Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Advertisement
Hlavní stránka
Můžete začít přihlašovat své projekty v prestižní soutěži | Tisk |  E-mail
Středa, 27 červenec 2016

Dovolujeme si Vám nabídnout možnost zúčastnit se již šestého ročníku prestižní soutěže projektů z oblasti interní komunikace a souvisejících oborů IIK GRAND PRIX 2016, kterou pořádá začleněné společenstvo Hospodářské komory České republiky Institut interní komunikace a jejíž vítězové mají možnost se zúčastnit prestižní evropské soutěže FEIEA Grand Prix.

Cílem soutěže je ukázat nejzajímavější příklady dobré praxe, zprostředkovat je širší veřejnosti a soutěžícím poskytnout zpětnou vazbu k dalšímu rozvoji.

Soutěžit může každý, kdo se cíleně věnuje interní komunikaci a jejím vlivům na angažovanost a loajalitu zaměstnanců, bezpečnost práce, úspěšnost recruitmentu a fungování podniku. Soutěž je určena každému, kdo vnímá význam interní komunikace jako nástroj pro zvyšování efektivity organizace a optimalizace výrobních a komunikačních procesů. Své projekty mohou hlásit české firmy, sdružení, státní orgány, charitativní organizace, vysoké školy, nadnárodní společnosti a další organizace, a to bez ohledu na členství v Institutu interní komunikace.

Projekty a úspěšně realizované kampaně interní komunikace lze přihlašovat pomocí on-line aplikace http://soutez.institutik.cz/

Přihlašování projektů do soutěže bylo spuštěno a projekty je možné registrovat do 1. srpna.

Odborná porota bude volit vítěze v jednotlivých kategoriích podle mnoha měřítek. Porota je složená ze špičkových odborníků a předních osobností interní komunikace. Projekty budou již tradičně soutěžit
v 6 kategoriích: digitální IK, tiskové kanály, osobní komunikační kanály, dobrý nápad, úspěšná kampaň, strategická IK.

Grand Prix IIK bude slavnostně vyhlášena 8. září 2016 a vítězné projekty budou vyslány do mezinárodních soutěží.

Pro další informace k soutěži prosím kontaktujte koordinátorku projektu:

Bohdana Kašparová
bkasparova(zavinac)institutik.cz, +420 602 420 353

www. institutik.cz

 

 
9. ročník mezinárodního summitu FAD | Tisk |  E-mail
Úterý, 26 červenec 2016

Velvyslanectví Indie si Vás dovoluje informovat, že ASSOCHAM (Sdružené obchodní a průmyslové komory Indie) pořádá 9. ročník mezinárodního summitu FAD (Potravinářské, zemědělské & mléčné výrobky)  od 12. do 13. srpna 2016 - v hotelu Pride Plaza v Ahmedabadu v Indii.

ASSOCHAM je jedno z nejvýznamějších sdružení asociací Indie. Tato organizace zastupuje zájmy trhu a obchodu Indie a slouží jako prostředník mezi průmyslem, vládou a dalšími příslušnými zúčastněnými stranami.

Trh indických potravin je šestý největší na světě a maloobchod s potravinami přispívá 70 procenty. Potraviny jsou také jedním z největších segmentů v indickém maloobchodním sektoru a v roce 2013 měl hodnotu 490 miliard dolarů. Indický maloobchodní trh s potravinami by měl v roce 2020 dosáhnout 894.98 miliard dolarů. Je zde příležitost pro velké investice do potravin a potravinářských technologií a infrastruktury, zejména v oblastech konzervování, balení mléka a mléčných výrobků, mražené potraviny / chlazení a termo zpracování. Indie je za Činou druhým největším světovým výrobcem potravin a má potenciál být největším výrobcem díky svému potravinářskému a zemědělskému sektoru. Rozpočet na roky 2016-17 navrhuje 100 procent přímých zahraničních investic a to skrze FIPB (Foreign Investment Promotion Board-Rada pro podporu zahraničních investic), aby podporoval potravinářské výrobky vyrobené v Indii.

Cílem summitu je podporovat potravinářský sektor v Indii tím, že přinese investice do tohoto sektoru. Vzhledem k významu summitu, ho slavnostně zahájí ministryně potravinářského průmyslu Harsimrat Kaur Badal. Summit představí státy jako je Gujarat, Haryana, MP, Maharashtra, Karnataka, Telangana apod i zemí, jako je Nizozemsko, Spojené arabské emiráty, USA, Austrálii atd. Zúčastní se ho investoři, politici, představitelé průmyslu, obchodní orgány a potravinářská sdružení, odborníci na nezávadnost potravin, aby se podělili o své zkušenosti v této oblasti. Unikátní vlastností této akce je na požádání uspořádat setkání z očí do očí,  B2B a B2G s cílem usnadnit dialog v sektorů podnikání a investic v Indii.

