Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Logo Poctivá pokladna podnikatele pomůže s výběrem zařízení pro EET | Tisk |  E-mail
Středa, 21 září 2016

Na základě průzkumu očekávaných vlastností pokladních systémů pro EET Hospodářská komora ČR ode dneška spouští testování zařízení pro EET. Otestované výrobky získají označení Poctivá pokladna podnikatele. Průzkum, do kterého se zapojilo přes 1100 respondentů, kteří mají povinnost zavést EET už v tzv. 1. vlně, mimo jiné ukázal, že téměř polovina podnikatelů dnes nevyužívá žádný systém a vystačí si s ručně psanými účtenkami.

"Ministerstvo financí a Finanční správa podnikatele upozorňují, že s volbou vhodné pokladny či pokladního systému nebudou podnikatelům pomáhat. Řada nabízených pokladních systémů ale nemusí vyhovovat elektronické evidenci tržeb. Proto Hospodářská komora začne tato zařízení testovat. Získané informace o otestovaných pokladních systémech pomůžou podnikatelům rozhodnout se, které technické zařízení vybrat," uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý s tím, že otestované výrobky získají označení Poctivá pokladna podnikatele.

Podle nejčerstvějšího průzkumu Hospodářské komory plných 47 % podnikatelů žádnou pokladnu zatím nevyužívá a vystačí si s tužkou a ručně psanými účtenkami. 43 % obchodníků také uvedlo, že si hodlá pořídit co nejjednodušší technické řešení, splňující jen nezbytné funkce pro elektronizaci tržeb. Zajímavostí také je, že 39 % podnikatelů v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb ani po zavedení EET nepočítá s platbou platebními kartami. Nepovažují to za potřebné přídavné zařízení.

Do dobrovolného testování zařízení na EET se přihlásilo už prvních 9 dodavatelů EET řešení. Další se mohou hlásit. Výsledky testování bude Hospodářská komora zveřejňovat na svém webu www.eet-ano-ale.cz, kde bude shromažďovat a sdílet znalosti o přípravě elektronizace tržeb.

Testování bude obsahovat mj. ověření konektivity se serverem EET prostřednictvím stabilního internetového připojení a analýzu posílaných dat za účelem vysledování, zda na pozadí neprobíhají skryté operace, které by mohly obchodníky poškodit. Hospodářská komora také mimo jiné prověří způsob a složitost instalace autentizačního certifikátu či jaká periferní zařízení, jako jsou třeba čtečky EAN kódů nebo tiskárny účtenek, jsou kompatibilní. V návaznosti na testování chystá Hospodářská komora také asistenční službu. O přístup ke srovnávacím testům, asistenční službu či školení projevila zájem více než pětina respondentů průzkumu.

Zdroj: HK ČR 

 
Proběhla 1 . Burza práce v Olomouci - 20.09.2016 | Tisk |  E-mail
Středa, 21 září 2016

První Burza práce a vzdělání proběhla včera v Olomouci

Pod společným heslem „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“ proběhnou v září a říjnu hned čtyři Burzy práce a vzdělání v Olomouckém kraji. Prezentovat se na nich budou nejvýznamnější zaměstnavatelé našeho regionu. Více informací zde: https://www.kr-olomoucky.cz/prvni-burza-prace-a-vzdelani-uz…

 

Reportáž ke shlédnutí zde:

http://www.tvmorava.cz/…/burza_prace_a_vzdelani_se_konala_u…

 

Burzu organizují:
Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Úřad práce ČR - krajská pobočka v Olomouci.

 
Česko-indické podnikatelské fórum i ocenění nejlepších absolventů, HK ČR opět účastníkem MSV | Tisk |  E-mail
Pátek, 16 září 2016

Hospodářská komora ČR opět nebude chybět mezi nejdůležitějšími aktéry a partnery Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který se letos uskuteční 3.–7. 10. 2016. Čelní představitelé HK ČR ocení nejlepší absolventy technických oborů v ČR, představeny budou i příležitosti pro podnikatele na Česko-indickém podnikatelském fóru a na konferenci s názvem „Írán: perspektivní trh pro české firmy“.

