Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
KHK OK otevírá další prostor k aktivitám podnikatelů Olomouckého kraje | Tisk |  E-mail

Po podepsání Memoranda o spolupráci (MOU) mezi KHK OK a Komorou Darchánského kraje v Mongolsku, byla nyní podepsána obdobná dohoda mezi Federací kurdistánských komor a KHK OK. Za KHK OK podepsal dohodu o spolupráci předseda KHK OK a současně i viceprezident HK ČR, Bořivoj Minář, při své cestě s podnikatelskou delegací do Iráku a Kurdistánu.

"V Kurdistánu, severním regionu Iráku s více než 5,5 mil. obyvatel, jsou české firmy a jejich výrobky i po letech vítány a tak zájem Kurdů o setkání na podnikatelských fórech v Erbílu a Sulajmanii byl velký. Byznys fórum v Bagdádu se také těšilo velké pozornosti podnikatelů i veřejnosti, zde však stále existují bezpečnostní rizika. To potenciálně oddálí větší nástup českých firem na trhy, kde byly v minulosti úspěšné…" poznamenal k cestě a výsledkům mise Bořivoj Minář.

Darchánský kraj a kurdistánský region jsou další teritoria pro cílenou krajskou podporu exportu. "Věřím, že se společně s vedením kraje podaří resuscitovat podporu exportu na úroveň, která zde byla v minulosti. Spolupráce s devíti dosud existujícími partnerskými regiony je dnes spíše formální… V Olomouckém kraji jsou výrobci a dodavatelé ze širokého spektra oborů. Počínaje strojírenstvím, elektrotechnikou, optikou až po vědu a výzkum v podání Univerzity Palackého…." dodal Minář.

 

 
< Předch.   Další >