Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Pozvánka na seminář Business Location Austria | Tisk |  E-mail
Pondělí, 13 březen 2017

Krajská hospodářská komora si Vás dovoluje pozvat na seminář "Business Location Austria"Na akci, kterou uvede obchodní rada Rakouského velvyslanectví Christian Miller, vystoupí čeští i rakouští odborníci na právní, daňové a jiné aspekty podnikání v Rakousku.

Seminář se uskuteční v úterý 4. dubna 2017 od 9:00 – 11:40 hod. v Clarion Congress Hotel Olomouc

Seminář je ZDARMA. SIMULTÁNNÍ TLUMOČENÍ je zajištěno. 

Budeme se těšit na Vaši účast!

Pro více informací klikněte zde:

 

 
Cesta pro mladé mění pravidla stáží | Tisk |  E-mail
Pátek, 10 březen 2017

K dnešnímu dni došlo hned k několika pozitivním změnám v pravidlech pro firmy. Těmi nejvýznamnějšími změnami jsou:

 

 • možnost zapojit se do projektu i firmám, které fungují na trhu teprve šest měsíců;
 • navýšení počtu stáží, které může jedna firma nabídnout současně, a to až na 5 stáží. Konkrétní počet nabídek stáží se řídí počtem zaměstnanců poskytovatele:

  0-5 zaměstnanců - 1 stáž,
  6-24 zaměstnanců - 2 stáže,
  25-49 zaměstnanců - 3 stáže,
  50-99 zaměstnanců - 4 stáže,
  100 a více zaměstnanců - 5 stáží současně;
 • náklady související s realizací stáže již nadále nemají charakter podpory malého rozsahu (de minimis), což znamená, že poskytovatel nemusí dokládat Čestné prohlášení k podpoře de minimis 

Úplné znění pravidel pro poskytovatele najdete v Jak si vypsat kartu kurzu.

Zdroj: Cesta pro mladé 

 
Průzkum HK ČR: Pozitivní zprávy z Olomouckého, Zlínského a Karlovarského kraje | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 09 březen 2017

Hospodářská komora České republiky v lednu realizovala průzkum s tématikou zaměstnanosti a fluktuace mezd v českých firmách za loňský rok a výhledově za ten letošní.  Otázky zodpovědělo celkem 543 respondentů – členů HK ČR všech velikostí a oborů ze všech krajů ČR. Většinu (69 %) respondentů přitom tvořily mikro a malé firmy do 49 zaměstnanců.

Úvodem lze říci, že se Česká republika stále může pyšnit nízkou mírou nezaměstnanosti. Nicméně, jak známo, neuspokojena často zůstává poptávka zaměstnavatelů po kvalifikované pracovní síle. V letošním roce obecně plánují nabírat nejvíce zaměstnanců střední firmy a podniky působící ve zpracovatelském průmyslu, odvětví, ve kterém loni nejvíce rostly mzdy.

Největší podíl firem v rámci krajů ČR (85 %), které plánují zachovat počet svých zaměstnanců, hlásí Karlovarský kraj. V Královéhradeckém kraji ve druhém pololetí loňského roku nejvíce firem hlásilo pokles počtu svých zaměstnanců. V Ústeckém kraji zase firmy očekávají největší fluktuace, bude se tam nejvíce propouštět, ale i přibírat.

V otázkách mezd vyznívají výsledky průzkumu relativně pozitivně. Žádná z dotazovaných firem neplánovala v letošním roce snížení mezd svých zaměstnanců hned v šesti krajích: Středočeském, Jihočeském, Karlovarském, Pardubickém, Vysočině a Zlínském kraji. Přitom dvě třetiny všech firem loni zvyšovaly oproti roku 2015 mzdy svým zaměstnanců. Z toho se však z 80 % jednalo o střední a velké firmy, ve kterých byl v téměř třech čtvrtinách případů zaměstnancům vyplacen i 13. plat.

V letošním roce plánuje zvyšovat své mzdy 85 % velkých firem, polovina z nich až o 5 %. U malých firem a mikrofirem je však toto procento nižší, možná i s ohledem na další vlnu spouštění EET. Nejméně často budou firmy svým zaměstnancům přidávat v Praze a Libereckém kraji, a to jen v polovině případů. Opačným případem je Zlínský kraj, kde bude 83 % dotazovaných firem zvyšovat mzdy, to je nejvíce v republice.

Co se týče samotného navýšení mzdy, v Karlovarském kraji, kde v loňském roce došlo k nejvyšším nárůstům mezd, přidá svým zaměstnancům o minimálně 5 % dvojnásobek firem (22 %), než je státní průměr (11 %).