Jsem velmi rád, že Hospodářská komora je opět aktivním účastníkem brněnského strojírenského veletrhu. Opět jsme si na veletrh připravili několik vlastních aktivit, co bych vyzdvihl a co se již stalo tradicí – na veletrhu každoročně oceňujeme nejlepší absolventy středních odborných škol a učilišť a podporujeme tak odborné vzdělávání. Letos půjde již o 21. ročník ocenění,“ uvedl prezident HK ČR Vladimír Dlouhý. Předání ocenění tentokrát proběhne druhý den veletrhu, tedy v úterý 4. 10., oceněno bude celkem 115 absolventů technických oborům, a to v budově RHK Brno.

Indie je bezesporu velmi perspektivním obchodním teritoriem pro české podniky. Prostřednictvím plánovaného Česko-indického podnikatelského fóra, které se na veletrhu uskuteční ve středu 5. 10., chce HK ČR podpořit dynamický růst vzájemného obchodu,“ dodal viceprezident HK ČR Michal Štefl k další plánované akci HK ČR. Hlavním tématem fóra bude především spolupráce firem v oblasti hi-tech výroby. Akce se koná 5. 10., tedy ve středu, od 14:15–16:30 hodin v Kongresovém centru sálu B.

 

HK ČR se dále spolupodílí také na konferenci s názvem „Írán: perspektivní trh pro české firmy“, která proběhne ve středu 5. 10. od 11:00-14:00 hodin v Pavilonu E, sálu E4. „Na této konferenci participujeme proto, že se HK ČR dlouhodobě této zemi věnuje. Na jaře tohoto roku byly aktivity HK ČR zastřešeny projektem s názvem Brána do Persie. Jedná se o projekt pro firmy se specifickým zájmem o obchodování s Íránem. Zároveň začátkem října chystáme i doprovodnou podnikatelskou mise do Íránu doprovázející náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR,“ dodal Dlouhý.

 

 Zdroj: HK ČR

 
Burzy v Olomouckém kraji nabídnou práci i vzdělání | Tisk |  E-mail
Pátek, 16 září 2016

Hned čtyři Burzy práce a vzdělání se společným mottem „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“ proběhnou v září a říjnu 2016 v Olomouckém kraji. Prezentovat se na nich budou nejvýznamnější zaměstnavatelé regionu. Akce se uskuteční v Olomouci, Prostějově, Přerově a Šumperku. Na jejich organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje a okresní hospodářské komory.

Sérii odstartuje v úterý 20. 9. 2016 Burza práce a vzdělání v Olomouci (areál Výstaviště Flora, pavilon A). O dva dny později, ve čtvrtek 22. 9. 2016, se uskuteční burza v Prostějově (Společenský dům, Komenského 6). Následovat bude 6. 10. 2016 akce v Přerově (Hotel Jana, Koliby 2824/2) a 13. 10. 2016 celý maraton zakončí Burza práce a vzdělání v Šumperku (Dům kultury, Fialova 3). Všechny akce proběhnou shodně mezi 9.00 – 17.00 hodinou a vstup i veškeré poradenství budou zdarma.

Burzy jsou určeny nejen nezaměstnaným a těm, kteří chtějí změnit práci, ale také čerstvým absolventům škol, stávajícím studentům, žákům ZŠ a jejich rodičům, tedy široké veřejnosti. Jejich hlavním cílem je, kromě aktuální nabídky práce, probudit a zvýšit zájem účastníků o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové. Na burzách nebudou samozřejmě chybět ani zástupci Úřadu práce ČR.

„Poradí zájemcům jak efektivně hledat práci, jak si vybrat vhodné povolání, rekvalifikaci, jakou zvolit školu či studijní obor. Pomohou jim s tvorbou životopisu nebo motivačních dopisů. Lidé se také dozvědí, o jaké profese je v kraji největší zájem. Zkrátka – naši zaměstnanci nabídnou návštěvníkům zdarma široké spektrum poradenských služeb určených všem, kteří se zajímají o své budoucí pracovní uplatnění,“ vypočítává generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.   

Všichni, kdo hledají práci, dostanou podle generální ředitelky jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč. Pro tyto případy doporučuje ÚP ČR zájemcům o práci, aby si s sebou vzali profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a předchozí praxi.

