Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Pozvánka na konferenci Práce 4.0 | Tisk |  E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Dovolujeme se Vás pozvat na konferenci Práce 4.0, která se koná 23. listopadu v Praze ve spolupráci HK ČR s vydavatelstvím Ekonomia.

Pozvánka ke stažení zde.

 

 
Podnikatelé si mohou od 1.11.2016 otestovat funkčnost pokladního zařízení | Tisk |  E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Podnikatelé si mohou od 1. listopadu otestovat funkčnost pokladního zařízení s nainstalovaným certifikátem a ověřit si, zda se data ukládají na servery Finanční správy. Povinnost evidovat tržby pak nastane až od 1. prosince, a to pro hotely a restaurace. Měla by se v první fázi týkat zhruba 50 000 podnikatelů.

K systému se mohli podnikatelé připojit i dříve, ale v testovacím prostředí, takzvaném playgroundu, se data o evidovaných tržbách neukládala. Povinnost evidovat tržby ovšem nastane až od 1. prosince. . Registrační údaje, s kterými se lze k systému přihlásit, přiděluje Finanční správa od 1. září. Podnikatelé si tak mohou od 1.11. otestovat funkčnost pokladního zařízení s nainstalovaným certifikátem. A ověřit si, zda se data ukládají na servery Finanční správy.

Podnikatelé mohou požádat o autentizační údaje dvěma způsoby, a to elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu.

 

Autentizací získá podnikatel přihlašovací údaje na daňový portál, kde je mu umožněna správa certifikátů a údajů pro správu evidence tržeb. O údaje musí podnikatel požádat před přijetím první evidované tržby.

 

 
Britské velvyslanectví v Praze | Prezentace britských výrobců zahradnických potřeb | 20. 10. 2016 | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 06 říjen 2016

Jménem Britské obchodní komory v ČR Vás srdečně zveme na Prezentaci britských výrobců zahradnických potřeb, která se bude konat ve čtvrtek 20. října 2016 v prostorách Velvyslanectví Velké Británie v Praze (Thunovská 14, Praha 1). Na tuto jedinečnou akci se můžete dostavit i se svými kolegy kdykoliv mezi 14.00 a 18.00 hodinou. Účast registrovaných hostů je zdarma.

Nabízíme Vám unikátní příležitost osobně se setkat s britskými výrobci, kteří zde budou prezentovat své produkty, a rozšířit tak své dosavadní portfolio. Akce je realizovaná ve spolupráci s britskou asociací Gardenex, jejichž zástupci se budou rovněž účastnit.

Můžete se těšit na celou řadu produktů spadajících do kategorie zahradní nářadí a nástroje, nábytek, potřeby, oblečení, doplňky a dekorace, hnojiva a hubení škůdců. Seznam doposud potvrzených vystavujících si Vám dovolujeme zaslat v příloze. Občerstvení pro návštěvníky akce bude zajištěno v prostorách velvyslanectví.

Pro potvrzení účasti, prosím, kontaktujte Petru Griffin, na emailové adrese   Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny  nejpozději do 14. října 2016. Pokud se rozhodnete přijít v doprovodu svých kolegů, zašlete nám, prosím, jména všech účastníků.

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat. 

Seznam britských vystavovatelů  

 
Dlouhý: Další zvýšení minimální mzdy může poškodit některé zaměstnavatele | Tisk |  E-mail
Středa, 05 říjen 2016

Minimální mzda, zákoník práce a další instrumenty k „ochraně“ zaměstnanců jsou v ČR bohužel politicky zneužívány. Proces navyšování mezd se navíc neopírá o relevantní data a neobsahuje věrohodné analýzy budoucích dopadů na zaměstnanost. Vnější zásahy v této oblasti jsou pro české hospodářství přímo škodlivé. Podnikatelé v čele s Hospodářskou komorou ČR jsou proto přesvědčeni, že se minimální mzda musí odpolitizovat. 

Je nezbytné upozornit na to, že plošné zvýšení minimální mzdy nedělá rozdíly mezi specifiky jednotlivých odvětví ekonomiky ani mezi zaměstnavateli. Zatímco některých firem se takové zvýšení vůbec nedotkne, protože osoby s minimálními příjmy vůbec nezaměstnávají, není neobvyklé, že se u jiného zaměstnavatele soustřeďuje více zaměstnanců s minimální mzdou. V důsledku regulace tak může dojít k podvázání možnosti firem nabírat nové zaměstnance, a v horším případě i k jejich propouštění, jejich nahrazení stroji či vyhnání z legálního sektoru – tzn. zaměstnanci pak namísto toho, aby byli v řádném pracovním poměru, fungují načerno. Tyto dopady budou nerovnoměrné, dopad na některé sektory či regiony, respektive konkrétní firmy může být velmi významný.

Zvyšování minimální mzdy znamená nejen zvyšování mzdových nákladů firem, ale i zvýšenou administrativu. Problematický je ale i institut zaručené mzdy, který je pro mnohé podnikatele palčivější než minimální mzda, protože se dotýká výrazně větší skupiny zaměstnanců.

Hospodářská komora ČR dlouhodobě požadovala změnit od roku 2017 způsob určování minimální mzdy, tedy stanovit objektivní kritéria ve vztahu k reálnému výkonu národní ekonomiky s ohledem na budoucí vývoj. Letos v únoru jsem proto také vyzval předsedu vlády Bohuslava Sobotku dopisem, aby urychleně vytvořil expertní komisi, která by vypracovala návrh systémového přístupu k úpravám minimální mzdy. Tato iniciativa se ale nesetkala s pochopením premiéra.

Je potřeba také zdůraznit, že samy firmy nejlépe vědí, kdy mohou a kdy nemohou svým zaměstnancům přidat na mzdách. K nárůstu nominálních i reálných mezd dochází i bez dalších regulatorních zásahů a dochází k němu v letošním roce a podle prognózy Hospodářské komory ČR budou zaměstnavatelé mzdy zvyšovat nadále, v roce 2017 o 4,8 až 5 procent.

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

  Zdroj: HK ČR

 
CRIF - možné partnerství na konferenci Jak bezpečně podnikat v nebezpečné době | Tisk |  E-mail
Středa, 05 říjen 2016

Dovolujeme si Vám nabídnout pozvání  na konferenci Jak bezpečně podnikat v nebezpečné době.

Tato konference je zaměřena na aktuálně důležité téma prověřování obchodních partnerů, napojení obchodních a kreditních dat do vašich firemních informačních systémů a řešení zajištění pohledávek.

Zajímavá bude jistě rovněž diskuse s předními investigativními novináři.

Účastníci konference mohou získat zdarma aktuální vydání Magazínu Reportér. Stačí vyplnit formulář (odkaz na formulář je v pozvánce) a nejbližší vydání Reportéra Vám dorazí až do schránky.

Účast na konferenci je bezplatná, další informace o konferenci najdete v pozvánce. 

 

Pozvánka ke stažení zde. 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 81 z 1084