Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Režim Ukrajina - aktuální informace | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 09 únor 2017

HK ČR vyzvala OTEVŘENÝM DOPISEM OD ZAMĚSTNAVATELŮ vládu ČR, aby urychleně přijala návrh na navýšení personální kapacity MZV ČR a MV ČR za účelem zrychlení vyřizování vyššího počtu žádostí o zaměstnanecké karty. Dopis ke stažení zde.

HK ČR v rámci sumarizace materiálů pro vyjednávání o navýšení kapacit realizovala anketu zjišťující zájem zapojených firem o pracovníky z Ukrajiny v roce 2017 (Pro získání dat osloveno 200 zapojených firem, pozitivně odpovědělo 155 firem s celkovým požadavkem 4642 pracovníků z Ukrajiny pro rok 2017. Výše uvedený vzorek 155 firem činí 77,5% zařazených firem).

Momentální délka doby mezi zařazením firmy do projektu a oslovení uchazeče GK činí cca 6 měsíců, tzn., že termíny se stanovují pro měsíc srpen. 

 

Zdroj: HK ČR

 

 

 
Příručka Veřejné zakázky 2016 | Tisk |  E-mail
Pondělí, 06 únor 2017

Prostudujte si příručku Veřejné zakázky 2016, která Vám přehledně a srozumitelně představí nový zákon o zadávání veřejných zakázek. 

Znění příručky naleznete na webových stránkách Hospodářské komory pod odkazem: http://www.komora.cz/pro-podnikani/prirucka-verejne-zakazky-2016/prirucka-verejne-zakazky-2016.aspx

V příručce naleznete důvody vzniku nové právní úpravy, seznámí Vás se základními pojmy v oblasti veřejných zakázek, dočtete se o hlavních změnách, které zákon přináší a další.

 

 
České firmy lákají země Střední Asie | Tisk |  E-mail
Pátek, 03 únor 2017

Poslanci společně s podnikateli navštíví tři země z regionu Střední Asie – Kazachstán, Uzbekistán a Tádžikistán. Sněmovní delegaci, kterou povede Jan Hamáček, doprovodí zástupci zhruba dvaceti českých firem z oborů strojírenství, dobývací techniky, energetiky, informačních technologií a farmacie.

„Tento region nabízí pro české firmy velké možnosti,“ uvádí předseda PSP ČR Jan Hamáček. „Tradice československých, nyní českých kontaktů s touto částí Asie jsou větší, a více zakořeněné než u většiny evropských zemí, včetně členských zemí EU,“ dodává. K lepšímu propojení mezi českými a místními firmami mají přispět také již tradiční podnikatelská fóra, která se pod hlavičkou Hospodářské komory České republiky a Komory pro hospodářské styky se SNS uskuteční v rámci cesty. Delegaci podnikatelů vede viceprezident Hospodářské komory Michal Štefl.

V Kazachstánu působí na tamním trhu už desítky českých firem. V Uzbekistánu máme velmi dobré jméno i díky rozvojové pomoci. Obchodní výměna ovšem zatím není taková, jak bychom chtěli. Tádžikistán je země hladová po investicích. „Zjednodušeně se dá říci, že jde o investice všeho druhu, navíc se pro ně vytvářejí dobré legislativní podmínky. Zvláště atraktivní je tu patrně těžba nerostných surovin, hydroenergetika, ale i další obory,“ tvrdí šéf Sněmovny.

O tom, že nejde jen o hypotetické úvahy, svědčí zkušenosti a záměry firem, které doprovázejí poslaneckou delegaci.

Z nich se dá mnohé vyčíst. „V Kazachstánu například probíhají velmi nadějná jednání o účasti českých firem při výstavbě a modernizace vodovodů a kanalizací,“ podotkl Michal Štefl z Hospodářské komory. Pokud by se to podařilo, vytvořila by se tak základna pro expanzi na další trhy v oblasti. Totéž platí o zájmu o české zkušenosti s geologickým průzkumem a s těžbou uranu. Další příležitostí je modernizace uhelných elektráren. V Uzbekistánu už probíhají první projekty v oblasti těžby a zpracováni plynu, chemie a energetiky, na které lze navázat. V Tádžikistánu projevil tamní prezident při nedávné návštěvě České republiky enormní zájem o účast českých firem při modernizaci a výstavě hydroelektráren, které jsou pro tuto zemi podstatným zdrojem příjmů.

