Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Nový systém notifikace firem v provozu | Tisk |  E-mail
Pondělí, 05 červen 2017

Dovolujeme si Vám předat informaci o systému Notifikace firem, který zavedla Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm (AGA), začleněné živnostenské společenstvo Hospodářské komory České republiky, autorizované pro obor technických bezpečnostních služeb. Systém Notifikace firem umožní orientovat se na trhu firem, které dodávají bezpečnostní technologie.

Stále aktualizovaný seznam notifikovaných firem je veřejně přístupný na http://www.gremiumalarm.cz/pod odkazem: Notifikované firmy.

Na Vaše případné dotazy Vám odpoví sekretariát AGA na kontaktech: tel: 266 721 540, 602 403 939, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .

Zdroj: gremiumalarm.cz

 

 
Přinášíme vám novinky z ITI Olomoucké aglomerace | Tisk |  E-mail
Pátek, 26 květen 2017

 24. 5. Řídicí výbor ITI Olomoucké aglomerace podpořil už devětadvacet projektů za skoro miliardu

Bezmála tři desítky konkrétních projektů na Olomoucku už jsou spjaty s prostředky z ITI Olomoucké aglomerace. Na tyto projekty se z prostředků z operačních programů Evropské unie uvolní zhruba 932 milionů korun. „Na tyto projekty se z prostředků z operačních programů Evropské unie uvolní zhruba 932 milionů korun. Celkově může za toto plánovací období Olomoucká aglomerace uplatnit až 4,4 miliardy korun,“ zdůraznil primátor Olomouce a předseda Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace Antonín Staněk význam tohoto zdroje financí pro rozvoj regionu.

19. 5. Využijte dotace pro základní školy

Stavební úpravy, vybavení odborných učeben, pořízení kompenzačních pomůcek, bezbariérovost a zajištění vnitřní konektivity školy, na tyto a další opatření lze získat dotaci z ITI.

12. 5. Dlouhodobá mezisektorová spolupráce - termín vyhlášení výzvy

Řídicí orgán operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dnes uveřejnil aktualizované informace k vyhlášení výzvy Dlouhodobá mezisektorová spolupráce v ITI. Termín vyhlášení výzvy řídicího orgánu byl stanoven na 15.6.2017 s termínem ukončení 31.10.2017. Výzva nositele bude vyhlášena začátkem července a ukončena koncem července 2017. 

4. 5.  Posun vyhlášení výzev nositele ITI pro podnikatele

Oproti informacím uvedeným ve schváleném harmonogramu dojde k posunu vyhlášení výzev nositele ITI cca o dva až čtyři měsíce. K tomuto posunu dochází z důvodu, že Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, jako řídicí orgán OP PIK, stále nevyhlásilo výzvy pro ITI. 

4. 5.  Revitalizace kaple svaté Anny má zelenou, posvětil ji řídicí výbor ITI

Nízkopodlažní bezbariérové autobusy pro Prostějov, revitalizace kaple svaté Anny u olomoucké katedrály či cyklostezka, spojující Holici s Novým Světem. Řídicí výbor ITI Olomoucké aglomerace na svém dalším jednání schvaloval nové či nově doplněné projektové záměry.

28. 3. Jak podat žádost přes ITI?

Na webových stránkách ITI Olomoucké aglomerace v záložce pro žadatele/postup pro podání žádosti přes ITI byl zveřejněn návod, kde se žadatel lehce zorientuje ve výzvách a postupech pro podání žádosti přes ITI. 

Zdroj: olomoucka-aglomerace.eu

 
Firmám a živnostníkům se otevírá šance, jak o sobě dát vědět svým zákazníkům | Tisk |  E-mail
Pátek, 19 květen 2017

Právě v těchto dnech startují registrace do dvanáctého ročníku soutěže pro živnostníky a podnikatele Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Přihlašování do soutěže bude probíhat do 30. června 2017. 

Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 1,5 miliardy korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu nebo jiného oprávnění k podnikání dle právních předpisů. V roce 2016 tak učinilo rekordních 6 716 podnikatelů a živnostníků.

Krajská kola budou letos opět výjimečnou možností přilákat regionální klientelu, udělat si představu o místním podnikatelském prostředí, rozvíjet své podnikání a propojovat myšlenky. Proběhnou od 14. září 2017 do 22. října 2017. Nejlepší z každého kraje postoupí do celorepublikového finále, v němž bude udělena cena Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku 2017. Vítězné firmy a živnostníci ze všech krajů se zde budou začátkem listopadu osobně prezentovat před odbornou porotou. Vyhlášení proběhne v prosinci 2017 v Praze na Žofíně. Na slavnostním galavečeru budou oceněni také celorepublikoví vítězové doprovodných kategorií Vodafone Odpovědná firma roku a Nejlepší Start up roku. 

Zdroj a více informací zde:  firmaroku.cz

 
Přijďte si poslechnout, jak jednat s Číňany! | Tisk |  E-mail
Úterý, 16 květen 2017

 Obchod s Čínou není tak jednoduchý jako podnikání v rámci Evropské Unie. Číňané mají jinou mentalitu, řeší jinak problémy, slyší na jiné prodejní argumenty, proto Vás zveme na business setkání na téma JAK JEDNAT S ČÍŇANY.

Cílem setkání je, abyste se dozvěděli jak s Číňany jednat a proč to někdy může být složité; řekneme si, jak z Číny dovézt zboží – jak najít dodavatele, jak ho prověřit, jak podepsat smlouvu, jak za zboží zaplatit (a nenechat se okrást) a jak sjednat jeho dopravu; a zjistíte také, jaké české výrobky mají v Číně šanci a jak je do Číny exportovat.

Lektorem semináře bude bývalý diplomat působící v Číně Mgr. et Bc. Jan Hebnar, MBA. Jestli někdo může referovat o tomto tématu pak je to právě pan Hebnar.

V letech 2013 až 2016 pracoval jako ředitel společnosti Kinex Shanghai – čínské pobočky holdingu HTC (vlastnící i český ZETOR), kterou v roce 2013 založil.  Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií a MBA na Peking University. Profesně se zabývá Asií, asijskou ekonomikou, společností a kulturou, přednáší na vysokých školách v Šanghaji interkulturní management, strategický management a mezinárodní vyjednávání. Je členem dozorčí rady European Chamber in China a šéfredaktorem komunitního občasníku o podnikání v Číně Šanghaj Plus vydávaného Generálním konzulátem ČR v Šanghaji. Je také autorem řady publikací, z těch posledních lze zmínit "Obchod s Čínou bez rizika a se ziskem". V současné době vede konzultační a obchodní společnost SINOVIA, která se obchodem s Čínou zabývá.

Srdečně Vás zveme na toto setkání, na které se můžete přihlásit podle instrukcí na pozvánce zde.

 

 

 
Zveme vás na seminář „Thajsko a Myanmar – exportní příležitosti pro české firmy“ | Tisk |  E-mail
Pondělí, 15 květen 2017

Chcete se dozvědět více o možnostech obchodování s Thajskem a Myanmarem (Barmou)? Pak si 29. května od 9:30 hod. nenechte ujít v Clarion Congress Hotelu v Olomouci seminář "Thajsko a Myanmar - exportní příležitosti pro české firmy".

Součástí semináře budou konzultace s obchodními rady z českých zastupitelských úřadů v Bangkoku a Rangúnu. Na konzultace je možné se přihlásit od 9:00 při příchodu na seminář.

Kliknutím zde naleznete pozvánku na seminář, přes kterou je možné se na akci registrovat.

Zde si také můžete stáhnout harmonogram akce.  

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 1116