Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Aktuality
Režim Ukrajina | Tisk |  E-mail
Úterý, 03 leden 2017

Vážení žadatelé o zařazení do Režimu Ukrajina,

tímto si Vás dovolujeme upozornit na délku doby, která uplyne od zařazení Vaší žádosti do Režimu Ukrajina do okamžiku stanovení termínu podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na Generálním konzulátě ve Lvově, respektive termínu, kdy budou pozváni Vámi navrhovaní pracovníci z Ukrajiny k pohovoru na Generální konzulát ve Lvově. Tato doba činí k 1. 1. 2017 více než 5 měsíců.

Hospodářská komora České republiky dlouhodobě požaduje od představitelů vlády České republiky zásadní řešení této situace a usiluje o personální posílení Generálního konzulátu ve Lvově a příslušných útvarů Ministerstva vnitra a tím zrychlení procesu při vyřizování žádostí o zaměstnaneckou kartu.

O výsledcích jednání s příslušnými ministerstvy ve výše uvedené záležitosti budete informováni na našem webu či webu HK ČR.

Děkujeme Vám za pochopení.

Více zde: 

http://www.komora.cz/pro-podnikani/zamestnanci-ukrajina/zarazeni-do-rezimu-ukrajina-3.aspx

 
Olomouc FASHION DAY 15.12.2016 - videozáznam ke stažení | Tisk |  E-mail
Pondělí, 02 leden 2017

Pokud by jste si chtěli připomenout nebo poprvé shlédnout letošní módní přehlídku, je možné si stáhnout celý záznam módní přehlídky z 15.12.2016.


Jedná se o dva soubory – 1. a 2. část:
https://ulozto.cz/!jzjzWIFWXGXi/mystream-5-mp4
https://ulozto.cz/!4SwrzIaXbO6M/mystream-6-mp4

 
Minář: Česká republika má konečně prezentační spot. Podnikatelé jej postrádali dlouhodobě | Tisk |  E-mail
Pondělí, 19 prosinec 2016

Velkým nedostatkem, se kterými se firmy na podnikatelských misích musely potýkat v zahraničí, byla neexistující jednotící propagační prezentace v různých jazycích, která by představila Českou republiku, její podnikatele, průmysl, kulturu a vše, na co můžou být Češi hrdí.

 

Česká republika tak zaostávala za většinou zemí světa, což se projevovalo během každé podnikatelské mise, kterou jsem vedl. Zatímco zahraniční delegace setkání s českými podnikateli otevíraly videospotem o své zemi a podnikatelských aktivitách, česká delegace se neměla čím prezentovat.

 

Jsem rád, že Ministerstvo zahraničních věcí a ministr Lubomír Zaorálek vyslyšeli požadavky podnikatelů a dnes v Černínském paláci v rámci předvánočního setkání s dvěma stovkami podnikatelů představují pětiminutový propagační videospot „Czechia Has Marvellous People“, který zobrazuje ČR jako zemi šikovných lidí. Spot, jehož spoluiniciátorem a aktivním hybatelem během jeho tvorby byla Hospodářská komora, je prvním svého druhu a napomůže při outgoingových i incomingových misích k propagaci země a českého průmyslu.

 

Podnikatelům bude k dispozici zdarma ke stažení na webu Ministerstva zahraničních věcí a Hospodářské komory. Ke zhlédnutí na YouTube nebo zde:

http://www.komora.cz/aktualni-zpravodajstvi/blogy/minar-ceska-republika-ma-konecne-prezentacni-spot-podnikatele-jej-postradali-dlouhodobe.aspx

 

Po vydání Mapy oborových příležitostí, která poskytuje konkrétní přehled oborů a podoborů, které jsou pro danou cílovou destinaci českého exportu klíčové, a letošním spoluorganizování Krajských exportních konferencí v regionech, je videospot dalším společným proexportním projektem Ministerstva zahraničních věcí a Hospodářské komory.

 

Bořivoj Minář, viceprezident Hospodářské komory České republiky

Zdroj: HK ČR 

 
Prosincové číslo měsíčníku Olomoucký kraj přináší aktuality z dění v regionu | Tisk |  E-mail
Úterý, 13 prosinec 2016

Shrnutí úspěšného projektu Seniorské cestování, otevření nového oddělení pro nemocné tuberkulózou v Odborném léčebném ústavu Paseka nebo informace, které lékárny budou během vánočních svátků otevřené. To jsou některá témata prosincového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

Krajské noviny v prosincovém vydání představují mikroregion Podlesí. Čtenáři se v tomto čísle také dočtou o lákadlech letošního Festivalu vánoční hudby, zjistí, jaké jsou možnosti registrace na olomoucký půlmaraton nebo se dozví podrobnosti k výstavě Vlastivědného muzea v Olomouci, která připomíná osobnost Františka Josefa I. jako častého hosta Olomouce.