Naopak zejména pro Kazachy a Uzbeky jsme velmi oblíbenou turistickou destinací. Kromě hlavního města je lákají naše lázně. S trochou nadsázky – představa o strávené dovolené v Česku je pro většinu z nich snem.

Toto jsou jen střípky možností, které země Střední Asie, do nichž směřuje poslanecká delegace, nabízejí. „Byla by velká škoda jich nevyužít,“ uzavírá Jan Hamáček.

Delegace Poslanecké sněmovny má v plánu se setkat v týdnu od 5. do 12. února nejen se svými protějšky z tamních parlamentů, ale například i s prezidenty a zástupci vlády zmíněných tří zemí. V Astaně, Taškentu i v Dušanbe se uskuteční za přítomnosti poslanců a podnikatelů podnikatelská fóra a následná obchodní jednání mezi českými a tamními podnikateli. Předseda Sněmovny se setká také například s Achmetem Jessimovem, generálním ředitelem mezinárodní výstavy EXPO 2017, které se uskuteční v září v Astaně.

 

 

 
Zemědělská a potravinářská výstava "AGRO PITESTI" | Tisk |  E-mail
Pátek, 03 únor 2017

Ve dnech 12. - 15. května se před obchodním centrem Jupiter City v rumunském městě Pitesti uskuteční zemědělská a potravinářská výstava "AGRO PITESTI", v rámci které připravuje velvyslanectví České republiky v Bukurešti společně s Česko-rumunskou smíšenou obchodní a průmyslovou komorou prezentaci českých firem z oboru zemědělství a potravinářství. 

Letošní ročník výstavy se bude konat pod záštitou velvyslance České republiky v Rumunsku Vladimíra Válkyho. V Rumunsku probíhá v posledních letech hospodářský boom a země usiluje o zpětné získání čelního postavení v oblasti zemědělství a potravinářství. Oba obory zapadají do Mapy oborových příležitostí pro české podnikatele a účast na výstavě nabídne jedinečnou možnost přímého kontaktu s mnoha rumunskými partnery.

Na společném stánku Velvyslanectví ČR v Bukurešti a Česko-rumunské smíšené obchodní a průmyslové komory, která letos slaví 10. výročí svého vzniku, bude probíhat přímá propagace českých výrobců, ale též katalogová výstava.

Župa Arges s hlavním městem Pitesti, vzdáleným cca 100 km severovýchodně od Bukurešti, je známá automobilkou Dacia, svým potenciálem v oblasti zemědělství, potravinářství a lesnictví a také díky bohaté nabídce v oblasti cestovního ruchu. Můžete zde najít památky spojené s rumunským královským rodem, Drakulou nebo silnicí Transfagarasan, která je dle mnoha názorů jednou z nejmalebnějších silnic na světě a v Rumunsku je nazývána jako "Cesta světa".

Případné dotazy ohledně účasti a katalogové výstavy je možno zasílat na následující e-mailovou adresu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
Podnikavá hlava 2017 | Tisk |  E-mail
Středa, 01 únor 2017

Dnes ráno byla oficiálně odstartována soutěž Podnikavá hlava. Na detaily soutěže se můžete podívat na webu www.podnikavahlava.cz , aktuální dění můžete sledovat také na Facebooku soutěže zde.

Relevantní informace jsou zveřejněny také na webových stránkách: www.vtpup.cz, www.podnikanivolomouci.cz, v Žurnálu UP online zde a také na sociálních sítích (twitter, FB soutěž, FB Podnikání v Olomouci).

Zdroj: www.podnikavahlava.cz

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 1084