Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Pozvánka na obchodní setkání se zástupcem velvyslanectví Makedonské republiky | Tisk |  E-mail
Pátek, 26 srpen 2016

Dovolujeme si Vás jménem Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje pozvat na obchodní setkání se zástupcem velvyslanectví Makedonské republiky a firem našeho regionu.  Akce se zúčastní i  J. E. p. Paskal Stojčeský, velvyslanec Makedonské republiky v Praze. Více v pozvánce v příloze.

Více zde na pozvánce ke stažení:Pozvánka Makedonie

 

 
Hospodářská komora chystá další podnikatelskou misi do Íránu | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016

 Letos už podruhé odletí zástupci českých firem do Íránu vyjednat nové obchodní kontrakty. Navážou na úspěch dubnové podnikatelské mise Hospodářské komory ČR, během níž se podařilo například společnosti Energo-Pro získat zakázku za 15 milionů eur (405 milionů korun) na dodávku dvou vodních turbín pro íránskou vodní elektrárnu Khoda Afarin nebo opavskému výrobci důlních strojů Ostroj podepsat memorandum o dodávce důlního dobývacího komplexu v řádu desítek milionů eur. Podnikatelé doprovodí náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Eduarda Muřického do Íránu ve dnech 6. – 11. října.

Celý článek...
 
"Best Office - Růst vašeho podnikání" | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016

Technologie a talent. Dva určující faktory prosperity české ekonomiky. Publikace vychází jedenkrát ročně, letos jde již o šesté vydání, a obsahuje články, ve kterých členové komory sdílí zkušenosti a znalosti, které nabyli ve svých profesích.


Letos s podtitulem Růst vašeho podnikání. Jednotlivé kapitoly jsou letos následující:

1. Data v každodenním životě

2. Finance a sdílené služby

3. Internet věcí

4. Online

5. Odpovědné zadávání

6. Strategická komunikace a vztahy

7. Spolupráce s univerzitami

8. Práce s talenty, vedení lidí

9. Pracovní vs. soukromý život

10. Pracovní prostředí

 

Online verzi naleznete ke stažení  zde.

 

Online verze loňské publikace naleznete zde.

Zdroj: www.amcham.cz

 
Pozvánka na kulatý stůl: Den ETIOPIE | Tisk |  E-mail
Středa, 24 srpen 2016

Hospodářská komora ČR organizuje v rámci projektu Aid For Trade kulatý stůl věnovaný obchodování s Etiopií,a to v úterý 6. září od 10:00 hod.

Na setkání by se zástupci českých firem měli dozvědět více o ekonomice země, o potenciálu, který tato stabilní země v regionu skýtá, o právních aspektech při podnikání v Etiopii a rovněž si mohou vyslechnout zkušenosti a doporučení českých firem, které již v teritoriu úspěšně působí. Během setkání se dozvíte i více informací o připravované misi českých firem do Etiopie, kterou připravujeme na říjen t.r.

Rok 2015 byl Etiopii rokem ukončení první části Plánu rozvoje a transformace ekonomiky (2010/11 - 2014/15) a zahájení jeho druhé části (2015/16 - 2019/20). Během první části došlo k průměrnému růstu ekonomiky 10,1 % a bylo dosaženo významného pokroku v sektorech zemědělství a infrastruktury.  Přes výrazný ekonomický růst posledního desetiletí patří Etiopie stále k nejchudším zemím světa. Etiopská strategie ekonomického rozvoje přináší však příznivé výsledky. Během návštěvy místopředsedy vlády a ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka v Etiopii v r. 2007 byla podepsána Dohoda o zamezení dvojího zdanění a prevenci daňových úniků s přihlédnutím k daním z příjmu. V současnosti probíhají jednání o Dohodě o podpoře a vzájemné ochraně investic.  Mezi perspektivní sektory pro české investory patří:

potravinářský průmysl (zejména výroba nealkoholických nápojů, piva, vína a destilátů, plnírny, mlýny, cukrovary, mlékárny, jatka), energetika a strojírenství (malé vodní elektrárny, montáž traktorů, zemědělských strojů, nákladních automobilů a ocelových konstrukcí), textilní, kožedělný a sklářský průmysl (výroba lahví) a dřevozpracující průmysl.

Zájemce o účast prosím o potvrzení krátkou zprávou na e-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny (prosím uveďte název firmy, jméno účastníka a mailové spojení).

Účast je zdarma, podléhá pouze registraci.

 

Pozvánka ke stažení. Zdroj: HK ČR

 
Firmy hodlají s pomocí Hospodářské komory obsadit prvních 65 pracovních míst zaměstnanci z Ukrajiny | Tisk |  E-mail
Úterý, 23 srpen 2016

Strojírenští kovodělníci, lisaři umělých hmot, řidiči nákladních automobilů, obkladači, svářeči v ochranné atmosféře, ale třeba i švadleny. Hospodářská komora ČR přijala od firem už 11 žádostí o obsazení prvních 65 pracovních míst zaměstnanci z Ukrajiny.

„Za prvních čtrnáct dní jsme úspěšně zpracovali osm žádostí na 41 uchazečů. U ostatních žádostí čekáme na doručení chybějících podkladových materiálů,“ potvrdil prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý s tím, že dle počtu přijatých telefonátů od zaměstnavatelů v posledních dnech Hospodářská komora ČR očekává v následujících měsících stovky dalších žádostí firem zapojit se do projektu zaměstnávání nízko a středně kvalifikovaných zaměstnanců z Ukrajiny. Projekt na urychlení vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty schválila na konci července vláda ČR. Své žádosti mohou zaměstnavatelé v Olomouckém kraji směřovat na Krajskou hospodářskou komoru Olomouckého kraje:  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Jedním z prvních zájemců byla i společnost Abydos působící v Hazlově u Chebu. Firma zaměstnávající 200 pracovníků se zabývá opracováváním odlitků a povrchovými úpravami materiálů. V současnosti se marně snaží obsadit 12 míst pro strojírenské kovodělníky. „Věříme, že nám projekt umožní plynulý chod produkce a plnění zakázek, které bychom museli kvůli nedostatku pracovních sil začít odmítat,“ vysvětlila jednatelka společnosti Olga Kupec důvod, proč se do projektu zapojila.

Zaměstnavatelé, kteří potřebují obsadit volná místa ve výrobě, si s předem vytipovanými ukrajinskými pracovníky musí nejprve zajistit požadované dokumenty potřebné k podání žádosti na Hospodářské komoře ČR. Žádost o zařazení do projektu mohou zaměstnavatelé podat prostřednictvím datové schránky, poštou nebo jednoduše poslat emailovou zprávou.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.

 

Více informací naleznete na webu Hospodářské komory ZDE ODKAZ. V rámci projektu může být vyhověno až 5000 žádostem ročně.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 81 z 1063