Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Aktuality
Pozvánka na setkání s thajským velvyslancem | Tisk |  E-mail
Středa, 29 březen 2017

Jménem Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje si Vás dovolujeme pozvat na setkání zástupců podnikatelů z Olomouckého kraje se zástupci ambasády Thajského království v čele s Jeho Excelencí, panem velvyslancem Narongem Sasitornem. Akce se koná ve čtvrtek 20. 4. od 14:00 v hotelu Flora Olomouc a je ZDARMA.

Více informací naleznete v této pozvánce.

 

Budeme se těšit na Vaši účast!

 
Novinky z ITI Olomoucké aglomerace | Tisk |  E-mail
Pátek, 24 březen 2017

22. 3. Nositel ITI vyhlašuje další výzvu pro zkvalitnění vzdělávací infrastruktury

Dnes ve 14 hodin bude vyhlášena výzva nositele ITI, která je zaměřena na zkvalitnění vzdělávací infrastruktury středních a vyšších odborných škol. Výzva je koncipována jako průběžná s alokací 100 mil. Kč a bude vyhlášena do 31.8.2017. Příjem žádostí bude taktéž zahájen dnes ve 14 hodin prostřednictvím webové aplikace: http://pz.olomoucka-aglomerace.eu/. Bližší informace k výzvě jsou uvedeny v záložce výzvy/výzvy nositele ITI.

21. 3. Z prostředků ITI Olomoucké aglomerace přibudou modernizované tramvaje

Nové tramvaje, nové autobusy, zlepšení středního školství. Dalšími projektovými záměry se zabývalo jednání Řídicího výboru ITI Olomoucké aglomerace. V rámci těchto projektů mohou získat cestující v Olomouci modernizované tramvaje a v Prostějově nízkopodlažní autobusy. Řídicí výbor současně schválil vypsání další výzvy, která se týká středních a vyšších odborných škol.

14. 3.  Prezentace k proběhlému semináři 14.3.2017 (výzkum a vývoj)

14.3. dopoledne proběhl v zasedací místnosti odboru evropských projektů v budově NAMIRO seminář pro žadatele k výzvám nositele Předaplikační výzkum a Dlouhodobá mezisektorová spolupráce za přítomnosti nositele ITI a zprostředkujícího subjektu ITI. Nositel ITI seznámil žadatele s postupy administrace v rámci ITI Olomoucké aglomerace, se specifikami výzev nositele a s webovou aplikací, která slouží pro sběr projektových záměrů. Zprostředkující subjekt ITI představil způsob hodnocení projektů a další specifika postupu pro podání projektové žádosti v ISKP14+ oproti výzvám na individuální projekty.  Prezentace je k dispozici po rozkliknutí aktuality.

10. 3.  Prezentace k proběhlému semináři 8.3.2017 (podnikání)

V Clarion Congress Hotelu Olomouc proběhl pod záštitou Krajské hospodářské komory seminář k dotačním příležitostem pro podnikatele působící v Olomouckém kraji. Podnikatelé byli mj.. seznámeni s novinkami v ITI Olomoucké aglomeraci, konkrétně se jednalo o Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Prezentace je k dispozici po rozkliknutí aktuality.

7. 3. Prezentace k proběhlému semináři 6..3.2017 (cyklodoprava, bezpečnost, mateřské školy)

V pondělí 6.3.2017 proběhl v sále zastupitelstva města Olomouce Seminář pro žadatele k vyhlášeným výzvám nositele ITI Olomoucké aglomerace a zprostředkujícího subjektu ITI Olomoucké aglomerace za účasti Centra pro regionální rozvoj pro vyhlášené výzvy, týkající se Výstavby a rekonstrukce cyklistické infrastruktury, Infrastruktury pro předškolní vzdělávání a Zvyšování bezpečnosti v dopravě.  Prezentace je k dispozici po rozkliknutí aktuality.

Zdroj: olomoucka-aglomerace.eu 

 

 
Podnikatelská mise do Jordánska | Tisk |  E-mail
Středa, 15 březen 2017

Hospodářská komora České republiky byla pověřena Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR organizací doprovodné podnikatelské mise náměstka ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Bártla do Jordánska, která se uskuteční v termínu 18. – 21. dubna 2017. V programu, který nyní ve spolupráci s českým zastupitelským úřadem HK ČR připravuje, se počítá například s uspořádáním podnikatelského fóra v Ammánu s následnými bilaterálními jednáními s jordánskými firmami či s pracovním setkáním české delegace s panem náměstkem a zástupci ZÚ.

Ekonomika Jordánska rostla na začátku tisíciletí průměrným tempem přesahujícím 6 %. V posledních letech je zaznamenáván růst okolo 3 %. V dalších letech se očekává opětovné zrychlování ekonomiky. Příležitosti pro české firmy se naskýtají zejména v energetice, automobilovém průmyslu, kovo-zpracovatelském a obranném průmyslu, vodohospodářství, zdravotnictví a farmacii či dopravní infrastruktuře (železniční a kolejová doprava).

V příloze naleznete závaznou přihlášku a formulář na firemní profil. Zájemce o účast prosíme, aby vyplněnou a podepsanou Závaznou přihlášku spolu s firemním profilem zaslali co nejdříve, nejpozději však do pátku 24. března 2017 na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny  

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 
Pozvánka na seminář Business Location Austria | Tisk |  E-mail
Pondělí, 13 březen 2017

Krajská hospodářská komora si Vás dovoluje pozvat na seminář "Business Location Austria"Na akci, kterou uvede obchodní rada Rakouského velvyslanectví Christian Miller, vystoupí čeští i rakouští odborníci na právní, daňové a jiné aspekty podnikání v Rakousku.

Seminář se uskuteční v úterý 4. dubna 2017 od 9:00 – 11:40 hod. v Clarion Congress Hotel Olomouc

Seminář je ZDARMA. SIMULTÁNNÍ TLUMOČENÍ je zajištěno. 

Budeme se těšit na Vaši účast!

Pro více informací klikněte zde:

 

 
Cesta pro mladé mění pravidla stáží | Tisk |  E-mail
Pátek, 10 březen 2017

K dnešnímu dni došlo hned k několika pozitivním změnám v pravidlech pro firmy. Těmi nejvýznamnějšími změnami jsou:

 

 • možnost zapojit se do projektu i firmám, které fungují na trhu teprve šest měsíců;
 • navýšení počtu stáží, které může jedna firma nabídnout současně, a to až na 5 stáží. Konkrétní počet nabídek stáží se řídí počtem zaměstnanců poskytovatele:

  0-5 zaměstnanců - 1 stáž,
  6-24 zaměstnanců - 2 stáže,
  25-49 zaměstnanců - 3 stáže,
  50-99 zaměstnanců - 4 stáže,
  100 a více zaměstnanců - 5 stáží současně;
 • náklady související s realizací stáže již nadále nemají charakter podpory malého rozsahu (de minimis), což znamená, že poskytovatel nemusí dokládat Čestné prohlášení k podpoře de minimis 

Úplné znění pravidel pro poskytovatele najdete v Jak si vypsat kartu kurzu.

Zdroj: Cesta pro mladé 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 1063