Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Novinky z ITI Olomoucké aglomerace | Tisk |  E-mail
Pátek, 24 březen 2017

22. 3. Nositel ITI vyhlašuje další výzvu pro zkvalitnění vzdělávací infrastruktury

Dnes ve 14 hodin bude vyhlášena výzva nositele ITI, která je zaměřena na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury středních a vyšších odborných škol. Výzva je koncipována jako průběžná s alokací 100 mil. Kč a bude vyhlášena do 31.8.2017. Příjem žádostí bude taktéž zahájen dnes ve 14 hodin prostřednictvím webové aplikace: http://pz.olomoucka-aglomerace.eu/. Bližší informace k výzvě jsou uvedeny v záložce výzvy/výzvy nositele ITI.

21. 3. Z prostředků ITI Olomoucké aglomerace přibudou modernizované tramvaje

Nové tramvaje, nové autobusy, zlepšení středního školství. Dalšími projektovými záměry se zabývalo jednání Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace. V rámci těchto projektů mohou získat cestující v Olomouci modernizované tramvaje a v Prostějově nízkopodlažní autobusy. Řídicí výbor současně schválil vypsání další výzvy, která se týká středních a vyšších odborných škol.

14. 3.  Prezentace k proběhlému semináři 14.3.2017 (výzkum a vývoj)

14.3. dopoledne proběhl v zasedací místnosti odboru evropských projektů v budově NAMIRO seminář pro žadatele k výzvám nositele Předaplikační výzkum a Dlouhodobá mezisektorová spolupráce za přítomnosti nositele ITI a zprostředkujícího subjektu ITI. Nositel ITI seznámil žadatele s postupy administrace v rámci ITI Olomoucké aglomerace, se specifikami výzev nositele a s webovou aplikací, která slouží pro sběr projektových záměrů. Zprostředkující subjekt ITI představil způsob hodnocení projektů a další specifika postupu pro podání projektové žádosti v ISKP14+ oproti výzvám na individuální projekty.  Prezentace je k dispozici po rozkliknutí aktuality.

10. 3.  Prezentace k proběhlému semináři 8.3.2017 (podnikání)

V Clarion Congress Hotelu Olomouc proběhl pod záštitou Krajské hospodářské komory seminář k dotačním příležitostem pro podnikatele působící v Olomouckém kraji. Podnikatelé byli mj.. seznámeni s novinkami v ITI Olomoucké aglomeraci, konkrétně se jednalo o Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Prezentace je k dispozici po rozkliknutí aktuality.

7. 3. Prezentace k proběhlému semináři 6..3.2017 (cyklodoprava, bezpečnost, mateřské školy)

V pondělí 6.3.2017 proběhl v sále zastupitelstva města Olomouce Seminář pro žadatele k vyhlášeným výzvám nositele ITI Olomoucké aglomerace a zprostředkujícího subjektu ITI Olomoucké aglomerace za účasti Centra pro regionální rozvoj pro vyhlášené výzvy, týkající se Výstavby a rekonstrukce cyklistické infrastruktury, Infrastruktury pro předškolní vzdělávání a Zvyšování bezpečnosti v dopravě.  Prezentace je k dispozici po rozkliknutí aktuality.

Zdroj: olomoucka-aglomerace.eu 

 

 
Podnikatelská mise do Jordánska | Tisk |  E-mail
Středa, 15 březen 2017

Hospodářská komora České republiky byla pověřena Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR organizací doprovodné podnikatelské mise náměstka ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Bártla do Jordánska, která se uskuteční v termínu 18. – 21. dubna 2017. V programu, který nyní ve spolupráci s českým zastupitelským úřadem HK ČR připravuje, se počítá například s uspořádáním podnikatelského fóra v Ammánu s následnými bilaterálními jednáními s jordánskými firmami či s pracovním setkáním české delegace s panem náměstkem a zástupci ZÚ.

Ekonomika Jordánska rostla na začátku tisíciletí průměrným tempem přesahujícím 6 %. V posledních letech je zaznamenáván růst okolo 3 %. V dalších letech se očekává opětovné zrychlování ekonomiky. Příležitosti pro české firmy se naskýtají zejména v energetice, automobilovém průmyslu, kovo-zpracovatelském a obranném průmyslu, vodohospodářství, zdravotnictví a farmacii či dopravní infrastruktuře (železniční a kolejová doprava).

V příloze naleznete závaznou přihlášku a formulář na firemní profil. Zájemce o účast prosíme, aby vyplněnou a podepsanou Závaznou přihlášku spolu s firemním profilem zaslali co nejdříve, nejpozději však do pátku 24. března 2017 na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny  

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 
Pozvánka na seminář Business Location Austria | Tisk |  E-mail
Pondělí, 13 březen 2017

Krajská hospodářská komora si Vás dovoluje pozvat na seminář "Business Location Austria"Na akci, kterou uvede obchodní rada Rakouského velvyslanectví Christian Miller, vystoupí čeští i rakouští odborníci na právní, daňové a jiné aspekty podnikání v Rakousku.

