Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Zemědělská a potravinářská výstava "AGRO PITESTI" | Tisk |  E-mail
Pátek, 03 únor 2017

Ve dnech 12. - 15. května se před obchodním centrem Jupiter City v rumunském městě Pitesti uskuteční zemědělská a potravinářská výstava "AGRO PITESTI", v rámci které připravuje velvyslanectví České republiky v Bukurešti společně s Česko-rumunskou smíšenou obchodní a průmyslovou komorou prezentaci českých firem z oboru zemědělství a potravinářství. 

Letošní ročník výstavy se bude konat pod záštitou velvyslance České republiky v Rumunsku Vladimíra Válkyho. V Rumunsku probíhá v posledních letech hospodářský boom a země usiluje o zpětné získání čelního postavení v oblasti zemědělství a potravinářství. Oba obory zapadají do Mapy oborových příležitostí pro české podnikatele a účast na výstavě nabídne jedinečnou možnost přímého kontaktu s mnoha rumunskými partnery.

Na společném stánku Velvyslanectví ČR v Bukurešti a Česko-rumunské smíšené obchodní a průmyslové komory, která letos slaví 10. výročí svého vzniku, bude probíhat přímá propagace českých výrobců, ale též katalogová výstava.

Župa Arges s hlavním městem Pitesti, vzdáleným cca 100 km severovýchodně od Bukurešti, je známá automobilkou Dacia, svým potenciálem v oblasti zemědělství, potravinářství a lesnictví a také díky bohaté nabídce v oblasti cestovního ruchu. Můžete zde najít památky spojené s rumunským královským rodem, Drakulou nebo silnicí Transfagarasan, která je dle mnoha názorů jednou z nejmalebnějších silnic na světě a v Rumunsku je nazývána jako "Cesta světa".

Případné dotazy ohledně účasti a katalogové výstavy je možno zasílat na následující e-mailovou adresu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
Podnikavá hlava 2017 | Tisk |  E-mail
Středa, 01 únor 2017

Dnes ráno byla oficiálně odstartována soutěž Podnikavá hlava. Na detaily soutěže se můžete podívat na webu www.podnikavahlava.cz , aktuální dění můžete sledovat také na Facebooku soutěže zde.

Relevantní informace jsou zveřejněny také na webových stránkách: www.vtpup.cz, www.podnikanivolomouci.cz, v Žurnálu UP online zde a také na sociálních sítích (twitter, FB soutěž, FB Podnikání v Olomouci).

Zdroj: www.podnikavahlava.cz

 
Olomoucký kraj i letos podpoří polytechnické a řemeslné vzdělávání na středních školách v regionu | Tisk |  E-mail
Úterý, 31 leden 2017

Také v roce 2017 se Olomoucký kraj zaměří na podporu vybraných učňovských a technických oborů zakončených maturitní zkouškou. V rozpočtu je na takzvaná stipendia a podporu středních škol vyčleněno 6 806 000 korun. Cílem projektu je zvýšení zájmu žáků o studium vybraných oborů s vysokou uplatnitelností na trhu práce a jejich motivace k lepším výsledkům v oblasti vzdělávání i výchovy.

Čtěte více zde: https://www.kr-olomoucky.cz/olomoucky-kraj-i-letos-podpori-polytechnicke-a-remeslne-vzdelavani-na-strednich-skolach-v-regionu-aktuality-6298.html

 
Titul EY Podnikatel roku Olomouckého kraje získal Pavel Koutný | Tisk |  E-mail
Úterý, 31 leden 2017

Pavel Koutný, jednatel a spolumajitel oděvní firmy Koutný spol. s r.o., se stal jedenáctým držitelem krajského titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje. Soutěž organizuje společnost EY pod záštitou MUDr. Oty Košty, hejtmana Olomouckého kraje a ve spolupráci se zájmovým sdružením OK4Inovace. Slavnostní vyhlášení proběhlo v prostorách Divadla na Šantovce. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen již pojedenácté. Loni zvítězil Petr Gross, majitel a jednatel společnosti Ing. Petr Gross s.r.o.

 Čtěte více zde: https://www.kr-olomoucky.cz/titul-ey-podnikatel-roku-olomouckeho-kraje-ziskal-pavel-koutny-aktuality-6301.html

Zdroj: Olomoucký kraj 

 
Odborná konference na téma EET | Tisk |  E-mail
Pátek, 27 leden 2017

Jak funguje elektronická evidence tržeb? Jak se na ni včas a správně připravit? Odpovědi přinese další významná akce Ministerstva financí a Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR s názvem „Evidence tržeb v praxi“, která se uskuteční v pondělí 30. ledna 2017 v Clarion Congress Hotelu v Praze – Vysočanech v rámci Retail Summitu. Seminář, na který se lze bezplatně registrovat, je učen především obchodníkům, jež se do evidence tržeb zapojí už od 1. března 2017.

„Evidence tržeb v praxi“ proběhne také za účasti ministra financí Andreje Babiše, náměstkyně ministra financí pro daně a cla Aleny Schillerové, generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka a metodiků z Ministerstva financí a Finanční správy. Nebude chybět diskuse, v rámci které budou zodpovězeny nejčastější dotazy, a také informační stánek, kde budou po celou dobu přítomni metodici rezortu financí k zodpovídání individuálních dotazů podnikatelů.

Součástí akce je prezentace dodavatelů pokladních řešení, která podnikatelům pomůže zorientovat se v široké nabídce zařízení k EET.

PROGRAM:

9:00 – 10:00 REGISTRACE

10:00 – 10:30 ÚVODNÍ SPOLEČENSKÝ BLOK

§  Andrej Babiš, ministr financí

§  Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí pro daně a cla

§  Marta Nováková, prezidentka SOCR ČR

10:30 – 12:00 ODBORNÝ BLOK MINISTERSTVA FINANCÍ

§  EET pro velko- a maloobchodníky krok za krokem + dotazy

§  Alena Schillerová, náměstkyně ministra financí pro daně a cla

12:00 – 13:00 COFFEE BREAK

13:00 - 14:00 PRAKTICKÝ BLOK SOCR ČR
Zkušenosti podnikatelů z 1. fáze EET a prezentace dodavatelů pokladních řešení

§  13:00 - 13:15 Vodafone: „Jak vyřešit EET do pár minut“, Michal Pavlík, Senior marketingový specialista a Jakub Geršl, produktový manažer

§  13:15 - 13:30 Dotykačka, Michal Wantulok, manažer vnější komunikace

§  13:30 - 13:40 Václav Stárek, viceprezident SOCR ČR a prezident AHR

§  13:40 - 13:50 Viliam Sivek, Sivek Hotels

§  13:50 - 14:00 Martin Plachý, Royal Spa

 

14:00 – 15:00 DOTAZY A DISKUSE
Metodici Ministerstva financí a Finanční správy zodpoví dotazy podnikatelů.

9:00 – 16:00 PO CELÝ DEN VELETRH POKLADNÍCH ŘEŠENÍ

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 1063