Hlavní stránkaKontakty KHK OKOHK JeseníkOHK ProstějovOHK Šumperk
CZ flag
Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info
Advertisement
Významné firmy Olomouckého kraje | Tisk |  E-mail

obalka_final_smallTechnický profil Olomouckého kraje najdete v publikaci s názvem Významné firmy Olomouckého kraje, kterou vydala Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje spolu s Olomouckým krajem.

Publikace vznikla s cílem popularizovat podnikání v Olomouckém kraji, představit významné firmy zahraničním partnerům kraje a krajské hospodářské komory a v neposlední řadě motivovat žáky a studenty ke studiu technických oborů.

Proč? V poslední době se většina firem s technickým zaměřením potýká s nedostatkem zaměstnanců v technických profesích na všech úrovních. Je pravda, že v posledních měsících tento trend mírně snížila celosvětová finanční krize, se kterou se i naše podniky vyrovnávají, lze však předpokládat, že je to dočasný jev, který nezmění dlouhodobé trendy v potřebách kvalitních a vzdělaných pracovních sil v technických oborech. Žáci a studenti tak při rozhodování o výběru zaměstnání, resp. svého následného studia mohou lépe vybrat obor, po kterém je na trhu práce poptávka. V publikaci každá firma uvádí v kolonce „Nejžádanější profese“ právě takové profese, které nutně potřebuje a většinou s velkými problémy získává.

Pro zahraniční partnery pak kromě profilů firem budou jistě zajímavé informace o firmách, které dovážejí či vyvážejí konkrétní komponenty do a ze zahraničí. Pro partnery tak bude snazší orientace pro případné navázání obchodních jednání.

Přestože Olomoucký kraj z ekonomického hlediska nepatří mezi nejsilnější kraje v České republice, z publikace je patrné, že i v našem kraji se najdou úspěšné společnosti často s nadnárodním dopadem. Jedná se o firmy s hlubokou tradicí, o firmy čistě české vzniklé až po revoluci či firmy zahraničních investorů, kteří se rozhodli vložit investice právě do našeho kraje.

V publikaci jsou zveřejněny převážně větší firmy v technických oborech a inovativní firmy. Obory, které v publikaci najdete jsou: strojírenský, elektrotechnický, potravinářský, oděvní a textilní, automobilový, kovodělný a ostatní zpracovatelský a také informační technologie. Firmy jsou v publikaci seřazeny přehledně podle oborů a v nich podle okresů, na závěr publikace je zveřejněn abecední rejstřík firem s jejich základním profilem. Kromě profilu společností je v úvodu publikace popsán Olomoucký kraj s ohledem na zaměření publikace a cílovou skupinu.

 

Publikace ke stažení:

2008

2010

2014 - AJ

2014 - RJ

 
< Předch.   Další >