Smyslem pořádání těchto eye 2 eye, B2B a B2G setkání je investovat do odvětví zpracování potravin prostřednictvím potenciálních investorů. Summit bude také poskytovat vynikající platformu, kde jednotlivé státy mohou předvést své iniciativy. Eye 2 eye, B2B a B2G setkání pořádané během summitu budou přitahovat nejen mezinárodní a národní investory v odvětví zpracování potravin, ale také budou podporovat investiční spolupráci v potravinářském sektoru skrze podpisy Memorand o porozumění.

Přikládáme stručný leták a registrační formulář, kterým se můžete přihlásit.

Pro jakékoliv další informace kontaktujte vedoucího regionu Nakul Lakhe Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , tel .: +91 90999 93460

Pro detailnjší informace navštivte prosím webové stránky akce:

http://www.assocham.org/FAD2016/

Registrační formulář 

 
Informační newsletter | Tisk |  E-mail
Středa, 13 červenec 2016

U příležitosti probíhajícího ročníku podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2016 a Česká spořitelna Živnostník roku 2016 pro Vás zveřejňujeme informační newsletter.
Naleznete v něm mimo jiné také informace o nové kategorii Startup roku!

 

 

Ke stažení zde: http://firmaroku.cz.artbox.cz/newsletter.php?id=149 
 
Dotačního informační newsletter | Tisk |  E-mail
Pátek, 24 červen 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že jsme zaslali Vašim členům další číslo Dotačního informačního newsletteru, který pro své členy vytváří Hospodářská komora ČR ve spolupráci s odborným partnerem společností Asistenční centrum, a.s. Hlavním cílem této spolupráce je informovat členy (podnikatele) o aktualitách vztahující se k možnostem čerpat finanční prostředky z evropských fondů. Nově naleznete newsletter také na "Dotační informační newsletter".

Stručný obsah Dotačního informačního newsletteru:

Aktuální harmonogram výzev OP PIK na rok 2016 – Dne 18. května 2016 zveřejnilo MPO aktuální harmonogram výzev na rok 2016.

Výzva – Infrastruktura Středních škol a Vyšších odborných škol – IROP
– Ke dni 30. 6. 2016 byl zahájen příjem žádostí o podporu v rámci Integrovaného regionálního operačního programu ve vyhlášených výzvách č. 32 a 33 zaměřené na Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.

Na zlepšení ovzduší jde dalších 2,7 miliardy Kč z fondů EU –
Zájem žadatelů dvojnásobně překonal vymezené prostředky. Dalších 2,7 miliardy korun z evropských fondů půjde do zlepšování kvality ovzduší v České republice. Dotaci získá 56 projektů přihlášených v 8. výzvě Operačního programu Životní prostředí 2014-2020, jejichž cílem je snížit množství emisí pocházejících z průmyslu a zemědělství.

Zájem podnikatelů o dotace předčil očekávání MPO –
V roce 2015 bylo vyhlášeno v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost celkem 39 výzev s celkovou alokací přesahující 26 mld. Kč.

Již 300 projektů vyhodnoceno v rámci OP PIK –
Ve dnech 12. - 13. května 2016 proběhlo výjezdní zasedání Monitorovacího výboru OP PIK, kde Řídící orgán předložil ke schválení Výroční zprávu OP PIK za rok 2015, dále předložil ke schválení Kritéria pro hodnocení a výběr projektů a také se projednávali změny v OP PIK.

Výzva – OPZ Podnikové vzdělávání zaměstnanců – MPSV otevřelo dne 15. června 2016 výzvu z OPZ na podnikové vzdělávání zaměstnanců, na kterou je alokováno 1,5 mld. Kč. Očekává se velký zájem zaměstnavatelů, kteří budou moci využít až 85% způsobilých výdajů na projekt pro vzdělávání svých zaměstnanců.

Zdroj: HK ČR 

 
Zkušenost ze zahraničí potvrzuje, že zákon o ochraně whistelblowerů neplní svůj účel | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 23 červen 2016

HK ČR pravidelně zdůrazňuje nutnost legislativní zdrženlivosti. To platí i pro vládou dnes projednávaný návrh zákona z pera ministra Jiřího Dienstbiera o ochraně whistleblowerů (oznamovatelů korupce). Stejné stanovisko ostatně Komora prezentovala již před třemi týdny k návrhu, který k této problematice na zasedání vlády předložil vicepremiér Andrej Babiš. Efektivní a důsledné dodržování současných pravidel je dostačující a nová právní úprava není podle HK ČR nutná. Z mezinárodních zkušeností navíc vyplývá, že zavedení zákona nemělo v zahraničí požadovaný efekt.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 978