Měsíčník je prostřednictvím smluvního partnera distribuován do všech domácností v Olomouckém kraji. Olomoucký kraj rozesílá elektronickou verzi měsíčníku prostřednictvím emailu. Přihlásit se k odběru elektronické verze měsíčníku můžete na titulní straně webových stránek Olomouckého kraje.

A v neposlední řadě i informace ohledně Olomouc Fashion Day pořádané Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje - 15.12.2016.

 

Prosincové číslo je ke stažení zde. 

Zdroj: Ol. kraj 

 
Odpovědnou firmou roku 2016 je Koyo Bearings Česká republika s.r.o. | Tisk |  E-mail
Pátek, 09 prosinec 2016

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. byla oceněna jako Odpovědná firma roku 2016.

Olomoucký závod na výrobu ložisek Koyo Bearings Česká republika letos oslavil patnáct let od svého založení a na závěr tohoto roku získal jedinečné ocenění. Ve středu 7. prosince převzal ředitel závodu a jednatel společnosti Petr Novák na pražském Žofíně prestižní cenu Odpovědná firma roku ČR 2016.

Cena je udělována těm firmám, které se příkladně starají o své zaměstnance, životní prostředí a rozvoj regionu. Ocenění uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Celorepublikovým vítězem této kategorie se stala olomoucká společnost Koyo bearings. „Společnost Koyo Bearings má nadstandardně dobře zpracovanou vizi udržitelného podnikání, která dalece přesahuje pojetí společensky odpovědné firmy. Vizi udržitelného podnikání pak společnost realizuje v produktu, v péči o zaměstnance, snižování dopadu na životní prostředí i v podpoře komunity," odůvodnila volbu Renata Pazourková, Národní manažer pro firemní zákazníky z Vodafone Czech Republic.

„Chceme být společensky odpovědnou firmou a věříme že i příkladem pro ostatní. Jsme si vědomi své odpovědnosti a závazkům vůči regionu, ve kterém působíme a proto chceme být v maximální možné míře aktivní. Současně si vážíme všech našich zaměstnanců a snažíme se jim maximálně zlepšovat pracovní podmínky,  které jsou nezbytné pro dlouhodobé působení a motivaci zaměstnanců“ potvrdil Petr Novák.

Koyo je příkladem společnosti, která dokáže být úspěšným výrobcem ložisek pro zákazníky na celém světě a současně naplňovat principy společensky odpovědného podnikání.

Jako příklady angažovanosti firmy v oblasti společenské odpovědnosti jsou nákupy polytechnických stavebnic do mateřských škol, vybavení dílen základních škol, výsatba stromů v lesoparku Bystrovany u Olomouce, aktivní zapojení do plánovaného číštění řeky Bystřičky, úzká spolupráce a praxe pro studenty čtyř středních škol v regionu, praxe a diplomové práce pro studenty VŠ v Olomouci, Brně, Ostravě a Zlíně, aktivní angažovanost v krajských radách olomouckého kraje pro oblasti inovace a vzdělávání a mnoho dalších.  Firma úzce spolupracuje s vybranými nadacemi a pravidelně přerozděluje finanční prostředky na charitativní účely v olomouckém kraji.  V oblasti životního prostředí investuje do nových moderních technologií.  V letošním roce společnost proinvestovala více než 100 milionů Kč do nových strojů a zařízení a významně podpořila zázemí pro zaměstnance.

Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. se nachází v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní korporace JTEKT Corporation jež se řadí mezi přední světové dodavatele v automobilovém průmyslu v oblasti řízení, výrobě ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení.  V Olomouci firma zaměstnává 470 kmenových zaměstnanců, kde postavila v roce 2001 závod na výrobu jehličkových a válečkových ložisek a kladek do motorů.  Za dobu své existence společnost obdržela řadu významných ocěnění mezi které se řadí již pětkrát udělené ocenění Zaměstnavatel olomouckého kraje nebo dvakrát udělené ocenění Dodavatel auto roku v ČR.

Zdroj a více na www.koyobearings.cz nebo http://www.jtekt.co.jp

 

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>

Výsledky 91 - 99 z 1114