Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK OlomoucOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Projekty a publikace

  bussinesspoint_rgb-149x81

  logo_obasnk 

  publikace_2014_titulka_4

 
       
 
nsk-logo
   
 
logo

 

Advertisement
Hlavní stránka
Více než dvacítka českých firem vyráží v neděli do Kanady | Tisk |  E-mail
Pondělí, 30 květen 2016

 Podnikatelská mise HK ČR doprovázející předsedu Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha vyráží v neděli do Kanady. Zástupci 22 českých firem jedou hledat nové příležitosti v oblasti zdravotnictví, farmacie, strojírenství, chemického průmyslu, potravinářství, lázeňství a energetiky.

Delegaci čeká podnikatelské fórum v Ottawě, Montréalu, Calgary, Torontu a setkání v regionu Niagara. Na programu máme též jednání s vedením Ottawy, hlavním městem země,“ upřesnil viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář, který podnikatelskou delegaci do Kanady vede.

 

Celý článek...
 
Hlavním tématem 28. sněmu Hospodářské komory ČR se staly překážky při podnikání | Tisk |  E-mail
Pátek, 27 květen 2016
Složitá a nepřehledná legislativa a nadměrná administrativní zátěž na bedrech podnikatelů se staly hlavním tématem 28. sněmu Hospodářské komory České republiky. Podnikatelé by ale mohli dostat do rukou nový elektronický nástroj PES, který by za ně administrativní a regulatorní povinnosti vůči státu v budoucnu pohlídal.
Celý článek...
 
Hospodářská komora ČR přichází s námětem jedné paušální daně | Tisk |  E-mail
Pátek, 27 květen 2016
Ulehčit podnikatelům od administrativy slibuje návrh principu jedné paušální daně, který dnes představila Hospodářská komora ČR (HK ČR) na svém celorepublikovém sněmu v Olomouci. Jedna paušální daň by mohla nahradit současnou daň z příjmů fyzických osob a pojistné odvody na zdravotní a sociální pojištění.
Celý článek...
 
Pozvánka - Konference TTIP a SMEs, 6.6.2016, MPO | Tisk |  E-mail
Středa, 25 květen 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci s workshopy „Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) a region V4: Co přinese mojí firmě?“ pořádanou 6. června 2016 v rámci českého předsednictví ve Visegrádské skupině. Konferenci organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Evropskou komisí, vládou USA a dalšími partnery. 

 

  • 9:30 – 12:00
    V prvním bloku vystoupí hlavní vyjednavači kapitoly k SMEs – za americkou stranu Christina Sevilla a za evropskou stranu Luca De Carli. Pozvání přijali také zástupci států V4, Švédska a Německa a také firem z regionu. Cílem panelu je představit klíčové přínosy TTIP pro malé a střední podniky v oblasti např. eliminace tarifů, regulatoriky, přístupu na trh se službami a s veřejnými zakázkami a také možných benefitů v rámci global value chains a co v tomto směru může nabídnout zvláštní kapitola pro SMEs v TTIP. 
  • 13:00 – 14:00
    V druhém panelu se zástupci US Department of Commerce a Evropské komise zaměří na současnou EU-US spolupráci při podpoře malých a středních podniků.
  • 14:15 – 16:00
    V odpoledním bloku budou představeny zkušenosti firem, které již na americký trh expandovaly. Prostor bude věnován výzvám, kterým podniky na tomto trhu nejčastěji čelí, a změnám, které by mohla dohoda TTIP přinést, ať už se jedná o usnadnění mobility pracovníků, uznávání certifikátů a dalších regulatorních opatření nebo celních procedur (prezentace zkušeností z projektu MeoHub a dalších).

 

Jednacím jazykem konference je angličtina. Podrobný program bude následovat.

Registrace je otevřena do 1. června. Využijte, prosím, tohoto formuláře.

Případné dotazy prosím adresujte na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .

 
Pozvánka na seminář - VEŘEJNÉ ZAKÁZKY A METODIKY V NOVÉM | Tisk |  E-mail
Úterý, 24 květen 2016

Hospodářská komora České republiky si Vás dovoluje pozvat na odborný seminář s názvem „Veřejné zakázky a metodiky v novém“, který se uskuteční ve středu 15. června 2016 od 9.00 do 13.00 hodin v sídle Hospodářské komory ČR (Florentinum, recepce A, Na Florenci 2116/15, Praha 1).

Cílem semináře je co nejpraktičtější a nejsrozumitelnější formou seznámit účastníky semináře se základy problematiky zadávání veřejných zakázek a s hlavními změnami, které přináší nový zákon o zadávání veřejných zakázek, jehož účinnost nastane již 1. října 2016. Budeme se zabývat i metodikami k veřejným zakázkám, na jejichž vzniku se podílí i HK ČR, a které zadavatelům i dodavatelům umožní jejich efektivní soutěžení. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 965