Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Advertisement
Hlavní stránka
Hospodářská komora rozšiřuje projekt zaměstnávání Ukrajinců. Firmy mohou o ně žádat už i v regionech | Tisk |  E-mail
Pondělí, 29 srpen 2016

Kvůli akutnímu nedostatku pracovních sil musíme odmítat zakázky, hlásí stovky zaměstnavatelů Hospodářské komoře. Ta proto posílí projekt zaměstnávání Ukrajinců a firmám umožní využívat k vyřizování žádostí o nízko a středněkvalifikované zaměstnance z Ukrajiny také krajské hospodářské komory. Do projektu se zapojí prvních 10 hospodářských komor.

„Hospodářská komora je podnikatelům jako jediná ze zaměstnavatelských svazů denně dostupná v  síti svých zastoupení po celé zemi. Rozšiřujeme proto tento projekt na zaměstnávání pracovních sil z Ukrajiny tak, aby firmy měly jistotu, že jejich žádost vyřídíme nejen rychle a bez zbytečné administrativy, ale také v místě, ve kterém působí,“ vysvětluje prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Žádat o obsazení volných míst ve výrobě mohou ode dneška také v provozovnách Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje, Moravskoslezského, Pardubického, Střední Čechy, Olomouckého, Zlínského, Ústeckého kraje, Vysočina a v Regionální hospodářské komoře Plzeňského kraje a v Jihočeské hospodářské komoře.

Firmy v této chvíli nejvíce shánějí strojírenské kovodělníky, lisaře umělých hmot, řidiče nákladních automobilů, svářeče v ochranné atmosféře, ale třeba i švadleny. Za prvních 20 dní Hospodářská komora ČR eviduje žádosti o obsazení prvních 90 míst pracovníky z Ukrajiny a očekává stovky dalších.

Zaměstnavatelé musí nejprve neobsazené pracovní místo nabídnout prostřednictvím Úřadu práce občanům ČR. Až tehdy, jakmile nebude volné pracovní místo ani po 30 dnech obsazené, bude pozice zařazena do centrální evidence volných míst pro zaměstnaneckou kartu, a tudíž jej bude možné nabídnout i uchazečům z Ukrajiny.

Více informací naleznete na webu Hospodářské komory ZDE ODKAZ. V rámci projektu může být vyhověno až 5000 žádostem ročně.

 Zdroj: HK ČR

 
Pozvánka na obchodní setkání se zástupcem velvyslanectví Makedonské republiky | Tisk |  E-mail
Pátek, 26 srpen 2016

Dovolujeme si Vás jménem Krajské hospodářské komory Olomouckého kraje pozvat na obchodní setkání se zástupcem velvyslanectví Makedonské republiky a firem našeho regionu.  Akce se zúčastní i  J. E. p. Paskal Stojčeský, velvyslanec Makedonské republiky v Praze. Více v pozvánce v příloze.

Více zde na pozvánce ke stažení:Pozvánka Makedonie

 

 
Hospodářská komora chystá další podnikatelskou misi do Íránu | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016

 Letos už podruhé odletí zástupci českých firem do Íránu vyjednat nové obchodní kontrakty. Navážou na úspěch dubnové podnikatelské mise Hospodářské komory ČR, během níž se podařilo například společnosti Energo-Pro získat zakázku za 15 milionů eur (405 milionů korun) na dodávku dvou vodních turbín pro íránskou vodní elektrárnu Khoda Afarin nebo opavskému výrobci důlních strojů Ostroj podepsat memorandum o dodávce důlního dobývacího komplexu v řádu desítek milionů eur. Podnikatelé doprovodí náměstka ministra průmyslu a obchodu ČR Eduarda Muřického do Íránu ve dnech 6. – 11. října.

Celý článek...
 
"Best Office - Růst vašeho podnikání" | Tisk |  E-mail
Čtvrtek, 25 srpen 2016

Technologie a talent. Dva určující faktory prosperity české ekonomiky. Publikace vychází jedenkrát ročně, letos jde již o šesté vydání, a obsahuje články, ve kterých členové komory sdílí zkušenosti a znalosti, které nabyli ve svých profesích.


Letos s podtitulem Růst vašeho podnikání. Jednotlivé kapitoly jsou letos následující:

1. Data v každodenním životě

2. Finance a sdílené služby

3. Internet věcí

4. Online

5. Odpovědné zadávání

6. Strategická komunikace a vztahy

7. Spolupráce s univerzitami

8. Práce s talenty, vedení lidí

9. Pracovní vs. soukromý život

10. Pracovní prostředí

 

Online verzi naleznete ke stažení  zde.

 

Online verze loňské publikace naleznete zde.

Zdroj: www.amcham.cz

 
Pozvánka na kulatý stůl: Den ETIOPIE | Tisk |  E-mail
Středa, 24 srpen 2016

Hospodářská komora ČR organizuje v rámci projektu Aid For Trade kulatý stůl věnovaný obchodování s Etiopií,a to v úterý 6. září od 10:00 hod.

Na setkání by se zástupci českých firem měli dozvědět více o ekonomice země, o potenciálu, který tato stabilní země v regionu skýtá, o právních aspektech při podnikání v Etiopii a rovněž si mohou vyslechnout zkušenosti a doporučení českých firem, které již v teritoriu úspěšně působí. Během setkání se dozvíte i více informací o připravované misi českých firem do Etiopie, kterou připravujeme na říjen t.r.

Rok 2015 byl Etiopii rokem ukončení první části Plánu rozvoje a transformace ekonomiky (2010/11 - 2014/15) a zahájení jeho druhé části (2015/16 - 2019/20). Během první části došlo k průměrnému růstu ekonomiky 10,1 % a bylo dosaženo významného pokroku v sektorech zemědělství a infrastruktury.  Přes výrazný ekonomický růst posledního desetiletí patří Etiopie stále k nejchudším zemím světa. Etiopská strategie ekonomického rozvoje přináší však příznivé výsledky. Během návštěvy místopředsedy vlády a ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka v Etiopii v r. 2007 byla podepsána Dohoda o zamezení dvojího zdanění a prevenci daňových úniků s přihlédnutím k daním z příjmu. V současnosti probíhají jednání o Dohodě o podpoře a vzájemné ochraně investic.  Mezi perspektivní sektory pro české investory patří:

potravinářský průmysl (zejména výroba nealkoholických nápojů, piva, vína a destilátů, plnírny, mlýny, cukrovary, mlékárny, jatka), energetika a strojírenství (malé vodní elektrárny, montáž traktorů, zemědělských strojů, nákladních automobilů a ocelových konstrukcí), textilní, kožedělný a sklářský průmysl (výroba lahví) a dřevozpracující průmysl.

Zájemce o účast prosím o potvrzení krátkou zprávou na e-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny (prosím uveďte název firmy, jméno účastníka a mailové spojení).

Účast je zdarma, podléhá pouze registraci.

 

Pozvánka ke stažení. Zdroj: HK ČR

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 992