poplatek:

242,- Kč pro členy HK ČR (200,- Kč plus 21% DPH)

484,- pro nečleny (400,- Kč plus 21% DPH)

Způsob úhrady: platebním převodem na účet č. 2981762/0800 do 22.5.2017

konstantní symbol: dle námi zaslané faktury, specifický symbol = vaše IČ

 

Budeme se těšit na milé setkání s Vámi!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 1096