Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Místo nepřehledných výjimek plošné snížení daní | Tisk |  E-mail
Středa, 30 listopad 2016

Hospodářská komora a Svaz obchodu a cestovního ruchu: Místo nepřehledných výjimek plošné snížení daní

Stát by měl kvůli EET podnikatelům ulevit plošným snížením daňových sazeb. Shodli se na tom dnes prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.

„Když stát na jedné straně zavádí nějakou regulaci nebo povinnost pro podnikatele, měl by jim na druhé straně ulevit. Česká republika má jedno z nejvyšších zdanění práce v Evropě, nabízí se proto, abychom otevřeli seriózní diskusi o snížení zdanění práce,“ uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý s tím, že třeba restauračním zařízením má sice klesnout DPH z 21 na 15 procent, ale podnikatele v jiných odvětvích žádná kompenzace nečeká.

Podpory ze strany státu se podnikatelé nedočkali ani při výběru vhodného zařízení pro EET. Proto Hospodářská komora pro podnikatele i samotné výrobce a dovozce pokladních systémů pro EET spustila informační web https://www.eet-ano-ale.cz/.

Podpora EET ze strany Hospodářské komory a Svazu obchodu a cestovního ruchu ale trvá, protože obě organizace v EET vidí opatření, jak omezit nekalou konkurenci a narovnat konkurenční prostředí. Podnikatelé, kteří zatajují tržby, a tedy neplatí daně ani zdravotní a sociální pojištění, jsou totiž dnes silně zvýhodněni vůči těm, kdo jsou řádnými plátci daní a pojištění.

Z toho důvodu také Svaz obchodu a cestovního ruchu odmítá jakékoli výjimky. „Mohou být příčinou nejasností a obcházení daňových povinností,“ vysvětluje prezidentka Svazu Marta Nováková, která zároveň dodává: „Zásadně nesouhlasíme s opakovanými úpravami a „výkladem“ již schváleného zákona o elektronické evidenci tržeb. Nový návrh ministra Andreje Babiše, aby byla stanovena maximální hranice tržeb 250 tis. Kč, která umožňuje požádat o vyjmutí z povinnosti evidovat, je pro poctivé podnikatele neakceptovatelný“.

Stejné stanovisko jako SOCR ČR prezentovala ve svém vyjádření i jeho významná členská asociace – Asociace hotelů a restaurací, jejíchž členů se současná situace dotýká nejvíce, protože jsou povinni evidovat své tržby již v prvé etapě – tedy od zítřejšího dne.

Zdroj: HKČR 

 
Newsletter ITI Olomoucké aglomerace 11/2016 | Tisk |  E-mail
Úterý, 22 listopad 2016

Přinášíme vám novinky 
z ITI Olomoucké aglomerace

 

21. 11. Podnikatelé, seznamte se s ITI

Okresní hospodářská komora Olomouc připravila na 29. listopad 2016 tematický seminář o integrovaných teritoriálních investicích Olomoucké aglomerace a využití dotačních možností pro podnikatele. Více informací v letáčku: zde

 

11. 11. První výzvy budou vyhlášeny dnes

Město Olomouc, jako nositel ITI Olomoucké aglomerace, vyhlásí dnes první čtyři výzvy pro předkládání integrovaných projektů. O finanční podporu se mohou hlásit zájemci s projekty zaměřenými na kulturní památky, výstavbu dopravních terminálů, nákup tramvají nebo na telematiku.

 

11. 11. ITI Olomoucká aglomerace v olomouckém magazínu televizního studia ZZIP

Televizní studio ZZIP přineslo krátkou reportáž o ITI Olomoucké aglomeraci, která se zaměřila na proběhlý Řídicí výbor ITI a vyhlašování prvních výzev: http://www.zzip.cz/?loadsec=mik&loadfile=654

 

ITI OA · Magistrát města Olomouce · Palackého 14 · Olomouc 779 00 · www.olomoucka-aglomerace.eu · Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
Aktuality pro podnikatele a nové vydání Podnikatelských kontaktů | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 10 listopad 2016

Dnes bylo na stránkách Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje zveřejněno nové vydání newsletteru "Aktuality pro podnikatele". Newsletter obsahuje také několik aktuálních přeložených nabídek a poptávek.

Nabídky a poptávky ze svého oboru můžete vyhledávat v databázi zde: http://www.khkmsk-registrace.cz/inzeraty3.html

Pokud Vás některý profil zaujme, ráda Vám vyžádám kontakt v zahraničí.

