Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Prosincové číslo měsíčníku Olomoucký kraj přináší aktuality z dění v regionu | Tisk |  E-mail
Úterý, 13 prosinec 2016

Shrnutí úspěšného projektu Seniorské cestování, otevření nového oddělení pro nemocné tuberkulózou v Odborném léčebném ústavu Paseka nebo informace, které lékárny budou během vánočních svátků otevřené. To jsou některá témata prosincového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

Krajské noviny v prosincovém vydání představují mikroregion Podlesí. Čtenáři se v tomto čísle také dočtou o lákadlech letošního Festivalu vánoční hudby, zjistí, jaké jsou možnosti registrace na olomoucký půlmaraton nebo se dozví podrobnosti k výstavě Vlastivědného muzea v Olomouci, která připomíná osobnost Františka Josefa I. jako častého hosta Olomouce.

Měsíčník je prostřednictvím smluvního partnera distribuován do všech domácností v Olomouckém kraji. Olomoucký kraj rozesílá elektronickou verzi měsíčníku prostřednictvím emailu. Přihlásit se k odběru elektronické verze měsíčníku můžete na titulní straně webových stránek Olomouckého kraje.

A v neposlední řadě i informace ohledně Olomouc Fashion Day pořádané Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje - 15.12.2016.

 

Prosincové číslo je ke stažení zde. 

Zdroj: Ol. kraj 

 
Odpovědnou firmou roku 2016 je Koyo Bearings Česká republika s.r.o. | Tisk |  E-mail
Pátek, 09 prosinec 2016

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. byla oceněna jako Odpovědná firma roku 2016.

Olomoucký závod na výrobu ložisek Koyo Bearings Česká republika letos oslavil patnáct let od svého založení a na závěr tohoto roku získal jedinečné ocenění. Ve středu 7. prosince převzal ředitel závodu a jednatel společnosti Petr Novák na pražském Žofíně prestižní cenu Odpovědná firma roku ČR 2016.

Cena je udělována těm firmám, které se příkladně starají o své zaměstnance, životní prostředí a rozvoj regionu. Ocenění uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Celorepublikovým vítězem této kategorie se stala olomoucká společnost Koyo bearings. „Společnost Koyo Bearings má nadstandardně dobře zpracovanou vizi udržitelného podnikání, která dalece přesahuje pojetí společensky odpovědné firmy. Vizi udržitelného podnikání pak společnost realizuje v produktu, v péči o zaměstnance, snižování dopadu na životní prostředí i v podpoře komunity," odůvodnila volbu Renata Pazourková, Národní manažer pro firemní zákazníky z Vodafone Czech Republic.

„Chceme být společensky odpovědnou firmou a věříme že i příkladem pro ostatní. Jsme si vědomi své odpovědnosti a závazkům vůči regionu, ve kterém působíme a proto chceme být v maximální možné míře aktivní. Současně si vážíme všech našich zaměstnanců a snažíme se jim maximálně zlepšovat pracovní podmínky,  které jsou nezbytné pro dlouhodobé působení a motivaci zaměstnanců“ potvrdil Petr Novák.

Koyo je příkladem společnosti, která dokáže být úspěšným výrobcem ložisek pro zákazníky na celém světě a současně naplňovat principy společensky odpovědného podnikání.

Jako příklady angažovanosti firmy v oblasti společenské odpovědnosti jsou nákupy polytechnických stavebnic do mateřských škol, vybavení dílen základních škol, výsatba stromů v lesoparku Bystrovany u Olomouce, aktivní zapojení do plánovaného číštění řeky Bystřičky, úzká spolupráce a praxe pro studenty čtyř středních škol v regionu, praxe a diplomové práce pro studenty VŠ v Olomouci, Brně, Ostravě a Zlíně, aktivní angažovanost v krajských radách olomouckého kraje pro oblasti inovace a vzdělávání a mnoho dalších.  Firma úzce spolupracuje s vybranými nadacemi a pravidelně přerozděluje finanční prostředky na charitativní účely v olomouckém kraji.  V oblasti životního prostředí investuje do nových moderních technologií.  V letošním roce společnost proinvestovala více než 100 milionů Kč do nových strojů a zařízení a významně podpořila zázemí pro zaměstnance.

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. se nachází v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní korporace JTEKT Corporation jež se řadí mezi přední světové dodavatele v automobilovém průmyslu v oblasti řízení, výrobě ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení.  V Olomouci firma zaměstnává 470 kmenových zaměstnanců, kde postavila v roce 2001 závod na výrobu jehličkových a válečkových ložisek a kladek do motorů.  Za dobu své existence společnost obdržela řadu významných ocěnění mezi které se řadí již pětkrát udělené ocenění Zaměstnavatel olomouckého kraje nebo dvakrát udělené ocenění Dodavatel auto roku v ČR.