 „Na burze v Olomouci se bude prezentovat více než 40 perspektivních zaměstnavatelů z celého kraje, kteří už teď mohou nabídnout stovky volných pracovních míst ve strojírenství, v elektrotechnice, optice, potravinářství, textilnictví, ve stavebnictví, v dopravě, obchodu nebo ve zdravotnictví.  A nebudou chybět ani tři desítky středních a vysokých škol, jež představí své vzdělávací programy,“ shrnuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Olomouci Jiří Šabata.

Organizátoři připravili bohatý doprovodný program. „Za zmínku jistě stojí zajímavé exponáty, které představí někteří vystavovatelé. Lidé také budou moci nahlédnout pod pokličku vědeckého bádání za účasti pracovníků z vědeckých center Univerzity Palackého nebo vyzkoušet svůj postřeh na laserové střelnici,“ přibližuje Jitka Janečková Moťková, ředitelka Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje.

„Pro žáky a studenty zaměstnavatelé připravili zajímavé aktivity, v jejichž rámci jim přiblíží svou činnost. Odměnou za zapojení se do těchto činností bude soutěž o atraktivní ceny“ doplňuje regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Také na Burze práce a vzdělání v Prostějově se představí zástupci z řad zaměstnavatelů a středních škol. Celkem jich bude 40. Návštěvníci se mohou těšit též na bohatý doprovodný program, který jim nabídne ojedinělou možnost otevřené komunikace mezi vystavovateli, zástupci škol, odbornými poradci pro volbu povolání a dalšího vzdělávání z ÚP ČR a zájemci z řad veřejnosti. Mezi atraktivní body programu se řadí vystoupení firem, které prezentují své rozvojové plány a související personální potřeby.

Příchozí budou mít možnost zúčastnit se pohovoru na zkoušku v anglickém jazyce či se dozvědět, jak funguje assessment centrum. Velkým zpestřením pak jistě bude vystoupení hip hopové skupiny a módní přehlídka,“ vyjmenovává ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Prostějově Věra Crhanová.

Mezi pomyslné třešničky na dortu bude v Prostějově patřit osobní účast Rudolfa Pokorného, který v roce 2012 získal bronz v rámci národního finále soutěže „Mladý evropský řidič kamionu“ (Young European Truck Driver). Návštěvníci burzy se od něj dozvědí řadu praktických informací o této profesi. Před Společenským domem si zájemci budou moci, po celou dobu konání akce, také prohlédnout kamion splňující nejnovější emisní normu EURO 6.

 „K nahlédnutí bude i servisní vůz, jehož úkolem je zabezpečovat opravy nákladních automobilů přímo v terénu. Dalším zpestřením pro návštěvníky bude také možnost měření krevního tlaku nebo test hygieny rukou“ uzavírá ředitelka Okresní hospodářské komory v Prostějově Helena Chalánková.                                                          

Veškeré informace o burzách jsou k dispozici na www.burzapav.czwww.uradprace.cz,http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/olk/burzy_prace nebo facebook.com/uradprace.cr.    Zdroj: tisková mluvčí ÚP ČR

 

                                                 

 
Program Burzy práce a vzdělání v Olomouci 2016 | Tisk |  E-mail
Středa, 14 září 2016

Program Burzy práce a vzdělání v Olomouci 2016:

 

9:00

Otevření burzy pro veřejnost

9:30

Slavnostní zahájení burzy za přítomnosti zástupců organizátorů, města a kraje

9:45

Škola doporučená zaměstnavateli (vyhlášení výsledků soutěže organizované Klubem zaměstnavatelů, o.p.s.)

10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Soutěže pro žáky a studenty základních a středních škol – losování cen

11:00

EURES: služby pro zaměstnavatele při zaměstnávání občanů EU (seminář)

13:00

Setkání výchovných poradců a zaměstnavatelů u kulatého stolu (workshop)

15:50

Vyhlášení výsledků návštěvnické ankety o nejpoutavější stánky

17:00

Ukončení burzy

         Stánky vystavovatelů a soutěže pro žáky a studenty základních a středních škol –  po celý den!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 81 z 1074