Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
CRIF - možné partnerství na konferenci Jak bezpečně podnikat v nebezpečné době | Tisk |  E-mail
Středa, 05 říjen 2016

Dovolujeme si Vám nabídnout pozvání  na konferenci Jak bezpečně podnikat v nebezpečné době.

Tato konference je zaměřena na aktuálně důležité téma prověřování obchodních partnerů, napojení obchodních a kreditních dat do vašich firemních informačních systémů a řešení zajištění pohledávek.

Zajímavá bude jistě rovněž diskuse s předními investigativními novináři.

Účastníci konference mohou získat zdarma aktuální vydání Magazínu Reportér. Stačí vyplnit formulář (odkaz na formulář je v pozvánce) a nejbližší vydání Reportéra Vám dorazí až do schránky.

Účast na konferenci je bezplatná, další informace o konferenci najdete v pozvánce. 

 

Pozvánka ke stažení zde. 

 
Hospodářská komora ČR ocenila téměř dvě stě nejlepších absolventů gastronomických oborů | Tisk |  E-mail
Pátek, 30 září 2016

Nejlepší absolventi gastronomických oborů a oborů služeb, kteří splnili přísná kritéria během celého studia i praxe, dnes získali ocenění Hospodářské komory České republiky z rukou jejího viceprezidenta Zdeňka Somra. Osvědčení, které bylo předáváno na veletrhu For Gastro v pražských Letňanech, obdrželo 190 absolventů. Slavnostního okamžiku se v areálu PVA Expo Praha zúčastnili kromě čelních představitelů HK ČR také náměstkyně ministerstva pro místní rozvoj Simonea Zikmundová, náměstek ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Fidrmuc či zastupitel hl. města Prahy Patrik Nacher.

Studenti splnili náročné podmínky nejenom v teoretické části studia, ale především v praktické části, kterou právě zaměstnavatelé považují za klíčovou pro uplatnění na trhu práce,“ uvedl prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Cílem ocenění je motivovat studenty k lepším výsledkům, jak v teorii, tak v praxi. Osvědčení zároveň slouží jako konkurenční výhoda na trhu práce a tedy v případě čerstvých absolventů při hledání prvního zaměstnání. Hospodářská komora ČR tak dlouhodobě usiluje o zvýšení zájmu o studium středních odborných škol a podporu českých podnikatelů a cechů.

„Za více než dvě dekády, kdy osvědčení končícím studentům předáváme, jsme ocenili už téměř šest tisíc úspěšných absolventů, z nichž se v průběhu let stali kvalitní zaměstnanci, ale i podnikatelé či dokonce zaměstnavatelé,“ dodal viceprezident HK ČR Zdeněk Somr, který uznání absolventům předal.

Další více než stovka studentů, tentokrát z technických studijních oborů, bude oceněna v úterý 4. října v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Letos se jedná již o 21. ročník slavnostního oceňování nejúspěšnějších absolventů odborných škol.

 

Zdroj: HK ČR

 
Elektronický zpravodaj H2020 | Tisk |  E-mail
Úterý, 27 září 2016

Vážení čtenáři,

přinášíme Vám nové číslo elektronického Zpravodaje H2020, ve kterém najdete informace o chystaných informačních dnech, které pořádáme v souvislosti s podzimní vlnou výzev. Koná se také řada partnerských setkání, která mají napomoci tvorbě konsorcií do otevřených výzev. V rubrice ze statistik tentokrát najdete zajímavou analýzu, s jakými zeměmi spolupracují české týmy v projektech H2020. Rádi bychom Vás také pozvali na pravidelnou konferenci České dny pro evropský výzkum.

Přejeme Vám užitečné a inspirativní čtení!

Zdroj: Tým NICER

(Národní kontaktní skupina pro H2020)

 

Zpravodaj ke stažení zde

 
Business den Ruské federace na MSV v Brně | Tisk |  E-mail
Pátek, 23 září 2016

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se blíží a spolu s ním se blíží tradiční součásti jeho doprovodného programu, kterými jsou akce Komory SNS.

Také v letošním roce jsme pro Vás připravili Business den Ruské federace, který se bude konat v Rotundě brněnského výstaviště 4. října 2016 od 09.30 hodin.

 Na Business dni Ruské federace přivítáme, vedle tradičních hostů, jimiž jsou ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a velvyslanec RF Alexandr Zmejevskij,  také náměstka ministra průmyslu a obchodu Ruské federace panaGeorgie Kalamanova. Reprezentovat ruské regiony budou Ilgar Mingaleev, náměstek ministra průmyslu a obchodu Tatarstánu, Uljanovskou oblast představíSergej Vasin, GŘ Korporace rozvoje oblasti, z Jekatěrinburgu přijete Andrej Besedin, prezident Uralské obchodně průmyslové komory. S informací pro české firmy vystoupí Vadim Titov, viceprezident ROSATOMu pro střední Evropu a další. Přislíbenu máme účast gubernátora Uljanovské oblasti Sergeje Morozova a dalších.