Zdroj a více na www.koyobearings.cz nebo http://www.jtekt.co.jp

 

 

 

 
ELEKTRONICKÝ MĚSÍČNÍK ASOCIACE TEXTILNÍHO – ODĚVNÍHO – KOŽEDĚLNÉHO PRŮMYSLU | Tisk |  E-mail
Pondělí, 05 prosinec 2016

Dovolujeme si Vám zveřejnit listopadové vydání časopisu e-ATOK Revue, které můžete číst a stahovat zde.

 

 
Místo nepřehledných výjimek plošné snížení daní | Tisk |  E-mail
Středa, 30 listopad 2016

Hospodářská komora a Svaz obchodu a cestovního ruchu: Místo nepřehledných výjimek plošné snížení daní

Stát by měl kvůli EET podnikatelům ulevit plošným snížením daňových sazeb. Shodli se na tom dnes prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.

„Když stát na jedné straně zavádí nějakou regulaci nebo povinnost pro podnikatele, měl by jim na druhé straně ulevit. Česká republika má jedno z nejvyšších zdanění práce v Evropě, nabízí se proto, abychom otevřeli seriózní diskusi o snížení zdanění práce,“ uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý s tím, že třeba restauračním zařízením má sice klesnout DPH z 21 na 15 procent, ale podnikatele v jiných odvětvích žádná kompenzace nečeká.

Podpory ze strany státu se podnikatelé nedočkali ani při výběru vhodného zařízení pro EET. Proto Hospodářská komora pro podnikatele i samotné výrobce a dovozce pokladních systémů pro EET spustila informační web https://www.eet-ano-ale.cz/.

Podpora EET ze strany Hospodářské komory a Svazu obchodu a cestovního ruchu ale trvá, protože obě organizace v EET vidí opatření, jak omezit nekalou konkurenci a narovnat konkurenční prostředí. Podnikatelé, kteří zatajují tržby, a tedy neplatí daně ani zdravotní a sociální pojištění, jsou totiž dnes silně zvýhodněni vůči těm, kdo jsou řádnými plátci daní a pojištění.

Z toho důvodu také Svaz obchodu a cestovního ruchu odmítá jakékoli výjimky. „Mohou být příčinou nejasností a obcházení daňových povinností,“ vysvětluje prezidentka Svazu Marta Nováková, která zároveň dodává: „Zásadně nesouhlasíme s opakovanými úpravami a „výkladem“ již schváleného zákona o elektronické evidenci tržeb. Nový návrh ministra Andreje Babiše, aby byla stanovena maximální hranice tržeb 250 tis. Kč, která umožňuje požádat o vyjmutí z povinnosti evidovat, je pro poctivé podnikatele neakceptovatelný“.

Stejné stanovisko jako SOCR ČR prezentovala ve svém vyjádření i jeho významná členská asociace – Asociace hotelů a restaurací, jejíchž členů se současná situace dotýká nejvíce, protože jsou povinni evidovat své tržby již v prvé etapě – tedy od zítřejšího dne.

Zdroj: HKČR 

 
Newsletter ITI Olomoucké aglomerace 11/2016 | Tisk |  E-mail
Úterý, 22 listopad 2016

Přinášíme vám novinky 
z ITI Olomoucké aglomerace

 

21. 11. Podnikatelé, seznamte se s ITI

Okresní hospodářská komora Olomouc připravila na 29. listopad 2016 tematický seminář o integrovaných teritoriálních investicích Olomoucké aglomerace a využití dotačních možností pro podnikatele. Více informací v letáčku: zde

 

11. 11. První výzvy budou vyhlášeny dnes

Město Olomouc, jako nositel ITI Olomoucké aglomerace, vyhlásí dnes první čtyři výzvy pro předkládání integrovaných projektů. O finanční podporu se mohou hlásit zájemci s projekty zaměřenými na kulturní památky, výstavbu dopravních terminálů, nákup tramvají nebo na telematiku.

 

11. 11. ITI Olomoucká aglomerace v olomouckém magazínu televizního studia ZZIP

Televizní studio ZZIP přineslo krátkou reportáž o ITI Olomoucké aglomeraci, která se zaměřila na proběhlý Řídicí výbor ITI a vyhlašování prvních výzev: http://www.zzip.cz/?loadsec=mik&loadfile=654

 

ITI OA · Magistrát města Olomouce · Palackého 14 · Olomouc 779 00 · www.olomoucka-aglomerace.eu · Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 1084