Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
zveme Vás na komplexní školení "Elektronická evidence tržeb" | Tisk |  E-mail
Úterý, 08 listopad 2016

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR si Vás dovolují pozvat na komplexní školení s názvem "Elektronická evidence tržeb", kterým Vás provedou vysoce kvalifikovaní lektoři. Školení se uskuteční 30.11.2016 od 9:00-12:00 v BEA centru Olomouc.

Na semináři se seznámíte s problematikou elektronické evidence tržeb (EET) a s novým Zákonem č. 112/2016 Sb. Lektoři Vám přiblíží způsob fungování EET a povinnostmi poplatníka, související s evidencí tržeb a také se sankcemi spojené s EET.

V průběhu semináře se seznámíte s postupem nutných kroků (registrace na daňovém portálu, registrace provozovny a prodejního místa, generování certifikát, výběr zařízení atd.) Dále Vás lektoři seznámí s uživatelskými scénáři (kolik certifikátů generovat a proč, jak se vyhnout sankcím, evidence tržeb bez přístupu k internetu, asistenční služba, aditivní služby). V neposlední řadě se dovíte, jak se orientovat na portálu http://www.eet-ano-ale.cz/ . V průběhu celého semináře budou lektoři připraveni zodpovědět jakékoli otázky. Další informace naleznete v pozvánce: http://www.khkok.cz/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=796

 
Projekty fondu dalšího vzdělávání | Tisk |  E-mail
Pátek, 04 listopad 2016

Poskytněte praxi a získejte posilu do týmu

Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace MPSV, je realizátorem projektů, díky nimž mohou firmy získat posilu do týmu a poskytnout zájemcům praxi v reálném firemním prostředí.

Projekt Cesta pro mladé

Cesta pro mladé propojuje studenty a firmy formou praxe. Cesta pro mladé je určena na jedné straně pro 4 500 studentů posledních ročníků a jednoletých jazykových škol a na druhé straně pro firmy, které jejím prostřednictvím mohou získat mladou krev do týmu a finanční kompenzaci nákladů spojených s realizací kurzu. Její výše závisí na pozici, na kterou firma vypíše praxi a celkové délce kurzu. Vzdělávací kurz pro studenty se skládá ze tří částí – z praktické části kurzu, která se odehrává ve firemním prostředí, z online kurzu rozvoje měkkých kompetencí a individuálního poradenství s odborníkem na lidské zdroje.

Praktickou část zajišťují tzv. poskytovatelé, což jsou organizace z komerční, veřejné i neziskové sféry. Do projektu se od září 2016 zaregistrovaly už stovky firem a každým okamžikem přibývají další. Ve firmách studenti pod vedením zkušeného mentora rozvíjejí své odborné dovednosti v oboru, který studují. Praktická část kurzu je v rozmezí 80 – 240 hodin a na tom, zda je absolvují během 1–6 měsíců, se student sám domluví s poskytovatelem. Více informací o našem projektu zjistíte na stránkách www.cestapromlade.cz. Najdete tam i kontakty na naše regionální pracovníky, kteří vám rádi s čímkoliv poradí a s nimiž se také můžete domluvit na konkrétní spolupráci.

Projekt Vzdělávání praxí

Projekt Vzdělávání praxí pomáhá při návratu na trh práce. Osobám nezaměstnaným a rodičům na/po rodičovské dovolené umožňuje získat znalosti o nových pracovních postupech a technologiích. Zapojit se do projektu mohou také osoby s nízkou kvalifikací nebo osoby starší 50 let a prostřednictvím vzdělávání praxí si osvojit praktické znalosti, které jsou nezbytné pro výkon práce. Účast v projektu není nijak zpoplatněna, naopak přináší jak účastníkům, tak firmám řadu výhod a v neposlední řadě i úhradu finančních nákladů.

V průběhu celého projektu jsou k dispozici regionální kanceláře v krajských městech ČR, ve kterých můžete konzultovat možnosti zapojení se do projektu. Podrobné informace k projektu se dočtete na webových stránkách www.vzdelavanipraxi.cz. a aktuality nejen o vzdělávání praxí můžete sledovat na našich sociálních sítích.

Vzdělávání praxí i Cesta pro mladé navazují na předchozí úspěšné projekty realizované Fondem dalšího vzdělávání. Všechny projekty se setkaly s nemalým zájmem ze strany uchazečů i poskytovatelů a více než 90 % zúčastněných hodnotilo absolvovanou stáž jako velmi přínosnou. Jsme rádi, že se řada poskytovatelů zapojuje do projektů opakovaně, což svědčí o přínosu a dává smysl celé práci. 

Zdroj: http://fdv.cz

 

 

 
Pozvánka na seminář "Podvodné jednání a role forenzního auditu" | Tisk |  E-mail
Středa, 02 listopad 2016

Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje ve spolupráce se společností Ernst & Audit s.r.o., která je špičkou ve svém oboru, si Vás dovolují pozvat na praktický seminář Podvodné jednání a role forenzního auditu.

Cílem velmi prakticky pojatého semináře je vysvětlení teorie podvodu a konkretizace pojmu podvod i jak přijít na to, zda některý ze zaměstnanců nepodvádí. Forenzní audit je zaměřený právě na odhalení účetních podvodů, zpronevěr a obdobných protiprávních stavů a jednání. Dále během semináře odborníci poradí, jak porozumět způsobům prevence podvodů, jak zvýšit schopnosti rozpoznat indikátory podvodu, a jak se vyhnout chybám při vyšetřování. podvodu.

Na semináři Vám budou představeny metody prevence a detekce podvodu. Přednášející Vám představí Forenzní audit a jeho role při vyšetřování podvodu. V průběhu semináře si vše budete moci vyzkoušet při praktických cvičeních. Další informace naleznete v přiložené pozvánce.
 
Pozvánka: 
 
Pozvánka na konferenci Práce 4.0 | Tisk |  E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Dovolujeme se Vás pozvat na konferenci Práce 4.0, která se koná 23. listopadu v Praze ve spolupráci HK ČR s vydavatelstvím Ekonomia.

Pozvánka ke stažení zde.

 

 
Podnikatelé si mohou od 1.11.2016 otestovat funkčnost pokladního zařízení | Tisk |  E-mail
Úterý, 01 listopad 2016

Podnikatelé si mohou od 1. listopadu otestovat funkčnost pokladního zařízení s nainstalovaným certifikátem a ověřit si, zda se data ukládají na servery Finanční správy. Povinnost evidovat tržby pak nastane až od 1. prosince, a to pro hotely a restaurace. Měla by se v první fázi týkat zhruba 50 000 podnikatelů.

K systému se mohli podnikatelé připojit i dříve, ale v testovacím prostředí, takzvaném playgroundu, se data o evidovaných tržbách neukládala. Povinnost evidovat tržby ovšem nastane až od 1. prosince. . Registrační údaje, s kterými se lze k systému přihlásit, přiděluje Finanční správa od 1. září. Podnikatelé si tak mohou od 1.11. otestovat funkčnost pokladního zařízení s nainstalovaným certifikátem. A ověřit si, zda se data ukládají na servery Finanční správy.

Podnikatelé mohou požádat o autentizační údaje dvěma způsoby, a to elektronicky, prostřednictvím Daňového portálu s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu.

 

Autentizací získá podnikatel přihlašovací údaje na daňový portál, kde je mu umožněna správa certifikátů a údajů pro správu evidence tržeb. O údaje musí podnikatel požádat před přijetím první evidované tržby.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 82 - 90 z 1096