Za českou stranu zde budou významní hosté - náměstek ministra zahraničních věcí Miloslav Stašek, hejtman Jihomoravského kraji Michal Hašek, generální ředitel ČEB a.s. Karel Bureš, generální ředitel  EGAP a.s. Jan Procházka a řada dalších odborníků s nabídkou informací pro české exportéry do Ruské federace.

Prosím držte se indikací na přihlášce a co nejdříve se zaregistrujte.

 

Business den Ruské federace na MSV v Brně - Přihláška

Těšíme se na další úspěšnou společnou akci!!!!

 Komora pro hospodářské styky se SNS, s.o.k.

 
Zajímavé akce v říjnu 2016 | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 22 září 2016

Níže naleznete seznam zajímavých akcí, na jejichž organizaci se Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje – partner poradenské sítě ENTERPRISE EUROPE NETWORK podílí jako spoluorganizátor nebo je sama organizuje. V případě, že vás některá z uvedených akcí zaujme, neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace.  

 

Dvoustranná jednání Kontakt-Kontrakt při Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Termín konání: 3.10. – 4.10.2016

Místo konání: Výstaviště Brno, Pavilón A2

Registrace a výběr schůzek: http://kk2016.converve.com/?lang=cz

Zaměření: Jedinečná příležitost, jak zvýšit konkurenceschopnost a jak poznat nové obchodní partnery z oboru strojírenství.

 

Podpora exportu pro firmy v Moravskoslezském kraji - odborné konzultace s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade

Termín konání: 11.10.2016
Místo konání: Ostrava, Hotel Vista
Registrace:
http://www.khkmsk-registrace.cz/ 

Zaměření: V rámci akce budou firmám nabídnuty individuální konzultace s vybranými řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade, během kterých mohou probrat své konkrétní exportní plány a možnosti. Sjednat schůzky si můžete s řediteli z následujících teritorií: Německo, Čína, Rakousko, Bulharsko, Petru, Rusko, Nigérie

 

Mezinárodní dvoustranná jednání firem při VI. Evropském kongresu malých a středních podniků v Katovicích

Termín konání: 11.10. – 12.10.2016
Místo konání: Mezinárodní kongresové cnetrum v polských Katovicích
Registrace a seznam přihlášených:
https://b2bharmo.com/Kongres2016/

Zaměření: Dvoustranná jednání jsou organizována při VI. Evropském kongresu malých a středních podniků a nejsou oborově zaměřena.

 

Dvoustranná jednání Re-Industrialisation of the 2016 v Bratislavě
Termín konání: 26.10.-28.10.2016
Místo konání: Incheba Expo Bratislava, Slovensko

Registrace a bližší informace: https://www.b2match.eu/reineu2016

Zaměření: Kromě dvoustranných jednání je pořádána také konference, jejímž cílem je zdůraznit a prodiskutovat roli vědy, výzkumu a inovací v rámci udržitelného rozvoje evropské ekonomiky, stejně jako zavádění reindustrializace v Evropě. Preferované obory podnikání: nanotechnologie, pokročilé materiály, výroba a zpracování, biotechnologie.

 

Seminář Efektivní propagace firmy v zahraniční – zahraniční trhy a internetový marketing

Termín konání: 27.10.2016
Místo konání: Ostrava, Hotel Vista

Registrace: www.khkmsk-registrace.cz

Zaměření: Na tomto semináři se dozvíte jak vytvořit úspěšnou internetovou kampaň v zahraničí, jak vypadá efektivní web a jak pracovat s návštěvami. Seznámíte se se způsoby internetové reklamy v zahraničí, naučíte se spočítat úspěšnost reklamní internetové kampaně.

 

Setkání výrobců a velkoodběratelů z potravinářského průmyslu – Food4Life – Bulharsko
Termín konání: 10.11.2016

Místo konání: Sofia, Bulharsko, Inter Expo Center
Registrace:
https://www.b2match.eu/food4life2016

Zaměření: Dvoustranná jednání firem se zaměřením na potravinářský průmysl Food4Life. Využijte této jedinečné příležitosti potkat se s výrobci a velkoodběrateli z potravinářského průmyslu z celé Evropy. Tato akce je pořádána v rámci největšího mezinárodní potravinářského veletrhu Meatmania, The world of Milk, Bulpek, Salon de Vin a Interfood&Drink.

 Zdroj:Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 1053