Seminář se uskuteční v úterý 4. dubna 2017 od 9:00 – 11:40 hod. v Clarion Congress Hotel Olomouc

Seminář je ZDARMA. SIMULTÁNNÍ TLUMOČENÍ je zajištěno. 

Budeme se těšit na Vaši účast!

Pro více informací klikněte zde:

 

 
Cesta pro mladé mění pravidla stáží | Tisk |  E-mail
Pátek, 10 březen 2017

K dnešnímu dni došlo hned k několika pozitivním změnám v pravidlech pro firmy. Těmi nejvýznamnějšími změnami jsou:

 

 • možnost zapojit se do projektu i firmám, které fungují na trhu teprve šest měsíců;
 • navýšení počtu stáží, které může jedna firma nabídnout současně, a to až na 5 stáží. Konkrétní počet nabídek stáží se řídí počtem zaměstnanců poskytovatele:

  0-5 zaměstnanců - 1 stáž,
  6-24 zaměstnanců - 2 stáže,
  25-49 zaměstnanců - 3 stáže,
  50-99 zaměstnanců - 4 stáže,
  100 a více zaměstnanců - 5 stáží současně;
 • náklady související s realizací stáže již nadále nemají charakter podpory malého rozsahu (de minimis), což znamená, že poskytovatel nemusí dokládat Čestné prohlášení k podpoře de minimis 

Úplné znění pravidel pro poskytovatele najdete v Jak si vypsat kartu kurzu.

Zdroj: Cesta pro mladé 

 
Průzkum HK ČR: Pozitivní zprávy z Olomouckého, Zlínského a Karlovarského kraje | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 09 březen 2017

Hospodářská komora České republiky v lednu realizovala průzkum s tématikou zaměstnanosti a fluktuace mezd v českých firmách za loňský rok a výhledově za ten letošní.  Otázky zodpovědělo celkem 543 respondentů – členů HK ČR všech velikostí a oborů ze všech krajů ČR. Většinu (69 %) respondentů přitom tvořily mikro a malé firmy do 49 zaměstnanců.

Úvodem lze říci, že se Česká republika stále může pyšnit nízkou mírou nezaměstnanosti. Nicméně, jak známo, neuspokojena často zůstává poptávka zaměstnavatelů po kvalifikované pracovní síle. V letošním roce obecně plánují nabírat nejvíce zaměstnanců střední firmy a podniky působící ve zpracovatelském průmyslu, odvětví, ve kterém loni nejvíce rostly mzdy.

Největší podíl firem v rámci krajů ČR (85 %), které plánují zachovat počet svých zaměstnanců, hlásí Karlovarský kraj. V Královéhradeckém kraji ve druhém pololetí loňského roku nejvíce firem hlásilo pokles počtu svých zaměstnanců. V Ústeckém kraji zase firmy očekávají největší fluktuace, bude se tam nejvíce propouštět, ale i přibírat.

V otázkách mezd vyznívají výsledky průzkumu relativně pozitivně. Žádná z dotazovaných firem neplánovala v letošním roce snížení mezd svých zaměstnanců hned v šesti krajích: Středočeském, Jihočeském, Karlovarském, Pardubickém, Vysočině a Zlínském kraji. Přitom dvě třetiny všech firem loni zvyšovaly oproti roku 2015 mzdy svým zaměstnanců. Z toho se však z 80 % jednalo o střední a velké firmy, ve kterých byl v téměř třech čtvrtinách případů zaměstnancům vyplacen i 13. plat.

V letošním roce plánuje zvyšovat své mzdy 85 % velkých firem, polovina z nich až o 5 %. U malých firem a mikrofirem je však toto procento nižší, možná i s ohledem na další vlnu spouštění EET. Nejméně často budou firmy svým zaměstnancům přidávat v Praze a Libereckém kraji, a to jen v polovině případů. Opačným případem je Zlínský kraj, kde bude 83 % dotazovaných firem zvyšovat mzdy, to je nejvíce v republice.

Co se týče samotného navýšení mzdy, v Karlovarském kraji, kde v loňském roce došlo k nejvyšším nárůstům mezd, přidá svým zaměstnancům o minimálně 5 % dvojnásobek firem (22 %), než je státní průměr (11 %).

Na relativně nejvyšší přídavek se však mohou těšit zaměstnanci v Olomouckém kraji, kde nejvíce firem (téměř trojnásobek republikového průměru) plánuje zvedat mzdy o více než 7 %.  Růst mezd zde obecně plánuje téměř sedmdesát procent firem, což je v rámci ČR nadprůměrná hodnota. Firmy tu ve druhém pololetí loňského roku společně s těmi na Vysočině také přibíraly nejvíce zaměstnanců (v rámci ČR) v porovnání s prvním pololetím, což de facto koresponduje i s výhledem pro letošní rok, kdy se tu v prvním pololetí chystá nabírat nové zaměstnance republikově podprůměrné množství firem. 

Zdroj: KHKOK/Hospodářská komora ČR 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 1116