Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Netrestejte úspěšné. S odlivem zisků z ČR bojujte zvyšováním atraktivity naší země | Tisk |  E-mail
Pátek, 13 leden 2017

TISKOVÁ ZPRÁVA

Hospodářská komora: Netrestejte úspěšné. S odlivem zisků z ČR bojujte zvyšováním atraktivity naší země

Praha, 13. ledna 2017Hospodářská komora ČR odmítá zavedení sektorové a progresivní podnikové daně, které navrhuje jako jedno z opatření proti odlivu zisků z ČR studie předkládaná na pondělní Plenární schůzi Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartita). „S problémem odlivu zisků do zahraničí lze bojovat jen zaváděním motivačních nástrojů směrem k reinvesticím, nikoliv donucováním,“ upozorňuje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

 „Skutečně funkčním a v zahraničí osvědčeným nástrojem je jen podpora přesídlení firem do ČR,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. K tomu je ale podle něj nezbytné, aby stát zlepšil atraktivnost investičního prostředí v ČR, a to především plošným snížením celkové daňové a administrativní zátěže, zjednodušením právního prostředí, posílením právních jistot, zlepšením infrastruktury a celkovým zatraktivněním podnikatelského klimatu.

Sektorové a progresivní podnikové daně přitom navrhuje jako jedno z opatření na tripartitu předkládaná studie s názvem Analýzu odlivu zisků: Důsledky pro českou ekonomiku a návrhy opatření a související problematika. Podle Hospodářské komory materiál Úřadu vlády sice dobře diagnostikuje jednu z největších aktuálních bolestí české ekonomiky, navrhované léčebné postupy ale nebudou funkční ani v krátkodobém a ani dlouhodobém horizontu.

„Uvažujme také o zavedení nových nástrojů, které by nahradily stávající, v řadě ohledů překonané investiční pobídky a vedly k přílivu kapitálu do tuzemska v podobě investičních fondů a správy aktiv po vzoru například Lucemburska či Irska. Souběžně by totiž mohly i zmírnit odliv vlastního tuzemského kapitálu do ciziny,“ načrtl Dlouhý.

Pokud se centrem zájmů původně zahraničních investorů stane Česká republika, tj. majitelé, anebo i celé firmy přesídlí do ČR, existuje šance, že větší část zisků bude reinvestována nebo utracena v samotné ČR. „Přispěje to ke zvýšení HDP, růstu tuzemských mezd a větší zaměstnanosti, což se zprostředkovaně projeví mimo jiné v dalším zvýšení příjmů veřejných rozpočtů z daní a pojistného,“ potvrzuje poradce prezidenta Hospodářské komory Ladislav Minčič, podle něhož dosavadní investiční pobídky nemohou již být efektivní a jsou navíc snadno politicky zneužitelné. „V poslední době se hovoří – a diskutuje o tom i vláda – o zatraktivnění trvalého pobytu v ČR pro významné investory,“ připomíná Minčič.

Jedním z doporučení analýzy je i zvyšování mzdové úrovně v ČR. Dle Hospodářské komory ČR zcela jistě existuje souvislost mezi mzdovou konvergencí a částkami přesouvanými z ČR do jiných zemí EU, nicméně současné autonomně prosazované snahy o zvyšování mezd nemohou být nástrojem, ale cílem politiky zmírňující odliv zisků.

„Transferované zisky vytvářejí polštář, který je možné v přijímajících státech použít na navyšování mezd, a ztěžují tak příjmovou konvergenci. Má-li proto v ČR docházet ke zvyšování mzdové úrovně, musí být založeno vedle růstu produktivity práce i na stimulačních opatřeních snižujících samu atraktivitu odlivu zisku do zahraničí,“ uzavírá Vladimír Dlouhý.

 

HOSPODÁŘSKÁ KOMORA ČESKÉ REPUBLIKY

Florentinum (recepce A), Na Florenci 2116/15, 110 00 Praha 1

 

 

 
Rakouská firma v Rumunsku hledá dodavatele lahví na brandy | Tisk |  E-mail
Pondělí, 09 leden 2017

Rakouská firma LACERTA chce začít produkci brandy nejvyšší kvality zhruba sedmdesát kilometrů severně od rumunské metropole Bukurešti. Protože pro svůj nápoj hledá dodavatele estetických a funkčně kvalitních (tenká stěna) lahví, kontaktovala české velvyslanectví s prosbou o pomoc.  Poptávaný sortiment by představovaly lahve o velikosti 0,5 - 0,7 litru, ale i lahve menší.


