Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Hospodářská komora pomohla v Iráku českým firmám. Podepsala také důležité memorandum | Tisk |  E-mail

Z Iráku se vrátila patnáctičlenná podnikatelská delegace, která pod vedením Hospodářské komory ČR doprovodila na pracovní cestě místopředsedu Poslanecké sněmovny Jana Bartoška a místopředsedkyni Senátu Miluši Horskou. Hospodářské komoře se během cesty podařilo zprostředkovat řadu zajímavých obchodních příležitostí pro tuzemské podnikatele, kteří v rámci mise zavítali nejen do metropole Bagdádu, ale také do severních oblastí Iráku – Kurdistánu, konkrétně do měst Erbíl a Sulajmánie.

„Zejména z jednání firem v severním Iráku mám velmi dobrý pocit. Důležité kontakty a další možnosti spolupráce tu získaly jak firmy z oblasti energetiky, stavebnictví nebo logistiky, ale také například z oboru zpracování odpadů nebo farmacie. V delším časovém horizontu se rýsují velké šance – zejména při obnově dopravní infrastruktury – také v Bagdádu, kde je nicméně bezpečnostní situace stále komplikovanější než v jiných částech země,“ řekl viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář.

Hospodářská komora ČR v rámci podnikatelské mise podepsala i řadu důležitých dokumentů s iráckou protistranou. Například memorandum o budoucí vzájemné spolupráci mezi Hospodářskou komorou ČR a Federací iráckých hospodářských komor, což výrazně usnadní českým podnikatelům práci na tamním trhu. Dále bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Krajskou hospodářskou komorou Olomouckého kraje a „Kurdistan Federation of Chamber of Commerce and Industry“. Je to další doklad toho, že je o české firmy v Iráku zájem, Česká republika navíc může čerpat z minulosti, kdy byly tuzemské výrobky a služby v této zemi velmi dobře zavedené.

Zdroj: Hospodářská komora ČR

 
< Předch.   Další >