Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Představení Švýcarska po obchodní stránce | Tisk |  E-mail
Úterý, 14 únor 2017

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje si Vás dovoluje pozvat na seminář, který bude KHKOK pořádat společně se smíšenou Obchodní komorou Švýcarsko - Česká republika, jejíž jednatelka, paní Alena Koukalová, bude přednášet o aspektech obchodování ve Švýcarsku.

Akce bude zorganizována stylem neformálního ranního posezení (snídaně) a uskuteční se v rámci Švýcarského dne v Olomouci, 3. března

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.  

http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=804

 
Nové dotační příležitosti pro podnikatele Olomouckého kraje | Tisk |  E-mail
Pondělí, 13 únor 2017

Sdružení příjemců evropských dotací si Vás dovoluje pozvat na seminář konaný ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje na téma Nové dotační příležitosti pro podnikatele Olomouckého kraje

Máte investiční záměry na nejbližší roky? Chcete pořizovat nové technologie, rekonstruovat podnikatelský objekt, vybavit školicí centrum atd.? Potřebujete vzdělávat své zaměstnance? Dozvědět se jak úspěšně plánovat projekty a jak se vyhnout zbytečným pochybením při jejich realizaci? Nejen to, ale i další konkrétní informace, zkušenosti a praktické rady se dozvíte ZDARMA od dotačních expertů a odborníků z institucí spjatých s dotacemi

Místo: Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 63, Olomouc

Termín: Středa 8. 3. 2017

Program: 

08:30 – 09:00 Prezence

09:00 – 09:15 Role Hospodářské komory při podpoře podnikatelů Olomouckého kraje

• Anežka Kramářová, DiS, vedoucí úřadu Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje

09:15 – 9:45 Integrované teritoriální investice – nový nástroj podpory podnikatelů Olomoucké aglomerace

• Mgr. Ondřej Machek, Regionální poradenská agentura, s.r.o.

9:45 – 10:15 Využití dotací při realizaci investičních projektů

• Mgr. Jaroslav Kopecký, Regionální poradenská agentura, s.r.o.

10:15 – 10:40 Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců

• Mgr. Adéla Pešková, A SCHOOL s.r.o.

10:40 – 11:00 Přestávka

11:00 – 11:20 Jak založit a úspěšně rozběhnout sociální podnik

• RNDr. Otakar Prudil, Regionální rozvojová agentura Východní Moravy

11:20 – 11:40 Dotace na pořízení a rekonstrukce nájemních bytů

• Mgr. Richard Budzák, Sdružení příjemců evropských dotací, z.s.

11:40 – 12:10 Úskalí veřejných zakázek z pohledu dodavatele i zadavatele

• JUDr. Josef Kudrna, RPA Tender, s.r.o.

12:10 Oběd

Registrace

Účast na konferenci je pro registrované zdarma. Registraci je třeba provést na emailové adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , a to nejpozději do 3. 3. 2017. Každá registrace je následně potvrzena. Těšíme se na Vaši účast.

 
Hospodářská komora oceňuje | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 09 únor 2017

Hospodářská komora České republiky vítá dnešní rozhodnutí vlády personálně posílit konzulát ve Lvově a aktivně tak řešit akutní problém zaměstnavatelů s nedostatkem pracovní síly. Hospodářská komora ČR k dnešnímu dni vyřídila 398 žádostí zaměstnavatelů o 2733 pracovních sil z Ukrajiny, řada těchto zaměstnavatelů ale dnes musí čekat už šest měsíců, než jimi vybraní uchazeči na Ukrajině jsou vůbec pozváni k pohovoru na konzulát ve Lvově.

Hospodářská komora zároveň připomíná, že zaměstnavatelé potřebují obsadit 140 tisíc volných pracovních míst a že pracovní síly z Ukrajiny mohou přispět k řešení akutního nedostatku středně a nízkokvalifikovaných zaměstnanců ve firmách, ale rozhodně nejde o dlouhodobé a systémové řešení.

Zároveň upozorňujeme na nepravdy, které v souvislosti se zaměstnáváním pracovních sil z Ukrajiny, šíří odboráři:

  • Není pravdivý argument odborářských bossů, že zaměstnavatelé chtějí přijímat pracovní síly z Ukrajiny za nižší mzdy. České podniky se snaží jen vyřešit zoufalou situaci, kdy nemají dostatek svých pracovníků, zaměstnance z Ukrajiny platí stejně jako své zaměstnance. Viz pokyn MPSV Postup zaměstnavatele při zaměstnávání zaměstnanců ze zahraničí:

„V případě zaměstnání cizince je zaměstnavatel povinen nabídnout tomuto cizinci pracovní a mzdové podmínky obvyklé u občana ČR ve stejném pracovním zařazení podle platných právních předpisů, případně v souladu s kolektivními smlouvami nebo pracovními smlouvami.“

Navíc mnohdy firmy nabízejí i další benefity – stravování, doprava, ubytování, vyřízení papírů na úřadech, překlady, jazykové výuky.

  • Stejně tak není pravda, co tvrdí odboráři, že zaměstnavatelé mají zájem jen o nekvalifikovanou pracovní sílu, právě naopak potřebují do výroby nízko a středněkvalifikované zaměstnance, tedy zaměstnance, kteří mají alespoň výuční list, jedná se třeba o švadleny nebo nástrojáře.
  • A rovněž není pravdivé prohlášení odborářů, že zaměstnanci z Ukrajiny berou práci Čechům, protože zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile není volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, je pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž je možné ji nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.
Zdroj: HK ČR
 
Režim Ukrajina - aktuální informace | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 09 únor 2017

HK ČR vyzvala OTEVŘENÝM DOPISEM OD ZAMĚSTNAVATELŮ vládu ČR, aby urychleně přijala návrh na navýšení personální kapacity MZV ČR a MV ČR za účelem zrychlení vyřizování vyššího počtu žádostí o zaměstnanecké karty. Dopis ke stažení zde.

HK ČR v rámci sumarizace materiálů pro vyjednávání o navýšení kapacit realizovala anketu zjišťující zájem zapojených firem o pracovníky z Ukrajiny v roce 2017 (Pro získání dat osloveno 200 zapojených firem, pozitivně odpovědělo 155 firem s celkovým požadavkem 4642 pracovníků z Ukrajiny pro rok 2017. Výše uvedený vzorek 155 firem činí 77,5% zařazených firem).

Momentální délka doby mezi zařazením firmy do projektu a oslovení uchazeče GK činí cca 6 měsíců, tzn., že termíny se stanovují pro měsíc srpen. 

 

Zdroj: HK ČR

 

 

 
Příručka Veřejné zakázky 2016 | Tisk |  E-mail
Pondělí, 06 únor 2017

Prostudujte si příručku Veřejné zakázky 2016, která Vám přehledně a srozumitelně představí nový zákon o zadávání veřejných zakázek. 

Znění příručky naleznete na webových stránkách Hospodářské komory pod odkazem: http://www.komora.cz/pro-podnikani/prirucka-verejne-zakazky-2016/prirucka-verejne-zakazky-2016.aspx

V příručce naleznete důvody vzniku nové právní úpravy, seznámí Vás se základními pojmy v oblasti veřejných zakázek, dočtete se o hlavních změnách, které zákon přináší a další.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 55 - 63 z 1096