KONTAKT NA FIRMU:  


Buzau Country, Romania
mobil (+4) 0722 315 400
email: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
www.lacertawinery.ro
434 Fintesti, RO-127392

 

 
Režim Ukrajina | Tisk |  E-mail
Úterý, 03 leden 2017

Vážení žadatelé o zařazení do Režimu Ukrajina,

tímto si Vás dovolujeme upozornit na délku doby, která uplyne od zařazení Vaší žádosti do Režimu Ukrajina do okamžiku stanovení termínu podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na Generálním konzulátě ve Lvově, respektive termínu, kdy budou pozváni Vámi navrhovaní pracovníci z Ukrajiny k pohovoru na Generální konzulát ve Lvově. Tato doba činí k 1. 1. 2017 více než 5 měsíců.

Hospodářská komora České republiky dlouhodobě požaduje od představitelů vlády České republiky zásadní řešení této situace a usiluje o personální posílení Generálního konzulátu ve Lvově a příslušných útvarů Ministerstva vnitra a tím zrychlení procesu při vyřizování žádostí o zaměstnaneckou kartu.

O výsledcích jednání s příslušnými ministerstvy ve výše uvedené záležitosti budete informováni na našem webu či webu HK ČR.

Děkujeme Vám za pochopení.

Více zde: 

http://www.komora.cz/pro-podnikani/zamestnanci-ukrajina/zarazeni-do-rezimu-ukrajina-3.aspx

 
Olomouc FASHION DAY 15.12.2016 - videozáznam ke stažení | Tisk |  E-mail
Pondělí, 02 leden 2017

Pokud by jste si chtěli připomenout nebo poprvé shlédnout letošní módní přehlídku, je možné si stáhnout celý záznam módní přehlídky z 15.12.2016.


Jedná se o dva soubory – 1. a 2. část:
https://ulozto.cz/!jzjzWIFWXGXi/mystream-5-mp4
https://ulozto.cz/!4SwrzIaXbO6M/mystream-6-mp4

 
Minář: Česká republika má konečně prezentační spot. Podnikatelé jej postrádali dlouhodobě | Tisk |  E-mail
Pondělí, 19 prosinec 2016

Velkým nedostatkem, se kterými se firmy na podnikatelských misích musely potýkat v zahraničí, byla neexistující jednotící propagační prezentace v různých jazycích, která by představila Českou republiku, její podnikatele, průmysl, kulturu a vše, na co můžou být Češi hrdí.

 

Česká republika tak zaostávala za většinou zemí světa, což se projevovalo během každé podnikatelské mise, kterou jsem vedl. Zatímco zahraniční delegace setkání s českými podnikateli otevíraly videospotem o své zemi a podnikatelských aktivitách, česká delegace se neměla čím prezentovat.

 

Jsem rád, že Ministerstvo zahraničních věcí a ministr Lubomír Zaorálek vyslyšeli požadavky podnikatelů a dnes v Černínském paláci v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů představují pětiminutový propagační videospot „Czechia Has Marvellous People“, který zobrazuje ČR jako zemi šikovných lidí. Spot, jehož spoluiniciátorem a aktivním hybatelem během jeho tvorby byla Hospodářská komora, je prvním svého druhu a napomůže při outgoingových i incomingových misích k propagaci země a českého průmyslu.

 

Podnikatelům bude k dispozici zdarma ke stažení na webu Ministerstva zahraničních věcí a Hospodářské komory. Ke zhlédnutí na YouTube nebo zde:

http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/blogy/minar-ceska-republika-ma-konecne-prezentacni-spot-podnikatele-jej-postradali-dlouhodobe.aspx

 

Po vydání Mapy oborových příležitostí, která poskytuje konkrétní přehled oborů a podoborů, které jsou pro danou cílovou destinaci českého exportu klíčové, a letošním spoluorganizování Krajských exportních konferencí v regionech, je videospot dalším společným proexportním projektem Ministerstva zahraničních věcí a Hospodářské komory.

 

Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory České republiky

Zdroj: HK ČR 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 28 - 36 z 1053