V databázi můžete také zdarma zveřejnit svou vlastní nabídku a poptávku. Bližší informace: http://www.khkmsk-registrace.cz/inzeraty.html

 

Zdroj: Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje

 
zveme Vás na komplexní školení "Elektronická evidence tržeb" | Tisk |  E-mail
Úterý, 08 listopad 2016

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR si Vás dovolují pozvat na komplexní školení s názvem "Elektronická evidence tržeb", kterým Vás provedou vysoce kvalifikovaní lektoři. Školení se uskuteční 30.11.2016 od 9:00-12:00 v BEA centru Olomouc.

Na semináři se seznámíte s problematikou elektronické evidence tržeb (EET) a s novým Zákonem č. 112/2016 Sb. Lektoři Vám přiblíží způsob fungování EET a povinnostmi poplatníka, související s evidencí tržeb a také se sankcemi spojené s EET.

V průběhu semináře se seznámíte s postupem nutných kroků (registrace na daňovém portálu, registrace provozovny a prodejního místa, generování certifikát, výběr zařízení atd.) Dále Vás lektoři seznámí s uživatelskými scénáři (kolik certifikátů generovat a proč, jak se vyhnout sankcím, evidence tržeb bez přístupu k internetu, asistenční služba, aditivní služby). V neposlední řadě se dovíte, jak se orientovat na portálu http://www.eet-ano-ale.cz/ . V průběhu celého semináře budou lektoři připraveni zodpovědět jakékoli otázky. Další informace naleznete v pozvánce: http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=796

 
Projekty fondu dalšího vzdělávání | Tisk |  E-mail
Pátek, 04 listopad 2016

Poskytněte praxi a získejte posilu do týmu

Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV, je realizátorem projektů, díky nimž mohou firmy získat posilu do týmu a poskytnout zájemcům praxi v reálném firemním prostředí.

Projekt Cesta pro mladé

Cesta pro mladé propojuje studenty a firmy formou praxe. Cesta pro mladé je určena na jedné straně pro 4 500 studentů posledních ročníků a jednoletých jazykových škol a na druhé straně pro firmy, které jejím prostřednictvím mohou získat mladou krev do týmu a finanční kompenzaci nákladů spojených s realizací kurzu. Její výše závisí na pozici, na kterou firma vypíše praxi a celkové délce kurzu. Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí – z praktické části kurzu, která se odehrává ve firemním prostředí, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje.

Praktickou část zajišťují tzv. poskytovatelé, což jsou organizace z komerční, veřejné i neziskové sféry. Do projektu se od září 2016 zaregistrovaly už stovky firem a každým okamžikem přibývají další. Ve firmách studenti pod vedením zkušeného mentora rozvíjejí své odborné dovednosti v oboru, který studují. Praktická část kurzu je v rozmezí 80 – 240 hodin a na tom, zda je absolvují během 1–6 měsíců, se student sám domluví s poskytovatelem. Více informací o našem projektu zjistíte na stránkách www.cestapromlade.cz. Najdete tam i kontakty na naše regionální pracovníky, kteří vám rádi s čímkoliv poradí a s nimiž se také můžete domluvit na konkrétní spolupráci.

Projekt Vzdělávání praxí

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. Osobám nezaměstnaným a rodičům na/po rodičovské dovolené umožňuje získat znalosti o nových pracovních postupech a technologiích. Zapojit se do projektu mohou také osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let a prostřednictvím vzdělávání praxí si osvojit praktické znalosti, které jsou nezbytné pro výkon práce. Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod a v neposlední řadě i úhradu finančních nákladů.

V průběhu celého projektu jsou k dispozici regionální kanceláře v krajských městech ČR, ve kterých můžete konzultovat možnosti zapojení se do projektu. Podrobné informace k projektu se dočtete na webových stránkách www.vzdelavanipraxi.cz. a aktuality nejen o vzdělávání praxí můžete sledovat na našich sociálních sítích.

Vzdělávání praxí i Cesta pro mladé navazují na předchozí úspěšné projekty realizované Fondem dalšího vzdělávání. Všechny projekty se setkaly s nemalým zájmem ze strany uchazečů i poskytovatelů a více než 90 % zúčastněných hodnotilo absolvovanou stáž jako velmi přínosnou. Jsme rádi, že se řada poskytovatelů zapojuje do projektů opakovaně, což svědčí o přínosu a dává smysl celé práci. 

Zdroj: http://fdv.cz

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 1063