Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Pozvánka na SAP Forum – Professional Day 2016 | 8. 9. 2016 | Tisk |  E-mail
Středa, 31 srpen 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci SAP Forum - Professional Day 2016, která se uskuteční dne 8. září 2016 v Clarion Congress Hotel Prague.

Letošní ročník konference bude mnohem více zaměřen na praktické zkušenosti, ukázky konkrétních řešení a zapojení účastníků do programu, například prostřednictvím interaktivních workshopů, kde si můžete sami vyzkoušet různá řešení a business scénáře, diskuzních kulatých stolů a panelových diskusí s odborníky. Těšit se můžete také na rekordní počet zajímavých showcase, které byly prezentovány na řadě světových veletrhů a konferencí.

V jednotlivých sekcích se můžete těšit na následující témata:


 

Finance a analytika - finanční a analytické nástroje SAP pro správu financí


 

Výzvy v obchodu a marketingu - jak na interakci zákazníka s vaší společností


 

Digital Core - SAP HANA, strategie vývoje, migrace a in-memory architektura


 

CIO nové generace - jak zvládat rostoucí nároky na znalosti a dovednosti IT ředitelů


 

Internet of Things - co můžeme od nástupu IoT do firem očekávat


 

SAP S/4HANA workshop - ukázky nové generace ERP SAP S/4HANA


 

User Experience - moderní uživatelského rozhraní SAP a kam směřuje jeho vývoj


 

SAP User Group - představení nové komunity pro setkávání a interakci uživatelů SAP

Konference je ideální příležitostí k setkání se s předními odborníky a výměně zkušeností s kolegy z oboru. Celodenním programem bude provázet moderátor Libor Bouček.

Na konferenci se můžete registrovat zdarma na www.sap.cz/forum2016.

Zdroj: HK ČR 

 
Hospodářská komora rozšiřuje projekt zaměstnávání Ukrajinců. Firmy mohou o ně žádat už i v regionech | Tisk |  E-mail
Pondělí, 29 srpen 2016

Kvůli akutnímu nedostatku pracovních sil musíme odmítat zakázky, hlásí stovky zaměstnavatelů Hospodářské komoře. Ta proto posílí projekt zaměstnávání Ukrajinců a firmám umožní využívat k vyřizování žádostí o nízko a středněkvalifikované zaměstnance z Ukrajiny také krajské hospodářské komory. Do projektu se zapojí prvních 10 hospodářských komor.

„Hospodářská komora je podnikatelům jako jediná ze zaměstnavatelských svazů denně dostupná v  síti svých zastoupení po celé zemi. Rozšiřujeme proto tento projekt na zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny tak, aby firmy měly jistotu, že jejich žádost vyřídíme nejen rychle a bez zbytečné administrativy, ale také v místě, ve kterém působí,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Žádat o obsazení volných míst ve výrobě mohou ode dneška také v provozovnách Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, Moravskoslezského, Pardubického, Střední Čechy, Olomouckého, Zlínského, Ústeckého kraje, Vysočina a v Regionální hospodářské komoře Plzeňského kraje a v Jihočeské hospodářské komoře.

Firmy v této chvíli nejvíce shánějí strojírenské kovodělníky, lisaře umělých hmot, řidiče nákladních automobilů, svářeče v ochranné atmosféře, ale třeba i švadleny. Za prvních 20 dní Hospodářská komora ČR eviduje žádosti o obsazení prvních 90 míst pracovníky z Ukrajiny a očekává stovky dalších.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.

Více informací naleznete na webu Hospodářské komory ZDE ODKAZ. V rámci projektu může být vyhověno až 5000 žádostem ročně.

 Zdroj: HK ČR

 
Pozvánka na obchodní setkání se zástupcem velvyslanectví Makedonské republiky | Tisk |  E-mail
Pátek, 26 srpen 2016

Dovolujeme si Vás jménem Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje pozvat na obchodní setkání se zástupcem velvyslanectví Makedonské republiky a firem našeho regionu.  Akce se zúčastní i  J. E. p. Paskal Stojčeský, velvyslanec Makedonské republiky v Praze. Více v pozvánce v příloze.

Více zde na pozvánce ke stažení:Pozvánka Makedonie

 

 
Hospodářská komora chystá další podnikatelskou misi do Íránu | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016

 Letos už podruhé odletí zástupci českých firem do Íránu vyjednat nové obchodní kontrakty. Navážou na úspěch dubnové podnikatelské mise Hospodářské komory ČR, během níž se podařilo například společnosti Energo-Pro získat zakázku za 15 milionů eur (405 milionů korun) na dodávku dvou vodních turbín pro íránskou vodní elektrárnu Khoda Afarin nebo opavskému výrobci důlních strojů Ostroj podepsat memorandum o dodávce důlního dobývacího komplexu v řádu desítek milionů eur. Podnikatelé doprovodí náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Eduarda Muřického do Íránu ve dnech 6. – 11. října.

Celý článek...
 
"Best Office - Růst vašeho podnikání" | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016

Technologie a talent. Dva určující faktory prosperity české ekonomiky. Publikace vychází jedenkrát ročně, letos jde již o šesté vydání, a obsahuje články, ve kterých členové komory sdílí zkušenosti a znalosti, které nabyli ve svých profesích.


Letos s podtitulem Růst vašeho podnikání. Jednotlivé kapitoly jsou letos následující:

1. Data v každodenním životě

2. Finance a sdílené služby

3. Internet věcí

4. Online

5. Odpovědné zadávání

6. Strategická komunikace a vztahy

7. Spolupráce s univerzitami

8. Práce s talenty, vedení lidí

9. Pracovní vs. soukromý život

10. Pracovní prostředí

 

Online verzi naleznete ke stažení  zde.

 

Online verze loňské publikace naleznete zde.

Zdroj: www.amcham.cz

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 82 - 90 z 1074