Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Burza práce a vzdělávání v Olomouci se rozběhne 17. října | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 29 červen 2017

Na Burze práce a vzdělání se představí více než pět desítek nejvýznamnějších zaměstnavatelů z Olomouckého kraje a své studijní obory nabídnou tři desítky středních a vysokých škol. Akce je určena především zájemcům o práci, žákům posledních ročníků ZŠ, studentům SŠ a VŠ. Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program, jehož součástí budou odborné konzultace možností práce v zemích EU, poradenství v hledání zaměstnání, výběru studijních oborů či rekvalifikací a také rekvalifikacím, ale také aktivity popularizující vědu a soutěže pro žáky ZŠ a SŠ o hodnotné ceny. Vstup je ZDARMA. Další podrobnosti naleznete na WWW.BURZAPAV.CZ.

Organizátoři akce: Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR

 

 

 
Absolventi učebních oborů vykazují rostoucí kvalitu | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 22 červen 2017

Dne 21. 6. byl vyhodnocen šestý ročník soutěže o nejlepší odborné práce absolventů učebních oborů. Soutěž vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR. Oproti minulému ročníku se zvýšil počet přihlášených prací ze 76 na 119. Autoři nejlepších prací převezmou na podzim ocenění z rukou prezidenta HK ČR.

Do soutěže byly letos přihlášeny práce z deseti oborů: Kadeřník, Kuchař – číšník ve třech zaměřeních (Kuchař, Číšník, Pohostinství), Cukrář, Operátor skladování, Montér suchých staveb, Umělecký kovář a zámečník, Podkovář a zemědělský kovář a Umělecký keramik, který se letos v soutěži objevil poprvé. Nejvíc žáků soutěžilo v oboru Kadeřník (27), následuje Kuchař – číšník pro pohostinství (21) a další gastronomické obory. Letos vzrostl počet prací i v oboru Operátor skladování (10).

Zdroj: Hospodářská komora ČR 

 
HK ČR připravila užitečné příručky pro podnikatele | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 15 červen 2017

V poslední době přibývá množství kontrol podnikatelů ze strany státu, a to i v souvislosti s nově účinnými zákony (například zákon o elektronické evidenci tržeb).

Hospodářská komora České republiky proto připravila sérii příruček, které podnikatelům objasní základní otázky nejčastějších kontrol. 

Jednotlivé příručky přehledně shrnují nejdůležitější momenty kontrol státních orgánů.

První ze série příruček je tato obecná příručka, která obsahuje základní informace a shrnuje průběh kontroly, oprávnění kontrolních orgánů i kontrolovaných osob (podnikatelů). Přináší též odpovědi na nejčastější dotazy a vzory základních dokumentů.

V první příručce jsou představeny základní instituty vztahující se ke kontrolám obecně. Druhá příručka se již zaměřuje na konkrétní oblast, a to na oblast daňové kontroly.

Dne 25. května 2018 začnou platit nová pravidla ochrany osobních údajů. Konkrétně vstoupí v účinnost nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), kterým se zrušuje směrnice 95/46/ES (dále „GDPR“). Jak se mají firmy připravit? Kolik je to bude stát? A týká se nová regulace opravdu každého? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi v této příručce.

V posledním dokumentu se můžete seznámit se stanoviskem HK ČR k problematice zakládání soukromých klubů k obcházení zákona jakožto možné reakce na nově platný zákon č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek (dále „zákon o ochraně“), který nabyl účinnosti dne 31. 5. 2017.

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 

 

 

 
Podnikatelé míří pod hlavičkou HK ČR do Japonska. Tématy také věda, výzkum a hi-tech technologie | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 15 červen 2017

Tři desítky podnikatelů odletí v pondělí 26. června na pětidenní podnikatelskou misi do Japonska pořádanou Hospodářskou komorou ČR. Delegace složená ze zástupců vědecko-výzkumných center zaměřujících se například na léčbu kardiovaskulárních a neurologických onemocnění, firem zabývajících se digitalizací procesů ve výrobě, zástupců českých univerzit a meziuniverzitního vědeckého centra, ale i firem působících v oblasti leteckého a obranného průmyslu, doprovodí premiéra Bohuslava Sobotku a ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka na jejich pracovních cestách po Zemi vycházejícího slunce.

Podnikatelé se během mise setkají se špičkovými japonskými firmami a budou jednat o nových kontraktech a investicích. Hospodářská komora hodlá do České republiky přivést japonské investory a především propojit vědu a výzkum s byznysem. Japonsko je technologickou velmocí a hi-tech vzorem pro celý svět, proto technologický výzkum bude jedním z ústředních bodů cesty a možné spolupráce mezi oběma zeměmi.

Právě v high-tech oblasti, IT nebo nanotechnologiích je Japonsko na světové špičce. To skýtá obrovskou příležitost i pro české firmy, které by mohly s tamními firmami navázat úspěšnou spolupráci a přinést do české ekonomiky přidanou hodnotu, po které Hospodářská komora dlouhodobě volá,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář, který podnikatelskou delegaci do Japonska povede.

Podnikatelé navštíví kromě Tokia i Kjóto a Hirošimu a zavítají do několika špičkových technologických firem. Hospodářská komora ČR připraví v Japonsku nejméně tři podnikatelské semináře a business fóra, mimo jiné s Japonskou hospodářskou komorou i se zástupci podnikatelů a firem z kjótské prefektury.

V souvislosti s misí do Japonska Hospodářská komora organizuje příští týden v pražském Florentinu seminář, kterým chce Komora firmám zvýšit šance při obchodních jednání. Během akce zaměřené na interkulturní odlišnosti jim přiblíží specifika teritoria i pravidla pro vedení obchodních jednání s Japonci.

Hospodářská komora organizovala doprovodnou podnikatelskou misi do Japonska naposledy v listopadu 2014, podnikatelé tehdy doprovodili ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. O tři roky dříve Japonsko navštívili zástupci firem s tehdejším ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem.

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 

 
Nový systém notifikace firem v provozu | Tisk |  E-mail
Pondělí, 05 červen 2017

Dovolujeme si Vám předat informaci o systému Notifikace firem, který zavedla Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm (AGA), začleněné živnostenské společenstvo Hospodářské komory České republiky, autorizované pro obor technických bezpečnostních služeb. Systém Notifikace firem umožní orientovat se na trhu firem, které dodávají bezpečnostní technologie.

Stále aktualizovaný seznam notifikovaných firem je veřejně přístupný na http://www.gremiumalarm.cz/pod odkazem: Notifikované firmy.

Na Vaše případné dotazy Vám odpoví sekretariát AGA na kontaktech: tel: 266 721 540, 602 403 939, e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .

Zdroj: gremiumalarm.cz

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 1084