Na relativně nejvyšší přídavek se však mohou těšit zaměstnanci v Olomouckém kraji, kde nejvíce firem (téměř trojnásobek republikového průměru) plánuje zvedat mzdy o více než 7 %.  Růst mezd zde obecně plánuje téměř sedmdesát procent firem, což je v rámci ČR nadprůměrná hodnota. Firmy tu ve druhém pololetí loňského roku společně s těmi na Vysočině také přibíraly nejvíce zaměstnanců (v rámci ČR) v porovnání s prvním pololetím, což de facto koresponduje i s výhledem pro letošní rok, kdy se tu v prvním pololetí chystá nabírat nové zaměstnance republikově podprůměrné množství firem. 

Zdroj: KHKOK/Hospodářská komora ČR 

 
V Íránu je velká poptávka po českých výrobcích | Tisk |  E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Guvernér íránské provincie Alborz, Seyedhamid Tahaei, dnes projednával s viceprezidentem Hospodářské komory Bořivojem Minářem a předsedou Zahraniční sekce Hospodářské komory Iljou Mazánkem další možnosti obchodní spolupráce mezi Českou republikou a Íránem. Dle slov guvernéra se v Íránu českým firmám otevřely obchodní příležitosti v oblastech geotermální energetiky, stavebnictví, environmentálních technologií, zavlažovacích systémů, čističek odpadních vod a automotive.

"Íránský trh s 80 miliony spotřebitelů a podnikatelů je obrovskou příležitostí pro české firmy, jejichž technologická vyspělost a technická dovednost má v Íránu stále dobrý zvuk," potvrdil viceprezident Hospodářské komory Bořivoj Minář.

V provincii Albroz sídlí 3,5 tisíce firem. Vzhledem k tomu, že leží v blízkosti hlavního města Teheránu, působí zde velké množství významných průmyslových firem. Guvernér této provincie Seyedhamid Tahaei nabídl českým firmám účast mimo jiné i na projektech a investicích v oblasti high-tech technologií. Íránci dle jeho slov poptávají i velké množství autobusů, což potvrdilo i dnešní jednání. Během tohoto setkání iniciovaného íránskou stranu jednatel firmy Czech Machine Tools Seyed Hossein Mesbahi podepsal kontrakt na dodávku českých autobusů do Íránu.

Hospodářská komora ČR posiluje obchodní vztahy mezi českými a íránskými firmami dlouhodobě prostřednictvím svého programu Brána do Persie. V loňském roce organizovala do Íránu dvě podnikatelské mise. Na té poslední v říjnu 2016 například firma VA TECH WABAG Brno, zabývající projekcemi, dodávkami, servisem a montáží technologických zařízení na úpravu vod, se během mise setkala s mashadskou vodárenskou společností. Ta ji předložila 6 projektů na úpravu vody, do kterých by se společnost mohla zapojit.

Zdroj: Hospodářská komora ČR 

 
Pozvánka na doprovodnou podnikatelskou misi do Číny | Tisk |  E-mail
Pondělí, 06 březen 2017

Vážené dámy, vážení pánové, 

Krajská hospodářská komora si Vás jménem Hospodářské komory ČR dovoluje pozvat k účasti v doprovodné podnikatelské misi ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové do Číny ve dnech 9. – 14. dubna 2017.

Mise je zaměřena na méně navštěvované provincie  Che-nan a města Čeng-čou ve východní Číně a provincie Jün-nan a města Kchun-ming v jihozápadní Číně. Tyto provincie a města se vyznačují významnými historickými a přírodními památkami.

Zaměření mise je především na firmy z oborů cestovního ruchu, lázeňství, hotelnictví a přidružené obory, například sklářský průmysl, potravinářský atd. V obou městech se uskuteční podnikatelská fóra a B2B jednání. Plánuje se rovněž jednání s guvernéry zmíněných provincií. Podnikatelská delegace doprovodí ministryni na oficiální přijetí a zároveň se zúčastní i společenského programu, který bude připravován ve spolupráci se ZÚ Peking.

Vedoucím podnikatelské delegace bude viceprezident HK ČR Michal Štefl. Cesta se uskuteční vládním speciálním letadlem, místní transfery pronajatými autobusy. Jednání budou tlumočena.

Vzhledem ke skutečnosti, že do Číny je vízová povinnost, cestovní pas musí mít platnost ještě 6 měsíců po návratu. Zároveň Je třeba dodat s vyplněnou žádostí o vízum fotografii, viz pokyn na vízové žádosti.

Vyplněné vízové formuláře s pasy a fotografiemi a podepsanou závaznou přihlášku na misi včetně firemního profilu a formuláře pro prezentaci zašlete emailem na  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 Uzávěrka přihlášek je již v úterý 14.března 2017.

 Formuláře můžete stahovat zde:

Závazná přihláška na podnikatelskou misi

Profil firmy

Formulář pro prezentaci

 Zdroj: Hospodářská komora ĆR

  

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 54 z 1096