Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Do Režimu Ukrajina v listopadu zařazeno 1000 nových uchazečů, čtvrtina nedorazila k pohovoru | Tisk |  E-mail

Z 1000 žadatelů, kteří obdrželi pozvánku k pohovoru na Generálním konzulátě ve Lvově, se 23 % nedostavilo k pohovoru. Další čtvrtina uchazečů se pak k pohovoru dostavila s neúplnou žádostí. Nejčastějšími nedostatky přitom jsou chybějící doložení vztahu vlastníka nemovitosti a ubytovatele (v případech kdy ubytovatel sám vlastníkem není) a absence dokladu o vzdělání, pokud to pracovní zařazení cizince vyžaduje (originál dokladu + ověřená kopie s překladem).

Jedním z Garantů Režimu Ukrajina je i Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, která zpracovává žádost zájemců o zařazení do Režimu a následně jej zasílá na příslušná ministerstva. Zákonná lhůta, kdy je o žádosti rozhodováno, nicméně začíná až dnem podání úplné žádosti na GK Lvov ministerstvem vnitra, nikoli tedy dnem zařazení žadatele do režimu či ne vždy dnem dostavení se žadatele na GK - pokud je jeho dokumentace neúplná. Čekací doba na pohovor na GK ve Lvově činí v současné době 122 dní.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte prostřednictvím emailu ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ) či telefonicky (587 332 066).

 
< Předch.   Další >